België, terwijl nog maar de vraag is of spelers er klaar voor zijn 'Ik ga nu de jongens van het Deense team aanmoedigen' EUR02020 ®NM- *ts4,,2 ^4, j 9 CIJFERS Het is oké als een speler aangeeft emotioneel niet klaar te zijn voor het duel met België is momenteel belangrijker dan het voetbal. Daarom moet je er vooral voor elkaar zijn. Denemarken pakt dat goed aan.'' Gevoel volgen In de dagen erna helpt het om te praten, zegt Jans. ,,Maar ook om het veld op te gaan om even te vergeten wat er gebeurd is. Die combinatie. Ik ben ook veel op de mens gericht en weet dat het in zulke gevallen heel goed is om je gevoel te volgen. De saamhorigheid en het mede leven vind ik prachtig. Daley Blind gaf in een mooi interview mis schien wel het beste advies: geef de artsen de tijd en de ruimte." Jans gunt de Denen alsnog een plek bij de laatste zestien. „Dan hadden we minimaal een punt moeten pakken tegen Finland", zegt Tobiasen. „Nu krijg je een fa voriet, België. Als je die wedstrijd verliest, had je het dan nog in eigen hand tegen Rusland. Christian was er zelfs even niet meer, maar kan nu gelukkig goed verder leven. Het is verschrikkelijk. Veel families ma ken dit mee. Dan gaat het ook door. Voor voetballers is en blijft het werk en is het zaak om door te scha kelen en het maximale uit je loop baan te halen. Nu ze hem hebben gezien en gesproken, gaat dat hope lijk makkelijker." CHRISTIAN ERIKSEN Topscorers Assists Zuiverst Kaarten Alipay iSs-Sï' woensdag 16 juni 2021 GO Denen nu verder? - Kasper Hjulmand, Deens bondscoach KOPENHAGEN Christian Erik- sen heeft vanuit het ziekenhuis laten weten dat het 'naar om standigheden' goed met hem gaat. De Deense international die zaterdag in het EK-duel met Finland moest wor den gereanimeerd na een hartstil stand, bedankte iedereen via Insta- gram voor alle steun die hij de af gelopen dagen kreeg. 'Hallo allemaal', schrijft Eriksen bij een foto waarop hij in zijn ziekenhuis bed ligt en zijn duim opsteekt. 'Heel erg be dankt voor jullie lieve en gewel dige groeten en berichten van over de hele wereld. Het bete kent veel voor mij en mijn familie. I k ben in orde, gezien de om standigheden. Ik moet nog wat onderzoeken ondergaan in het ziekenhuis, maar ik voel me goed.' Eriksen is de rest van het EK supporter van zijn land, laat hij weten. 'Nu zal ik de jongens van het Deense team de komende wedstrijden aan moedigen. Speel voor heel Dene marken! Het beste, Christian.' De 29-jarige Deen sprak ook al met zijn ploeggenoten van het nationale elftal en van zijn club Internazionale. Doelman Kasper Schmeichel en aanvoerder Simon Kjaer hebben hem in het zieken huis bezocht. ,,Het was werkelijk een genoegen hem te zien, al leen al om hem te zien lachen en huilen, om te merken dat hij nog leeft", aldus Schmeichel. ,,We hebben over van alles en nog wat gepraat." Exclusief Frankrijk - Duitsland 1. Schick (Tsjechië) 2 Ronaldo (Portugal) Lukaku (België) 2 2. Dumfries (Nederland) Weghorst (Nederland) Wijnaldum (Nederland) 1 en nog 16 spelers met 1. Rafa Silva (Portugal) 2 2. Aké en nog 18 spelers met Nederland en België zijn van alle teams op dit EK het meest zuiver in de pas sing. In het duel van Ne derland met Oekraïne kwam 90 procent van alle ballen aan. België haalde dat moyenne ook. Georgi- nio Wijnaldum kwam zelfs tot 96 procent. ROOD Polen: Krychowiak GEEL Engeland: Foden Finland: Lod, Sparv Hongarije: Nego, Orban Kroatië: Caleta-Car, Kovacic, Brozovic Noord-Macedonië: Trajkovski, Alioski Oekraïne: Sydortsjoek Oostenrijk: Lainer Portugal: Dias Slowakije: Hubocan Turkije: Dervisoglu, Söyüncü Wales: Moore Zweden: Lustig Zwitserland: Mbabu, Schar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53