Vlissingen lijkt garnalen binnen te hebben 7 CONCEPTSTORE LIEFS UIT VEERE IS NU LIEFS UIT ZIERIKZEE Twee jaar geleden opende Sascha van der Heide concept store Liefs uit Veere op Walcheren. Maar sinds kort is Liefs uit Veere, Liefs uit Zierikzee. 'Deze stad past bij wat we doen'. In haar conceptstore aan de Poststraat huren verschil lende ondernemers hun ei gen hoekje. Daardoor kun je in Liefs uit Zierikzee terecht voor een breed assortiment. Van zelfgemaakte kinderkleding tot theetjes, aardewerk en sieraden. ,,Ik zoek altijd dingetjes waar vrouwen blij van worden. Daarbij ga ik af op mijn eigen stijl en smaak. Dus het past ook allemaal wel bij elkaar." Straatgenote Sanne Joppe van natuurwinkel de Zonnehoed stapt spontaan de drempel over om Van der Heide te verwelkomen en haar meteen ook te informeren over het werk van ondernemersvereniging InZzee. Super vindt Joppe het, een ondernemer erbij. Met weer een bijzondere winkel in die toch al geen 13-in-een-dozijnstad. Eigenwijsheid „Zierikzee is hartstikke leuk. Nu Nederland Nederland aan het ont dekken is, krijgen we zulke leuke hartverwarmende reacties. 'Wat een hoop monumenten'. 'Wat een sfeer'. En ook de eigenwijsheid van de winkels vinden mensen heel erg leuk. Je krijgt een beetje een gevoel: ja maar jongens, duhhhh. Hoezo wisten jullie dat niet?" Van der Heide proefde het in ie der geval meteen toen ze, op zoek naar een nieuwe plek voor haar winkel, onder meer langsging in Zierikzee. ,,De gezelligheid. De kneuterigheid in de goede zin van het woord. Het is een stad, maar zonder dat het kolossaal, heel groot en onpersoonlijk is." Een beetje vergelijkbaar met Veere; óók een havenstadje en ook een goede sfeer. ,,Al denk ik dat het hier in de winter een stuk drukker is." Ook haar collega Perla was ge lijk verliefd. ,,Dit voelde meteen Ik kan mijn werk wel op zolder hangen, maar ja daar heeft ook niemand wat aan goed. Deze stad past bij wat we doen." Van der Heides winkel in Veere, waar ze sinds een paar jaar met haar gezin woont, draaide als een tierelier. Maar het pand waar ze met haar conceptstore huisde, werd in coronatijd verkocht. Stop pen met de winkel was voor haar geen optie. Dus ging ze op zoek naar een nieuwe plek. Feestje ,,Ik ben heel blij met onze web shop, maar van alleen maar doos jes inpakken word ik niet blij. Al maken we ook altijd een feestje van die doosjes. Maar ik vind het heel fijn om mensen te ontvangen en een praatje te maken. Ze even tueel te helpen. DSt vind ik leuk." Zoals ze ook ontzettend kan ge nieten van het contact met de mensen die een stukje van haar winkel huren. Zoals Maryanne van Winden (Doeken van Yan), die even binnenschiet om het rek met kaarten die zij aanbiedt bij te vul len. Haar schilderijen van kleur rijke Zeeuwse vrouwen hingen ook in Veere aan de muur. Zo'n conceptstore is een geweldig con cept, vindt zij. ,,Ik kan mijn werk wel op zolder hangen, maar ja daar heeft ook niemand wat aan. Hier ben je met z'n allen voor iedereen zichtbaar." Ter discussie stond of de Holding Zeeuwse Visveilingen de voor Breskens zo belangrijke garnalen- zeef al mag verplaatsen naar Vlis- singen. De verhuizing zou deze week zijn, had de gemeente Sluis vernomen. Sluis wilde daar met het kort geding in Breda een stokje voor steken. Tegen het besluit om de Bressiaanse visveiling op te doeken loopt immers nog een door Sluis Is de gemeente Sluis niet bezig met een achterhoede gevecht? aangespannen rechtszaak in Am sterdam. Binnen zes weken wordt daarin uitspraak verwacht. Is de garnalenzeef voor die tijd al weg, dan heeft die Amsterdamse zaak helemaal geen zin meer, aldus de gemeente Sluis. Vandaar het kort geding in Breda. Heel spoedeisend bleek dit trouwens niet. Vismijndi recteur Foort Lokerse herhaalde wat hij eerder in deze krant zei. ,,We willen de zeef de laatste week van juni naar Vlissingen verplaat sen." Dat gaf bestuursrechter Kok de kans meer tijd te nemen voor een oordeel. Over een week of hooguit eind volgende week volgt haar uitspraak. Wat losse eindjes zitten er wel aan de hele kwestie, bleek in Breda. Zo heeft het ministerie van Land bouw, Natuurbeheer en Voedsel kwaliteit (LNV) een tijdelijke ont heffing aan de vismijnvestiging in Vlissingen gegeven om garnalen te mogen aanvoeren, terwijl die offi cieel aan individuele vissers moet worden gegeven. Ook was het mi nisterie niet op de hoogte van het conflict tussen de twee aandeel houders van de Holding Zeeuwse Visveilingen, de gemeenten Sluis en Vlissingen, over het opdoeken van Breskens. Tijdens een aandeelhoudersver gadering in maart drukte Vlissin- gen als meerderheidsaandeelhou der (65 procent) de beslissing over Breskens tegen de wil van Sluis door. Volgens Sluis kon dit niet, volgens Vlissingen wel. Bedrijfs economische redenen liggen aan de beslissing ten grondslag. De ver lieslijdende Holding kan 130.000 euro op jaarbasis besparen door al les in Vlissingen te concentreren. Een toekomstige samenwerkings- of fusiepartner eist deze concentra tie ook, aldus advocaat Jan Boogaard namens de Holding. Met de vismijn in Urk en United Fish Auctions De huur van het vismijngebouw is al per 1 juli opgezegd (UFA, veilingen in Stellendam, Scheveningen en Colijnsplaat) wordt gesproken. Wat de uitspraak van de Bredase bestuursrechter Kok ook zal zijn volgende week, het doek voor de vismijn Breskens lijkt gevallen. De holding heeft per 1 juli de huur van het vismijngebouw opgezegd. woensdag 16 juni 2021 SD Gevallen voor de 'kneuterigheid' Esme Soesman Zierikzee - Maryanne van Winden, kunstenares Zie: liefsuitzierikzee.nl Het pleit lijkt zo goed als be slecht voor de vismijn in Bres- kens, bleek gisteren in de recht bank in Breda. Bestuursrechter G. Kok plaatste een dodelijke vraag richting vertegenwoordi gers van de gemeente Sluis. ,,Bent u niet bezig met een ach terhoedegevecht?" Harmen van der Werf Breda/Breskens -Rechter tegen gemeente Sluis in kort geding Sascha van der Heide in haar conceptstore, met links boven haar wat schilderijtjes van Maryanne van Winden. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 58