'Ze willen weer populair zijn, daar in Den Haag' 'Het is niet te vroeg om hem af te schaffen' 'Ik heb echt geen idee of deze dingen helpen' 'Ik zal er altijd eentje in mijn zak houden' ZEELAND 3 uujyy Nou, als het aan Hans Rent meester uit Goes ligt, wacht het kabinet nog even met het af schaffen van de mondkapjes plicht. ,,Ze willen weer popu lair zijn, dat kabinet in Den Haag. Kijk eens naar Engeland, daar is ook nog lang niet ieder een volledig gevaccineerd en zie wat daar gebeurt." Tot zijn afgrijzen ziet hij dat veel mensen zich niet meer houden aan de basisregels. ,,Als het mondkapje niet meer ver plicht is, denken mensen dat corona helemaal voorbij is. Maar dat is het niet." Hij is maandag voor de tweede keer gevaccineerd. ,,Daardoor voel ik me wel wat veiliger. Maar ik blijf voorzich tig." ,,De vlag gaat uit als dat ding af mag, ja echt", zegt Petra van den Berg. ,,Ik blijf het benauwend vinden. In winkels doen we hem op, omdat het moet. Maar als die af magdirect." Haar man Jaap knikt. ,,Nee het is niet te vroeg om het mond kapje al in juni af te schaffen. Het aantal besmettingen is heel laag en met dat mooie weer is de kans op besmetting erg klein." Petra: ,,Weet je, we zijn allebei gepensioneerd en rede lijk op ons zelf. Alleen met boodschappen doen, lopen we risico. Maar het eerste half jaar hebben we ook zonder mond kapje gelopen. Bij vluchtige contacten, zoals in supermark ten, is de kans nihil dat je nog wat oploopt. Zeker nu meer mensen gevaccineerd zijn, ook al is het nog niet volledig." Het is dat het moet en daarom doet Ryan Streitwolf keurig zijn mondkapje op als hij de Jumbo binnenstapt. ,,Maar pff, ik heb het wel een beetje gehad. Ik kom zelf uit Borssele en reis met de bus heen-en-weer naar mijn vriendin in Goes. Elke keer dat ding op en af. En soms een dagje weg naar Amsterdam, met de trein, dan moet je hem ook een paar uur op. Ik ben wel een beetje klaar met dat kapje." Hij zegt wat iedereen wel denkt. Maar toch. ,,Ik heb echt geen idee of deze dingen hel pen. Sommige zeggen van wel, anderen van niet. Voor mijn ge voel niet. Voldoende afstand houden, helpt denk ik meer." üiimu'iü'i Soms komt hij ze wel eens te gen in de super. Mensen die geen mondkapje dragen. Laatst nog, vertelt Jan Dijkstra uit Goes. ,,Ik sprak een moeder met een dochter aan. Ze keek op, be gon te brommen en riep: be moei je er niet mee. Mensen hebben een kort lontje tegen woordig. Mensen zijn zo gauw kwaad." In het begin maakte hij zich er vaker druk om. Nu hij gevac cineerd is, wat minder. ,,Als mensen hun mondkapje in de supermarkt niet dragen, vind ik dat wel vervelend. Maar, de meesten hebben hem wel op hoor. Als het voor iedereen over is, is het dat voor mij ook. Maar ik zal er altijd eentje in mijn zak houden." woensdag 16 juni 2021 Hans Rentmeester. Jaap en Petra van den Berg. mondkapje maar snel af' Ryan Streitwolf. Jan Dijkstra.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31