Nieuwe toplaag Sloeweg bestaat uit fluisterasfalt Vlissingen lijkt garnalen binnen te hebben 6 Oproep belangengroep Die oproep deed voorzitter Frans de Reeper van Stichting Behoud en Beheer Nollebos-Westduinpark (bekender onder de 'roepnaam' Ons Nollebos) gisteravond. De Reeper gaf een uitgebreide toelich ting over de ideeën van Ons Nolle bos in een (extra) tweede commis sievergadering over een toekomst plan voor Nollebos en Westduin- park. Hij schetste een idyllisch beeld van bos en park: met aan dacht voor dieren en natuurliefheb bers, maar ook ruimte voor (na- tuur-educatieve) speeltuintjes, een renveld voor honden en weitjes voor bijen en andere insecten. Meer asfaltpaden De stichting is overigens niet blij met alle recreanten. Dat bos en park ook voor fietsers goed toegankelijk moeten zijn, stond niet in de uit gangspunten voor het opstellen van een 'integraal streefbeeld' voor het gehele natuur- en recreatiegebied. De belangen van wielrijders botsen met belangen van rustzoekende wandelaars. Meer asfaltpaden dan de huidige twee ('die fietsers alleen als gast mogen berijden'), jaagt ook rolstoelers en minder goed ter been zijnden het bos uit, vrezen de op stellers van 'het burgerinitiatief' van Ons Nollebos. Enkele raadsleden wilden weten of De Reeper zich herkende in de bewering van wethouder Rens Reijnierse dat het plan van de ge meente en dat van Ons Nollebos 'voor 95 procent' hetzelfde waren. De voorzitter liet doorschemeren dat het percentage zijns inziens een stuk lager ligt, maar meldde dat hij het niet had willen uitzoeken. Hij citeerde een Moluks spreekwoord dat één druppel inkt in een grote plas melk er voor zorgt dat alle melk is bedorven. ,,Het Nollebos is ook te verpesten, met een paar ingrij pende veranderingen." Diverse raadsleden constateer den dat de bouw van hotels of gro tere logiesgelegenheden voor de ac tiegroep onder die 'ingrijpende ver anderingen' vallen. Ze waren het met De Reeper eens dat het niet veel uitmaakt of ondernemers en projectontwikkelaars zaken zijn beloofd door collegeleden. ,,Zo lang de gemeenteraad geen besluit heeft genomen, staat er niets vast, wordt ons door juristen steeds verzekerd." Toen Reijnierse liet weten dat er 'misschien wel verwachtingen zijn gewekt', liet Pim Kraan (POV) we ten dat dat voor het raadsbesluit geen rol speelt. Frances Oreel (PvdA) wilde zekerheid dat onder nemers niet meer ruimte bebou wen dan eerder afgesproken. Zij vindt dat er te veel zaken onduide lijk blijven, maar de overige com missieleden oordeelden dat er na jaren soebatten eindelijk een klap op de Nollebosvisie moet komen. Dinsdag 22 juni neemt de Vlis- singse gemeenteraad een besluit. Eigenlijk zou die klus vlak na Pinksteren al plaatsvinden, maar het werk werd uitgesteld. De aan nemer is maandag van start gegaan en verwacht zijn werk vrij dag 2 juli af te ronden. Dat is, op verzoek van de gemeente Vlissingen, twee we ken eerder dan waar aanvankelijk op werd gerekend. Het asfalt wordt vernieuwd op de Sloeweg tot aan de kruising met de Koudekerkseweg en Gerbran- dystraat, en op de Weyevlietweg tussen Sloeweg en Zuidbeekse- weg. Het nieuwe asfalt is geluids- Alleen vanavond en vannacht is de Sloeweg wegens de werkzaamheden afgesloten en wordt het verkeer omgeleid reducerend. Ook komen er duide lijkere wegmarkeringen en een verhoogde middengeleider ter hoogte van de twee tankstations. En belangrijker nog: een verkeers plateau op een plek waar veel on gelukken gebeuren, ter hoogte van de kruising van de Sloeweg met de Weyevlietweg. Het werk gebeurt niet in delen, maar in een keer. Omdat de be langrijkste toegangsweg tot Vlis- singen én de stroomweg naar de kust te veel verkeer moet verwer ken voor omleidingswegen wer ken de mannen keihard door, van maandagavond tot zaterdagmor gen tussen 19.00 en 6.00 uur. Alleen