f 9 i l •-• ËMl^ -:• V'; -; r 1'-\:.- .-'\ -■: W-- cateraar. ,,Dat komt helemaal goed'', zegt Rode rick. Hoor ik toch wat twijfel in z'n stem? We hebben een heerlijke bestemming voor de boeg: restaurant Hoeve De Boogaard in het Noord Limburgse Geijsteren. Al negen jaar het domein van horecapaar Jan en Anita Cremers. De hoeve dateert uit 1641 en staat op landgoed Geijsteren, in bezit van de adellijke familie Weichs de Wenne. Het restaurant is een van de horecagelegenheden die tijdens de tweede lockdown is begonnen met camperdiners. Want eten in het restaurant was verboden, maar campers culinair ontvangen op je parkeerterrein (inclusief overnachting) kon wel. Het fenomeen camperdiner is de afgelopen maanden groot geworden door de gelijknamige Facebookgroep. Ruim vijfduizend leden telt de groep, het delen van mooie camperlocaties op het terrein van horecagelegenheden staat daarbij cen traal. Want ook al zijn gasten weer welkom op ter ras en in het restaurant, de combinatie van lekker eten en drinken en vlakbij overnachten in je eigen huisje op wielen blijft onverminderd populair. De rit tussen Bussum en Geijsteren duurt een kleine twee uur. Nu we zo hoog zitten, hebben we prima overzicht op het wegdek, queens of the A1, A28, A50 en A73, dat zijn wij! De wegligging van deze splinternieuwe camper is prima, ik moet al leen wennen dat ik geen binnenspiegel heb en af en toe protesteert m'n linkervoet tegen het feit dat-ie niks te doen heeft zonder koppeling. Rond 18.00 uur komen we aan op het landgoed. Blij dat we het heelhuids hebben gehaald en eigenlijk best hebben genoten van onze allereerste camperrit. De luifel van de camper hebben we niet eens nodig; een eeuwenoude eik zorgt voor voldoende schaduw Dat genieten zetten we voort, want we kunnen de camper parkeren op de binnenplaats van Hoeve De Boogaard. De luifel hebben we niet eens nodig; een eeuwenoude eik zorgt voor voldoende scha duw. Tijd om onze campingtafel- en stoelen uit te klappen. Een tafelpoot krijgen we niet vastgeklikt, een broodplank zorgt voor stabiliteit. Anita, Jan en hun team serveren ons heerlijke gerechten zoals asperges met ham, krieltjes, saus en ei. Of een wa- kamé met zalm, paling, taugé, asperges en een ma- caron dashi. Met wijnarrangement, want dat is het voordeel dat we niet meer hoeven te rijden. Door de crisis Die mening wordt gedeeld door onze camper buurtjes José en Jaap van den Nieuwendijk uit Bergen op Zoom. Het echtpaar heeft voor de tweede keer gereserveerd bij De Boogaard. ,,Afge- lopen maart stonden we hier voor het eerst en hebben we in de camper gedineerd. Dat was echt een uitje in een tijd dat er amper iets kon. Nu blijft het ook leuk aangezien je hier nog steeds kan blij ven slapen.'' De Bergenaren zoeken op Facebook continu naar horecatips. ,,Steeds meer restaurants bieden de camperdiners aan, dus we kunnen nog even vooruit.'' Anita Cremers meldt dat die diners er mede voor hebben gezorgd dat hun zaak door de crisis is gekomen. ,,We zijn er afgelopen kerst mee begonnen en we kunnen maximaal acht cam pers kwijt, het zorgt voor een groot solidariteitsge voel. We hebben zelfs een huwelijksaanzoek in een van de campers meegemaakt.'' Nogal rozig gaan we slapen, tijdens het omkle den merken we wel dat we elkaar regelmatig in de weg staan in het gangpad. Maar de bedden zijn ruim en liggen prima. Een bosuil roept ons welte rusten. We hebben lekker geslapen, maar we be sluiten thuis te douchen gezien de smalle ruimte van de cabine (waar ook de wc staat). Na het ont bijt en een flinke ochtendwandeling, zijn we klaar voor vertrek richting Bussum. Ook de terugweg verloopt vlot en vrolijk. Onze conclusie: rijden met een camper geeft inderdaad een gevoel van vrijheid, je kan overnachten op de mooiste plekjes. Maar qua binnenruimte is het krap. woensdag 16 juni 2021 GO een gevoel van vrijheid jmgg -'.v.., Bi -*•- 23^-- - Verslaggever Sanne en haar dochter Nynke krijgen hun diner geserveerd bij hun camper. Mét wijn arrangement, want ze zijn al 'thuis'. FOTO'S KOEN VERHEIJDEN s 70S!.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 9