11 Verdediger verhuist van HSV naar 1. FC Union Berlin Polman moet Spelen missen Froome toch naar de Tour Tourdebuut voor Schelling matiuschka Axelaar (22) is blij met zijn transfer naar de nummer zeven van de Bundesliga. „Maar het is emotioneel gezien niet makkelijk voor me om weg te gaan bij HSV en uit Hamburg.'' chen niet wist te winnen (twee keer 1-1). Huurling Nico Schlotter- beck, die met Jong Duitsland on langs Europees kampioen werd, keerde terug naar SC Freiburg. Met Van Drongelen legde Union Berlin een nieuwe, linksbenige centrale Als Rick van Drongelen komende week zijn appartement in Ham burg leeg haalt, komt hij ook een bijzondere iPad tegen. Die kreeg hij meer dan een jaar geleden van ver tegenwoordigers van een Engelse club, die in een presentatie op het apparaat precies lieten zien welke plannen ze met de verdediger had den. Het was destijds echter niet het juiste moment voor een trans fer, waar dat nu wel het geval is. De 22-jarige verdediger, afkom stig uit Axel, werd gisteren medisch gekeurd en zette zijn handtekening onder een driejarig contract bij 1. FC Union Berlin, met een optie voor nog een extra jaar. Union is een kleinere club dan HSV, met een bescheiden stadion dat bijna 22.000 toeschouwers kan herbergen. ,,Maar net als bij HSV hebben ze hier een fanatieke aanhang'', weet Van Drongelen. „Tijdens de onder linge duels in de Tweede Bundes- liga hadden wij het altijd lastig. Als ploeg speel je hier niet graag een uitwedstrijd. Komend seizoen speelt Union in de nieuwe Confe rence League. Europees heb ik nog niet gespeeld.'' Bayern München Union Berlin promoveerde in 2019 naar de Bundesliga, werd in het eer ste seizoen elfde en eindigde dit seizoen heel knap op de zevende plaats. Union was de revelatie van de Bundesliga en de enige ploeg waarvan kampioen Bayern Mün- seizoen degradeerde hij met de Hamburgse club uit de Bundesliga. Daarna slaagde HSV er drie seizoe nen op rij niet in om terug te keren op het hoogste niveau. Van Dronge len speelt komend seizoen wél weer in de Bundesliga en is daar blij mee. „Wedstrijden tegen Bayern München, Leipzig, Borussia Dort mund, Borussia Mönchengladbach, noem maar op. Daar kijk ik echt naar uit.'' Het is het juiste moment om een stap te zetten, zegt Van Drongelen. ,,Bij HSV heb ik veel meegemaakt, ups en downs. Mijn knieblessure was ook mentaal heel zwaar.'' Dan zegt hij: ,,Het is niet makkelijk voor me om weg te gaan bij HSV en uit Hamburg. Ik heb daar heel veel goede, leuke en lieve mensen leren kennen. Daarom was het emotio neel gezien een heel moeilijke keuze. Maar ik moest ook een beetje aan mezelf denken. Ik ben 22 en kan weer in de Bundesliga voetballen. De komende dagen moet ik alles nog even laten bezinken.'' Athletic de Bilbao Binnenkort keert hij terug naar Berlijn, om samen met vriendin Puck op zoek te gaan naar een nieuw appartement. Van Dronge- len wordt op 28 juni voor het eerst op de club verwacht, voor medische testen. Op 1 juli gaat de voorberei ding echt van start. Union Berlin speelt meerdere oefenduels en ver blijft van 19 tot en met 28 juli op trainingskamp in Oostenrijk. Op 31 juli is een oefenwedstrijd in eigen huis tegen Athletic de Bilbao de laatste test voor de start van de Bundesliga. Het programma voor het nieuwe seizoen wordt op 25 juni bekend. 