LINDA AKKERMANS Staatssecretaris: Memo over toeslagenaffaire niet verstopt 6 Column Soms heb je van die momenten dat je denkt: hoe heeft het met mij zo ver kunnen komen? Had ik in februari. Het was al laat en ter wijl ik tig andere dingen te doen had, zat ik gebogen over een paar honderd dubbele voetbalplaatjes van de Al bert Heijn én een lijstje waarop de nummers stonden die onze zoon nog moest. Al die kaartjes lagen door de war en stikmoe zat ik te appen met mijn nicht: 'Wij hebben voor jullie 103, 201 en 244, hebben jullie 88 en 107 toe vallig dubbel?' En toen: 'Wat is er in vredesnaam met ons gebeurd dat twee volwassen vrouwen voetbal plaatjes voor hun kinde ren aan het ruilen zijn!?' De partij heeft name lijk, inhakend op het EK voetbal, een eigen stickeralbum uitge bracht voor plak plaatjes van 'WD- sterren van nu en van vroeger.' Zelfs de de missionaire premier - hoe kwam dat ook alweer? - maakt er op TikTok reclame voor. Rutte heeft betere dingen te doen zegt u? Dat vind ik nou ook. Als de sodemieter formeren bijvoorbeeld. Of allerlei crisissen in dit land oplos sen. Gewoon een ludieke actie, Linda! Kalm! Ja ja, maar het is nogal aanma tigend zeg ik dan, zo'n album waarin VVD'ers 'helden' genoemd worden. Hoewelijdeltuiterij is de gemid delde liberaal natuurlijk niet vreemd. Ik wed ook dat ze zichzelf sparen. Dat Tamara van Ark de hele top bericht jes stuurt: ruilen? Een bladzijde met plaatjes van 'affaires' had ik dan wel weer geinig gevonden. Of'bonnetjes'. Integri- 1 teitsschandalenstickers, had ook prima gekund. De stickers krijg je trouwens niet gratis bij de boodschappen. Geluk kig maar. Ik zie me al thuisko men: mama heeft weer plaatjes, van de WD. WV? Néé, WD! Doe effe normaal, zou onze zoon dan hopelijk op z'n Ruttiaans zeggen. Het draait om het 'memo-Pal men'. In dat interne stuk, afkom stig uit 2017, stelt jurist Sandra Palmen dat de Belastingdienst 'laakbaar' heeft gehandeld in de fraudejacht op toeslagenouders en hen dient te compenseren. Daar werd niets, of weinig, mee gedaan. Het memo raakte zoek en kwam pas in 2019 intern bo ven water en een jaar later in de openbaarheid. RTL Nieuws en Trouw maakten vorige week melding dat het mi nisterie van Financiën 'een sig naal' had gekregen dat het memo bewust is weggewerkt. Het mi nisterie gaf daarop gisteren e-mails vrij waarin te lezen was dat er inderdaad door een amb tenaar werd nagevraagd bij col lega's hoe breed het memo was verspreid. Daarbij mailde een ambtenaar: 'Niet verder ver- spreiden en ook niet in digidoc hangen.' Volgens Van Huffelen was 'het verzoek om het memo nu niet te archiveren bedoeld om een zui vere reconstructie van de opvol ging van het memo mogelijk te maken'. ,,Ik heb geen enkele re den om aan de integriteit van deze medewerkers te twijfelen.'' Ofwel: ambtenaren waren aan het nagaan wat de status was van het memo toen het in 2019 'bo ven water' kwam bij ambtena ren. ,,Het was onduidelijk waar het vandaan kwam en hoe het precies zat. Een beleidsmede werker vroeg een andere be leidsmedewerker het niet te ar chiveren, zodat de tijdlijn helder zou blijven over wat ermee ge daan was.'' Van Huffelen bena drukt dat er nog een onderzoek door accountant PWC loopt, dat waarschijnlijk in juli klaar is. Kamerlid Renske Leijten (SP) neemt daar geen genoegen mee. ,,De ondervragingscommissie had het memo bijna niet, en had deze e-mails niet. Het is gewoon 'operatie doofpot-bijna ge slaagd'. Dit kan niet. Ik kan dit niet meer aanhoren. Het memo- Palmen had gemeld moeten worden, en deze mail had ook bij de stukken aan de commissie moeten zitten in 2019.'' De Tweede Kamer denkt zelfs dat de twee hoogste ambtenaren van de Belastingdienst en het ministerie van Financiën wisten dat het memo-Palmen over de toeslagenaffaire is achtergehou den, maar zij ontkenden dit in hun verhoren onder ede voor de Parlementaire Ondervragings commissie Kinderopvangtoeslag (POK). Enkele Tweede Kamer leden spreken daarom van ver moedens van meineed. Op z'n minst had de memo- Palmen en de nu opgedoken e-mail met de POK gedeeld moeten worden, vinden zij. Van Huffelen is het daarmee eens, maar vindt dat het onderzoek van PWC moet duidelijk maken waarom dat niet is gebeurd. 2-in-1 Loungeset Giardino Comfortabele 3-zits loungebank én ligbed in één Luxe Tuinset met een Dubbele Zitbank, 2 Stoelen en een Geharde, Glazen Tafel Luxe XXL Zweefparasol met een diameter van 3M woensdag 16 juni 2021 GO VVD-plaatjes Dat gevoel, maar dan twintigduizend keer erger hebben alle WD'ers nu hopelijk ook. Een 'explosief' memo over de toeslagenaffaire is niet 'weg gemoffeld', maar werd niet breed gedeeld zodat in kaart kon worden gebracht wat er met dat signaal was ge beurd. Dat zegt staatssecre taris Alexandra van Huffelen (Toeslagen) in een brief aan de Tweede Kamer. Tobias den Hartog Den Haag Staatssecretaris Alexandra van Huffelen. foto anp IDEAAL VOOR MENSEN MET EEN KLEINERE TUIN OF TERRAS Adviesprijs: €759,00 Nu slechts Vanaf slechts: Adviesprijs: -€24^9~ Adviesprijs: £S99^HT Nu slechts Nu slechts Vanaf slechts Adviesprijs: €379^9 Adviesprijs: €159,99 Rechterdeel is eenvoudig in hoogte te verstellen Met aan de zijkant een handig tafeltje in teakhouten look 6-PACK Lavendel 'Angustifolia' Is aant rekkelijk voor bijen, hommels en vlinders! Mini GPS Tracker Traceer nauwkeurig je vervoersmiddel, huisdier of kinderen DUTCH ORIGINALS Hoogwaardig stalen frame met weerbestendige bekleding Modern en comfortabel; geniet in stijl van het mooie weer! SilentPro WiFi Torenventilator Een voudig te bedienen via je smartphone

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6