vandaag (woensdag) is één rijbaan afgesloten. Naast de standaard maatregelen worden er dan verkeersregelaars ingezet. Die avond en nacht, tot de volgende ochtend 6.00 uur, is de Sloeweg af gesloten voor doorgaand verkeer en wordt een omleidingsroute in gesteld. Ter discussie stond of de Holding Zeeuwse Visveilingen de voor Breskens zo belangrijke garnalen- zeef al mag verplaatsen naar Vlis- singen. De verhuizing zou deze week zijn, had de gemeente Sluis vernomen. Sluis wilde daar met het kort geding in Breda een stokje voor steken. Tegen het besluit om de Bressiaanse visveiling op te doeken loopt immers nog een door Sluis Is de gemeente Sluis niet bezig met een achterhoede gevecht? aangespannen rechtszaak in Am sterdam. Binnen zes weken wordt daarin uitspraak verwacht. Is de garnalenzeef voor die tijd al weg, dan heeft die Amsterdamse zaak helemaal geen zin meer, aldus de gemeente Sluis. Vandaar het kort geding in Breda. Heel spoedeisend bleek dit trouwens niet. Vismijndi recteur Foort Lokerse herhaalde wat hij eerder in deze krant zei. ,,We willen de zeef de laatste week van juni naar Vlissingen verplaat sen." Dat gaf bestuursrechter Kok de kans meer tijd te nemen voor een oordeel. Over een week of hooguit eind volgende week volgt haar uitspraak. Wat losse eindjes zitten er wel aan de hele kwestie, bleek in Breda. Zo heeft het ministerie van Land bouw, Natuurbeheer en Voedsel kwaliteit (LNV) een tijdelijke ont heffing aan de vismijnvestiging in Vlissingen gegeven om garnalen te mogen aanvoeren, terwijl die offi cieel aan individuele vissers moet worden gegeven. Ook was het mi nisterie niet op de hoogte van het conflict tussen de twee aandeel houders van de Holding Zeeuwse Visveilingen, de gemeenten Sluis en Vlissingen, over het opdoeken van Breskens. Tijdens een aandeelhoudersver gadering in maart drukte Vlissin- gen als meerderheidsaandeelhou der (65 procent) de beslissing over Breskens tegen de wil van Sluis door. Volgens Sluis kon dit niet, volgens Vlissingen wel. Bedrijfs economische redenen liggen aan de beslissing ten grondslag. De ver lieslijdende Holding kan 130.000 euro op jaarbasis besparen door al les in Vlissingen te concentreren. Een toekomstige samenwerkings- of fusiepartner eist deze concentra tie ook, aldus advocaat Jan Boogaard namens de Holding. Met de vismijn in Urk en United Fish Auctions De huur van het vismijngebouw is al per 1 juli opgezegd (UFA, veilingen in Stellendam, Scheveningen en Colijnsplaat) wordt gesproken. Wat de uitspraak van de Bredase bestuursrechter Kok ook zal zijn volgende week, het doek voor de vismijn Breskens lijkt gevallen. De holding heeft per 1 juli de huur van het vismijngebouw opgezegd. woensdag 16 juni 2021 'Raad, geef ieder zijn Nollebos' WA De gemeentebestuurders van Vlissingen dreigen verstrikt te raken in een reeks wensen vóór en plannen mét het Nollebos van jaren her. Laat het verleden rus ten en kijk wat er nu moet ge beuren om de inwoners van Vlis- singen, andere liefhebbers en de twee ondernemers in het bos recht te doen. René Hoonhorst Vlissingen Wie dezer dagen de snelweg af rijdt en Vlissingen rechtdoor binnen rijdt, belandt met zijn auto op een hobbeldebobbel- weg en ruikt gelijk de geur van verbrand rubber. Het is eindelijk zover: de Sloeweg krijgt nieuw asfalt. Wendy Wagenmakers Vlissingen Het pleit lijkt zo goed als be slecht voor de vismijn in Bres- kens, bleek gisteren in de recht bank in Breda. Bestuursrechter G. Kok plaatste een dodelijke vraag richting vertegenwoordi gers van de gemeente Sluis. ,,Bent u niet bezig met een ach terhoedegevecht?" Harmen van der Werf Breda/Breskens -Rechter tegen gemeente Sluis in kort geding Na het frezen van de oude toplaag op de Sloeweg is het even niet comfortabel rijden over de weg, FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34