is k MiSÖ 1 - Goes heeft vooral ervaring ingekocht O O) CD O '<|Hl ZEELAND 11 Deadline overschrijvingen amateurvoetbal is verstreken Euttrc;- is rf 1 Le Mans Boere Het verstrijken van de overschrij vingstermijn is afgelopen nacht in re latieve rust gepasseerd in het Zeeuwse amateurvoetbal. Toch is de startopstelling voor het nieuwe sei zoen in de afgelopen maanden door elkaar geschud. Vooral in de derde klasse van het zaterdagvoetbal ligt een ratrace op de loer. Reikhalzend werd aan het begin van dit seizoen uitgekeken naar de ti telstrijd in de derde klasse van het za terdagvoetbal. Luctor Heinkenszand en RCS hadden zich beide danig ver sterkt en spraken hardop de ambitie uit om zo snel mogelijk de tweede klasse binnen te stappen. Ook Zeelan- Met name Zeelandia Middelburg heeft twee tweedeklassers afgeroomd dia Middelburg predikte dat, hoewel de selectie niet zo'n impuls had gekre gen als die van de andere twee zelfbe noemde titelkandidaten. Maar toch. De situatie bij de derdeklassers is nu nóg scherper gesteld. RCS heeft zijn selectie intact gehouden. Luctor W-rfc-s" I RL na internet a.P'inter.nl rttft u nnif .nt w Heinkenszand heeft zich verder ver sterkt met onder anderen Thijs van den Dries, die overkomt van Kloe- tinge. En Zeelandia Middelburg heeft het gros van de spelers dat de club verliet na de overstap uit het zondag voetbal naar de kelder van het zater dagvoetbal weer in de armen geslo ten. Er is echter nog een kaper op de kust. Met de doelpunten van Can Özgan was Patrijzen al een lastig te bestrij den tegenstander. Met de komst van VLISSINGEN Goes gaat op tienertoer, werd vorig seizoen gekscherend gezegd. De selectie van de derdedivisionist her bergde een handvol tieners en een handvol vroege twintigers. Kun je met zo weinig ervaring de derde divisie in? De eerste vijf duels van de competitie zeiden van niet, want die werden alle maal verloren. Daaruit trok de club zijn conclusies. Ervaring, dat moest er komen. Met het aantrekken van Guillaume Clincke- maillie, Gianni Tiebosch, Renzo Roe- meratoe, Julian van de Kreeke en Nis- hant Jagernath gebeurde dat. De club raakte met Thomas de Rijke en Siebe Schets wel aanvalstalent kwijt en met Remon de Vlieger een brok ervaring. Bij de andere Zeeuwse derdedivisio nist Hoek verandert vooralsnog weinig, hoewel de club zich de komende tijd nog op de Belgische markt kan roeren. Met Kyle Doesburg en vooral Reguillo Vandepitte gaan er wel twee oer-Hoe- kenezen verloren. Zij gaan naar Kloe- tinge om die club te helpen bij de zo ge wenste promotie naar de hoofdklasse. Terneuzense Boys Ook Jarreau Manuhuwa (ASWH) en Thomas de Rijke (Goes) komen naar Kloetinge van een hoger niveau. De an dere Zeeuwse eersteklasser, Terneu- zense Boys, heeft zich onder de nieuwe trainer Dennis de Nooijer versterkt met onder anderen Remon de Vlieger (Goes) en de Oostburgse broers Jochem en Ruben van der Meulen. Aanvaller Douwe Zeegers vertrok op het laatste moment nog, naar Jeka in Breda. doelman Dylan de Kam en Rick de Vos (Kloetinge) en Perry Bek (Luctor Heinkenszand) is de club uit 's-Heer- enhoek van outsider ook titelkandi daat geworden. Vier honden die strij den om één been: dat voorspelt veel goeds in de derde klasse A, die er zoals de KNVB eerder al aankondigde, qua indeling hetzelfde uit zal zien als dit seizoen. Tweede klasse Die impuls van de derde klasse is deels ten koste gegaan van de tweede klasse. Met name Zeelandia Middel burg heeft twee tweedeklassers afge roomd. Serooskerke ziet drie basis krachten vertrekken (Sander Ou- werkerk, Jorn Soethout en Dennis Ko- vacevic) en De Meeuwen zelfs vier (Yannick