69." Geen mondkapje, weinig testen bij klachten JOL Gouden Koets van dichtbij Blind: denker van Oranje Walcheren Het is zomers warm. En we puffen collectief. Het hitte- protocol ging gisteren in Zeeland in werking. Maar er zijn mensen die altijd al in de hitte werken. Zoals Johnny Fenijn. Zijn grill staat op 220 graden. Da's andere koek. „Maak je niet druk en blijf drinken.'' Wat staat er nou eigenlijk écht op die gewraakte panelen? P8 EK VOETBAL 2021 Programma International laat emoties zien en raakt mensen koopjedeal.nl) SCMI MIJ A 7) VOORBEREID OP DIE HITTEGOLF €299,99 Vanaf Airco's en Aircoolers Bestel snel op www.koopjedeal.nl OP=OP Het kabinet zal morgen aankondi gen dat de coronamaatregelen per 26 juni verder worden versoepeld. De mondkapjesplicht vervalt dan op plekken waar voldoende af stand kan worden gehouden, res taurants mogen meer mensen ontvangen, de horeca mag tot middernacht openblijven en het advies op thuiswerken vervalt ge deeltelijk. Overtredingen Ondertussen wachten veel Neder landers die versoepelingen niet af. Zo zien winkel- en ov-bedrijven het aantal overtredingen van de mondkapjesplicht sinds drie we- ken toenemen. ,,Er ontstaan steeds meer discussies met klanten die al gevaccineerd zijn, of om andere re den het nut van mondkapjes niet meer inzien", zegt Pedro Peters van brancheorganisatie OV-NL. Hij voorziet nog meer discussies, omdat de mondkapjesplicht in het ov waarschijnlijk wel blijft be staan. ,,Het zal alleen maar lastiger worden als mensen op andere Er zijn steeds meer discussies met klanten die het nut van mondkapjes niet meer inzien plekken géén mondkapje meer hoeven te dragen." Ook daalt het draagvlak voor en de naleving van veel andere maatregelen, blijkt uit maandelijks onderzoek van het RIVM. Zo blijven steeds minder mensen thuis bij klachten. Dat doet nu nog maar 60 procent van de Nederlanders. Het minste draagvlak is er voor de regel waarbij per dag thuis maximaal vier bezoekers mogen worden ontvangen. Daar staat nog maar 44 procent van de N ederlan- ders achter. Ook mogen mensen maximaal in groepen van vier iets ondernemen. Afgelopen weekend werden op veel plekken in Neder land examenfeestjes gevierd en werd in (grotere) gezelschappen naar wedstrijden van Oranje op het Europees kampioenschap voetbal gekeken. Het kabinet ver soepelt vanafvolgende week zater dag ook de bezoekregel: dan mo gen maximaal acht bezoekers per dag thuis worden ontvangen. Zelftesten Daarnaast hebben schoolbestuur ders grote twijfel of scholieren op de middelbare school zichzelf wel aan twee zelftesten per week on derwerpen, zoals het ministerie van Onderwijs adviseert. ,,Minis- ter Slob ging uit van een testbe reidheid van 50 procent, het lijkt me stug dat dit percentage gehaald wordt", stelt een woordvoerder van de Algemene Onderwijsbond Aob. donderdag 17 juni 2021 Nieuwsmedia ZEELAND 2 VANDAAG 15.00 uur Groep C Oekraïne-N. Macedonië 18.00 uur Groep B Denemarken-België 21.00 uur Groep C NEDERLAND - Oostenrijk MORGEN 15.00 uur Groep E Zweden-Slowakije 18.00 uur Groep D Kroatië-Tsjechië 21.00 uur Groep D Engeland-Schotland SPORTZOMER 2 0iK30 Adviesprijs: a/ Zorgt voor een koele werk- en leefomgeving •y Let op! Beperkte voorraad, wees er snel bij! Velen zijn al aan het versoepelen Veel Nederlanders nemen al vast een voorschot op de door het kabinet aangekondigde ver soepelingen van de corona maatregelen. Zo stijgt het aan tal overtredingen van de mond kapjesplicht in het ov en in win kels en laat nog maar de helft van de Nederlanders zich tes ten bij klachten. Annemieke van Dongen Cyril Rosman Bilthoven —Pedro Peters, OV-NL »P4 30°C Zonnig en pzc.nl heet Ook voor het laatste Zeeuwse nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1