3 zijn carrière en staat dankzij terugkeer bij Ajax weer onder de lat van Oranje De Ligt lijkt fit, maar Timber 'deed het goed' Voorspelling van de dag 16.000fans bij dicht dak Turkije - Wales VERDEDIGING Daar zag De Boer vorige maand in Zeist wel de contouren van. Om Jasper Cillessen binnenboord te houden werd immers op zijn zachtst gezegd niet alles uit de kast gehaald en de strijd om de plek onder de lat tussen Tim Krul en Stekelenburg leek er ook meer eentje voor de bühne. ,,Als iemand voor dit seizoen had gezegd dat ik eerste keeper op het EK zou zijn, had ik hem uitgelachen", zegt Ste kelenburg. ,,Ik heb een prima sei zoen achter de rug bij Ajax. Ik zie dit als een soort beloning." Bondscoach De beloning die Krul ook graag had ontvangen na een mooi sei zoen bij Norwich City. Maar Ste kelenburg kreeg nummer één en de plek onder de lat. ,,Een paar da gen voor de wedstrijd tegen Oe- kraïne moesten we bij de bonds coach komen. Daar hoorden we hoe hij het ging doen. Of ik daar al van uit was gegaan? Nee. De drie keepers hebben volgens mij een prima indruk achtergelaten. Dan is het aan de bondscoach. Maar ik ben er wel blij mee." En zo pakte de terugkeer afgelo pen zomer naar Amsterdam ver bazingwekkend goed uit. Al is Stekelenburg de eerste die zal toe geven dat een succesvolle loop baan lang niet altijd valt te regisse ren. Na zijn vertrek bij Ajax zocht hij negen seizoenen lang naar een onbetwiste plek onder de lat. Vaak tevergeefs. Bij AS Roma verloor hij zijn plek toen trainer Luis Enrique opstapte en diens opvolger Zdenek Zeman een nieuwe keeper haalde. Bij Fulham raakte hij geblesseerd en ook daar werkte de trainers- wissel Felix Magath voor René Meulensteen niet in zijn voordeel. Bij Monaco liep het naar wens tot de club in beide Franse bekertoer nooien in de halve finale sneu velde. Bij Southampton keepte hij volgens afspraak alles tot Fraser Forster terugkeerde. En bij Ever- ton kreeg hij te maken met het aanstormende talent Jordan Pick- ford, niet toevallig dit EK onder de We zitten 24 uur per dag op elkaars lip. Een lange periode. Zo lang je wint, is dat geen probleem lat bij de Engelse nationale ploeg. Toen kwam Ajax en bleek een verkeerd pilletje van André Onana met een schorsing als gevolg opeens de deur naar een prachtige herfst van zijn loopbaan wagen wijd open te hebben gezet. Geven al die gebeurtenissen niet aan dat een loopbaan ook vaak van toeval ligheden aan elkaar hangt? Slagen ,,Het wel of niet slagen van een loopbaan heeft natuurlijk met meerdere dingen te maken", zegt Stekelenburg, de oudste speler dit EK. ,,Het voornaamste is hard blij ven werken en geloof houden in jezelf. Soms valt het dan jouw kant op en soms niet. Achteraf oordelen over een bepaalde keuze is makke lijk. Op het moment dat ik voor AS Roma koos, stond ik daar uiteraard volledig achter. En dat sta ik nog steeds. Er kunnen altijd dingen in een loopbaan gebeuren, die niet in jouw voordeel zijn." En zo waren het pilletje van Onana en het afhaken van Cilles- sen opeens kansen voor Stekelen burg. De keeper leeft toe naar op dracht twee: morgen Oostenrijk verslaan in de Arena. ,,We zitten hier 24 uur per dag op elkaars lip", zegt hij. ,,In de huidige situatie een lange periode, want tussendoor even naar je vrouw en kinderen gaan, zit er niet in. Zo lang je wint, is dat geen probleem. Maar je moet hard werken om te kunnen blijven winnen. Tegen Oekraïne waren er genoeg situaties die voor verbete ring vatbaar zijn, dat realiseren we ons heel goed. Maar het is wel heel lekker dat we de openingswed strijd hebben gewonnen." woensdag 16 juni 2021 GO lo Italië en Zwitserland zijn al decennia behoorlijk aan elkaar gewaagd. Vier van de laatste vijf ontmoeten eindigden in een gelijkspel. Gezien de vorm van de Italianen trekken zij toch aan het langste eind. Voor het eerst sinds 1997 spelen Turkije en Wales vandaag tegen elkaar. in '97 wonnen de Turken met 6-4. Ook als het dak van de Johan Cruijff ArenA gesloten is, mogen er morgen 16.000 fans aanwezig zijn bij het duel met Oostenrijk. Dat staan de coronaregels toe, die gelden voor de wedstrijden op het EK in Amsterdam. r i ZEIST Matthijs de Ligt lijkt fit genoeg om weer tot de wed strijdselectie van Oranje te behoren voor de wedstrijd van morgen tegen Oosten rijk. Of bondscoach Frank de Boer het al tijd vindt om de speler van Juventus, die weer voluit mee kan trainen, te brengen is zeer de vraag. Oranje won de eerste wed strijd en veranderingen lijken niet op komst. ,,We hebben al lemaal goede spelers hier", zegt Stefan de Vrij. „Jurrien Timber heeft het ook goed gedaan. Wie er moet spelen? Ik vind alles goed, haha." Dat betekent niet dat De Vrij vindt dat Oranje alles goed deed tegen Oekraïne. ,,Die twee tegendoelpunten vind ik als verdediger wel een smetje", zegt De Vrij. ,,We trai nen er uiteraard op en we zien echt vooruitgang. Of dat ge voel van die 2-1 en 2-2 dan overheerst bij mij? Nee dat niet, daarom zeg ik ook een smetje." - Maarten Stekelenburg (38)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 47