1. FC UNION BERLIN Zwitser Fischer is een succescoach verdediger vast. ,,Via Zoom heb ik met de trainer en andere mensen van de club gesproken. Het gevoel was meteen goed. Daarna moesten de clubs onderling nog wat dingen regelen, dat is allemaal gelukt.'' Na zijn zware knieblessure, die Van Drongelen in juni 2020 opliep, speelde hij dit seizoen slechts vier wedstrij den voor HSV. ,,Ik heb wei nig gespeeld, maar ben wel altijd rustig gebleven'', legt de verdediger uit. ,,Ik kon weinig aan mijn situatie veranderen. Union kwam op mijn pad en HSV was bereid om in ge sprek te gaan met de club. Mijn zaakwaarnemer Maikel Stevens woont al jaren in Berlijn, kent de club goed en heeft veel werk verzet. Voor mij is dit een mooie kans. Na mijn blessure voelt het als een nieuwe, frisse start. Ik kan fit en ge zond aan een nieuw seizoen begin nen, bij een warme club. Dat heb ik de afgelopen dagen wel gemerkt.'' Rick van Drongelen werd in de zomer van 2017 van Sparta naar HSV getransfereerd. In zijn eerste woensdag 16 juni 2021 PC HANDBAL De Nederlandse handbalsters moeten het op de Olympische Spelen doen zonder Estavana Polman. De sterspeelster van Oranje heeft besloten zich weer te laten opereren aan haar rechterknie. ,,Ik ben op dit moment zeer teleurgesteld en verdrietig, maar ik denk dat dit de beste beslissing is voor mijn gezondheid." Polman hoopte in eerste instantie om met intensieve behan delingen op tijd fit te zijn. Polman werd uitgeroepen tot beste speelster van het gewonnen WK in 2019. Van Drongelen maakt in Berlijn een nieuwe start I WIELRENNEN Chris Froome (36, foto) doet dit jaar toch weer mee aan de Tour de France. De vier voudig winnaar is door zijn ploeg, Israel Start-Up Nation, als wegkapitein in de selectie opgenomen. Hij gaat kopman Michael Woods ondersteunen. ,,Het is voor mij een zware reis geweest sinds mijn crash in 2019, maar dit is een van mijn grootste drijfveren geweest om door te gaan. Ik heb hard gewerkt om te komen waar ik nu ben'', aldus Froome, die de laat ste maanden zoekende was naar de juiste vorm. WIELRENNEN Wilco Kelderman (30) en Ide Schelling (23) gaan met de Duitse wielerploeg Bora-hansgrohe naar de Tour de France. Kelderman voert de ploeg samen met de Slowaak Peter Sagan aan. Bora neemt de Duitse sprinter Pascal Ackermann niet mee naar de Tour. Teammanager Ralph Denk: ,,Onze doelen zijn een rit- zege en de top 5 van het eindklassement. Met die doelen in gedachten, zullen Kelderman en Sagan onze leiders zijn.'' Schelling deed niet eerder mee aan de Tour. ,,Hij heeft zich heel goed ontwikkeld en heeft zichzelf in deze positie gebracht met sterke resul taten", aldus Denk. Barry van der Hooft Berlijn In het shirt van zijn nieuwe club Union Berlin, samen met zijn zus Tessa, moeder Heleen en vader Frank. privéfoto De verdediger zet zijn handtekening onder een driejarig contract, met een optie voor nog een extra seizoen. privéfoto Nadat hij bij HSV in vier seizoenen tijd met maar liefst zeven hoofdtrai ners te maken had, gaat Rick van Dron- gelen nu onder Urs Fischer werken. De 55-jarige Zwitser is sinds 2018 werk zaam als trainer van 1. FC Union Berlin en mag met recht een succescoach wor den genoemd. De oud-coach van onder meer FC Zü- rich en FC Basel bracht Union in 2019 voor het eerst naar de Bundesliga. In de play-offs om één plek op het hoogste niveau werd VfB Stuttgart over twee duels verslagen. Voor Union Berlin is Rick van Drongelen de tweede Neder lander in de selectie. De andere is She- raldo Becker (ex- Ajax en ADO Den Haag). De aanvaller speelt zijn interlands voor Suriname.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55