II II Buurman kan komst appartementen op plek van kerk niet tegenhouden Kermis in Middelburg gaat ook dit jaar niet door 7 HEINKENSZAND HOND BEVALT VAN TIEN PUPPIES Waar veel huishoudens in deze tijd de prestaties van Oranje in de smiezen houden draait het in huize Hulsbergen voorlopig om een ander elftal: namelijk springer spaniel Hetty en haar tien puppies. Jazeker, ze wisten dat er een groot nest aan zat te komen. Dat had de die renarts wel gezien op de röntgenfoto. Dus toen puppie nummer zeven dinsdag ochtend rond 01.30 uur ter wereld kwam en de tweejarige springer spaniel Hetty een beetje tot rust kwam, leek het gedaan. Hanita Hulsbergen: ,,Ik ging slapen, maar om 5.30 uur stond mijn man aan het bed. Of ik hem kon aflossen, want er waren er nog drie geboren. In totaal vijf reutjes en vijf teefjes. Ze zijn zelfs in die volgorde ter we reld gekomen. Ladies first? Nou, hier niet!" Zo werd het een gebroken nacht in de Heinkenszandse woning. Maar het is het waard, vinden Ha nita en haar man Rob. ,,Het was onze wens om zelf een nestje te fokken en dan een puppy van onze eigen hond te hebben. Hetty komt zelf ook uit een nest van negen, uit Veere. Dek-reu Bo woont een paar straten verderop. Leuk dat-ie zo dichtbij is." In totaal vijf reutjes en vijf teefjes. In die volgorde. Ladies first? Nou, hier niet! Zeven van de pups hebben straks al onderdak, maar de ko mende acht weken blijven ze nog bij hun moeder. ,,We zoeken dus nog een paar goede baasjes voor de andere drie", zegt Hanita. Twee weken geleden kondigde ze op Prikbord al aan dat het nestje ver wacht werd. Zo had ze genoeg tijd om te inventariseren of een poten tieel nieuw baasje wel geschikt zou zijn. ,,Want als je een schoot hondje wil, moet je geen springer spaniel nemen. Ik wil niet dat we na een paar weken een pup terug krijgen die helemaal verknipt is." Alle tien pups zijn gezond. Hoe wel er eentje wat klein is, merkt Hanita op. ,,Maar die drinkt als een tempelier, dus dat komt wel goed." Welke ze zelf houden, weten ze nog niet. Dat is nog te vroeg om te As je een schoot hondje wil, moet je geen springer spaniel nemen zeggen. Eentje sprong echter wel in het oog. ,,Het eerste teefje dat geboren werd, was heel aanwezig en liet erg merken dat haar iets niet zinde. Die moet een pittige baas hebben. Ja, het zal wel moeilijk worden om uiteindelijk afscheid te nemen. Je bouwt er een band mee op", zegt Hanita. ,,Maar ik wil daar eigenlijk nog niet aan denken." Sabbelend, smakkend en pie pend liggen de dieren dicht tegen hun moeder aan, onder een warm- telamp achterin de woonkamer. De pups mogen niet afkoelen als Hetty naar buiten gaat voor haar behoefte, legt Rob uit. Gezien de omstandigheden mag dat nu in de tuin. ,,Maar ze is snel terug hoor. Toen we vanochtend de handdoe ken in het nest verschoonden stond ze voor de deur te blaffen." Waar in een vorige ronde nog twee bewoners kritiek uitten op het plan, middels een zienswijze, is deze agrariër nu nog de enige die heeft geprotesteerd. Hij runt een veehouderij in een monumentale boerderij op steenworp afstand van de kerk en vreest dat zijn bedrijfs voering in gevaar komt als toekom- stige bewoners gaan klagen over bijvoorbeeld geuroverlast. Wet houder Maarten Both stelt daarte genover dat het plan nu zo is ont wikkeld dat de appartementen zo ver mogelijk bij de boerderij van daan komen. Toren blijft De Bathsewegkerk staat al leeg sinds 1999 en verkeert in een wei nig florissante staat. Eerdere plan nen om de kerk te slopen en appar tementen te bouwen sneuvelden, onder meer vanwege de aanwezig heid van de veehouderij. Nu wil aannemer Johan Berting de kerk grotendeels slopen ten faveure van de komst van negen appartemen- ten. De toren blijft staan. Die knapt hij op om vervolgens voor 250.000 euro te verkopen aan de gemeente. De gemeenteraad ging in fe bruari al akkoord met het ontwerp- bestemmingsplan. Daarop volgde nog een ronde waarin bewoners een zienswijze konden indienen. Dat deed dus alleen de naburige agrariër. Op basis daarvan wordt het plan nog wel iets aangepast, maar dat is een puur formele kwes tie, die de komst van de apparte menten op geen enkele wijze hin dert. Als de gemeenteraad binnen kort definitief een klap geeft op het bestemmingsplan, rest de bezwaar maker niets dan zich erbij neerleg gen of een gang naar de rechter. MIDDELBURG Ook deze zo mer is er geen kermis in het centrum van Middelburg. De gemeente vindt de ruimte op de Markt te beperkt om ander halve meter afstand te kunnen garanderen. Andere locaties zijn eveneens te krap. Een domper voor veel mensen, zeker nu het ene na het andere evenement wel doorgaat en ook kermissen vanaf 30 juni weer zijn toegestaan. Wethou der Chris Simons had het zelf ook liever anders gezien. ,,We hadden gehoopt dit soort din gen langzamerhand weer te kunnen toestaan, maar het gaat gewoon niet. Je mag één persoon per vierkante meter rekenen. Met die grote attrac ties kunnen wij die ruimte simpelweg niet garanderen." Het is een probleem waar veel oude binnensteden mee kam pen, zegt Simons. ,,We hebben zelfs nog onderzocht of de ker mis niet op een andere plek kan staan, maar dan hielden we veel te weinig attracties over. De wethouder zegt zijn best te doen om in elk geval wat attracties voor kinderen te laten neerzetten. De brocante- markten gaan in ieder geval wel door. woensdag 16 juni 2021 Hetty had nog 'n verrassing in petto Michiel Bouwman Heinkenszand Hanita Hulsbergen heeft haar handen vol aan hond Hetty en haar tien pups. foto marcelle davidse - Hanita Hulsbergen - Hanita Hulsbergen Burgemeester en wethouders van Reimerswaal blijven erbij: op de plek van de Bathsewegkerk in Rilland kunnen negen appar tementen komen. De bezwaren van de buurman ten spijt. Rob Paardekam Rilland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 61