PLAY ►oH MEDIA CULTUUR 25 Veelbelovend debuut in de lijn van Billie Eilish Hartverwarmend en eng Discriminatie suddert na woensdag 16 juni 2021 Onze selectie nieuwe on-demandfilms, series, albums en podcasts. Bekijk en beluister op AD.nl/show Eerst het slechte of het goede nieuws over het derde seizoen van The Kominsky MethodDe bit tere pil die de fans van deze hila rische serie over twee bejaarde mannen en hun kwalen en kame raadschap moeten slikken, is dat Alan Alda niet terugkeert. Als de genadeloos cynische boezemvriend Norman van Sandy Kominsky (Michael Dou glas) was Alda een heerlijke mop perkont, die nooit een blad voor de mond nam in zijn klaagzangen over zijn gezondheid en strubbe lingen en over het leven van zijn beste vriend, die hij ongezouten de waarheid vertelde. Ooit was hij zijn agent, toen Sandy nog ambi ties had om een grote filmster te worden. Maar Norman is niet meer. Alda had geen zin meer in de rol. Dus is zijn personage uit de serie ge schreven, aangezien het ondenk baar was dat een ander Norman zou spelen. Zijn begrafenis opent het derde seizoen van The Kominsky Method. Het is tevens een van de meest geestige scènes uit deze afslui tende reeks. Terugkeer Wat is dan het goede nieuws Dat betreft de terugkeer van Kathleen Turner als de eerste ex van Sandy, die in het tweede seizoen een gastrol vervulde. De hereniging van de twee sterren uit Roman cing the Stone en The War of the Roses, filmhits uit de jaren 80, geeft de serie een extra cachet, en de wisselwerking tussen beide ac teurs is nog steeds vlijmscherp. Als de pittige Roz geeft ook Tur ner de arme Sandy voortdurend lik op stuk. Als executeur van het testament van Norman heeft Sandy het al lastig genoeg met de nabestaanden, die azen op de erfe nis van 150 miljoen dollar. Aan alles is te merken dat Michael Douglas zich weer helemaal se nang voelde in de vertolking van Sandy. Acteur en personage heb ben dezelfde leeftijd - 75 jaar - en zijn niet vies van een romantisch avontuur. Alleen staat Sandy min der vast in zijn schoenen dan Dou glas. Ook in het derde en laatste seizoen wordt hij voortdurend er mee geconfronteerd dat hij als ac teur nooit de top heeft bereikt. Geen enkele memorabele filmrol staat op zijn naam. Zelfs gastrol vertolker Morgan Freeman wrijft hem dat in een van de afleverin gen onder de neus. Krijgt Sandy nog een keer de kans om voor de camera te schitte ren? Op die vraag wordt in het ul tieme slotdeel een antwoord gege ven. Hoewel dit seizoen niet het beste is uit de serie, is aan alles te merken dat Douglas zijn alter ego gaat missen. Dat gevoel is weder zijds.- Ab Zagt De eerste vijf afleveringen van de Franse misdaadserie Lupin waren, vooral door de innemende hoofdrol van Omar Sy (bekend uit Intou- chables), begin dit jaar een grote hit voor Netflix. Maar de serie van vijf delen ein digde nogal abrupt. De ontvoering van de zoon van meesteroplichter en in breker Assane Diop (een per sonage gebaseerd op de le gendarische fictieve held Ar- sene Lupin) was een enorme cliffhanger. De makers lieten de kijker smachten naar de afloop van dit drama. Deel 6 van de in tweeën ge knipte reeks gaat meteen door waar het eerste seizoen is gebleven. Assane stelt alles in het werk om zijn zoon te bevrijden. De achtervolging van de kidnapper levert en kele halsbrekende scènes op, die de opmaat vormen voor een reeks gebeurtenissen die ook veel meer inzicht geven in de jeugd van Assane. Discriminatie is daarbij een terugkerend thema. Als tie ner wordt hij door een verko per van muziekinstrumenten onheus bejegend, waarna hij zijn eerste inbraak pleegt. Het incident heeft vergaande gevolgen, die nog lang nasud- deren in zijn leven. Hij is half kind, half hert. Gus is een hybride, zoals de serie Sweet Tooth - waarvan de ti tel verwijst naar een koos naam voor Gus' beste vriend - uitlegt. Gus en zijn soortge noten zijn het resultaat van een medisch experiment dat de wereld opscheepte met een dodelijk virus. De verfilming van het ge lijknamige stripboek van Jeff Lemire is een merkwaardige mix van fantasy, sciencefic tion, rampenfilm en kinder boek. Dat smaakt naar een te overvloedige maaltijd, maar toch heeft de achtdelige reeks veel verrassende en originele wendingen in petto. Smaakmaker is Sweet Tooth zelf, een heerlijk open en po sitief jochie dat de verschrik kingen om hem heen man moedig doorstaat. Hij moet schuilen voor de jagers die in de apocalyptische samenle ving het voorzien hebben op kinderen als Sweet Tooth, die in hun genen het middel hebben om het virus te weerstaan. Sweet Tooth is bij vlagen hartverwarmend door de groeiende vriendschap tus sen de twee. De serie is ook eng, gewelddadig en zeer spannend. Dat maakt dat niet helemaal duidelijk wordt voor wie de serie vooral is be doeld, kinderen of volwasse nen. Eigenlijk maakt dat niet zoveel uit. Als kijker adopteer je het hertenjong al heel snel en van ganser harte. - Ab Zagt De overeenkomsten met Billie Eilish liggen voor het oprapen: Oli via Rodrigo vist in de zelfde vijver vol tie ners die hun nummers op repeat zetten. Met het inmiddels grijsge- draaide Drivers licence brak ze door, maar de 18-jarige generatiege- note van Eilish heeft meer in haar mars. Op haar debuutal bum staan fraaie lied jes vol hartzeer, zoals Traitor, Favorite crime en 1 step forward, 3 steps back. Voor dat laatste nummer deelt ze de componisten- credits ruimhartig met Taylor Swift en haar co-auteur Jack Antonoff, omdat het nummer gebaseerd is op Swifts New year's day. Dat Rodrigo ook met andere stijlen uit de voeten kan, blijkt uit het openingsnum- mer: Brutal knalt er heerlijk in. Net als Billie Eilish, die ook in Californië woont, heeft Rodrigo een muzikale weder helft die haar geluid bepaalt. Bij Eilish is dat haar broer Fin- neas, bij Rodrigo is het Dan Nigro, een produ cer en componist die vlak bij Finneas woont en al eens een lied met hem maakte. De com binatie van Nigro en Rodrigo blijkt bij dit debuut een vrucht bare. Sour smaakt ab soluut naar meer en is zeker niet alleen voor behouden aan tieners. - Alexander van Eenennaam GO KOMEDIE TV-SERIE The Kominsky Method 3 Te zien op Netflix MISDAADDRAMA TV-SERIE Lupin 2 Te zien op Netflix - Ab Zagt FANTASY TV-SERIE Sweet Tooth Te zien op Netflix POP ALBUM Sour- Olivia Rodrigo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25