van de Woestijne, Dennis Tukker, Stijn Luteijn en Max Dage vos). Die twee clubs hebben daarvoor geen gelijkwaardige vervanging ge vonden. In die tweede klasse krijgen de fa vorieten Yerseke en Oostkapelle/Domburg concurrentie van Arnemuiden. Deze club deed on der de nieuwe trainer Daan Eiken hout al voorzichtig bovenin mee en kan zich met de komst van doelman Brian Meulmeester (Goes), Ronaldo Meijer (Kloetinge), Milton Roemera- toe en Daniel Jansen (Vlissingen) qua selectie en ervaring helemaal meten met de toppers op dit niveau. Zondagvoetbal In het zondagvoetbal bleef het opval lend rustig met de mutaties. Een ver klaring daarvoor kan gevonden wor den in de nivellering van het niveau. Op zondag spelen de (Zeeuws- Vlaamse) clubs in de derde of in de vierde klasse, meer keuze is er niet. Bovendien zijn er in tegenstelling tot het zaterdagvoetbal weinig clubs die de drang en het doel hebben om ho gerop te komen. Dat ontmoedigt een grootscheepse volksverhuizing. Weg: Niek Hamelink (Evergem 2020), Jaimy van Dijk (lager elftal), Ibrahim Eryürük (stopt), Sander Oonk (lager elftal), Douwe Zeegers (Jeka). woensdag 16 juni 2021 GO 2 Twee Zeeuwse dressuurruiters komen vanaf morgen in actie in Le Mans. Hans Peter Minderhoud (foto), oud-in woner van Westkapelle, komt in Frank rijk met de hengst Glock's Zonik in het CDI4 in de ring en hoopt zijn tweede olympi sche kader score binnen te halen. Thamar Zweistra uit Schore rijdt ook in het CDI4, met Hexagons Dou ble Dutch. I SV Meppen maakte giste ren bekend af scheid te nemen van zes spelers. Tom Boere, wiens contract eind deze maand af loopt, stond ook in dat rijtje. De spits uit Terneuzen speelde sinds januari bij Mep pen, dat on langs degra deerde. Ratrace ligt in het verschiet in de derde klasse zaterdag Rudy Boogert Vlissingen M Keeper Dylan de Kam verruilt Kloe- tinge voor Patrijzen. De derdeklasser uit 's-Heerenhoek lijkt komend seizoen één van de titelkandida ten. FOTO JOEP ZOETEWEIJ M Ronaldo Meijer keert terug bij twee deklasser Ar- nemuiden, dat zich behoorlijk heeft ver sterkt. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN De mutaties bij de vier hoogst spelende Zeeuwse clubs. DERDE DIVISIE ZATERDAG Hoek. Nieuw: Jahrdell Constansia (Terneuzen). Weg: Kyle Doesburg (Kloetinge), Reguillo Vandepitte (Kloetinge). Goes. Nieuw: Reza Maipauw (Kloetinge), Sylvio Hage (Kloe- tinge), Julian van de Kreeke (Hal steren), Nishant Jagernath (Halste ren), Gianni Tiebosch (Stedoco), Renzo Roemeratoe (Vlissingen), Riad Elloukmani (Baronie), Guil- laume Clinckemaillie (Voorde-Ap- pelterre). Weg: Brian Meulmeester (Arnemui- den), Thomas de Rijke (Kloetinge), Rico van Nielen (Kloetinge), Siebe Schets (Excelsior'31), Amidu Tanko (SC Kruisland), Jesse Bank (gaat naar Amerika), Remon de Vlieger (Terneuzense Boys), Jussi Gerritse (onbekend), Jerzy van Bergen Kijk voor een overzicht van alle overschrijvingen in het Zeeuwse amateurvoetbal op www.pzc.nl/sport. (Dosko). EERSTE KLASSE ZATERDAG Kloetinge. Nieuw: Jarreau Manu- huwa (ASWH), Thomas de Rijke (Goes), Kyle Doesburg (Hoek), Re guillo Vandepitte (Hoek), Youri Bal (Apollo'69), Milan Zabicki (JVOZ). Weg: Thijs van den Dries (Luctor Heinkenszand), Lionel Fitsch (lager elftal), Ronaldo Meijer (Arnemui- den), Sylvio Hage (Goes), Luuk van Vossen (MZC'11), Ramon Janson (MZC'11), Dylan de Kam (Patrijzen). Terneuzense Boys. Nieuw: Cor- Pieter Pander (KRC Bambrugge), Jeffrey Buren (Philippine), Remon de Vlieger (Goes), Jochem van der Meulen (Oostburg), Ruben van der Meulen (Oostburg), Tristan Groe- nendaal (geen club). a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39