De zomer komt eraan, waar gaat u heen? sjmm pzc.nl/vakantieservice MEDIA CULTUUR 23 ben ik mijn album gaan afmaken. Dat heeft nu de hoogste priori teit." Ze lacht. ,,Nee, zeg. Helemaal niet. Heb je mij zien huilen? Ik was hartstikke blij voor de Italianen, en ook heel blij dat ik zelf niet won. De tweede plaats is echt de beste uitkomst die er is. Je hebt na afloop geen verplichtingen, maar blijkbaar voelden wel heel veel mensen wat ik bedoelde. Dat is Ik heb na het Songfestival een week gebruikt om te slapen en mijn familie te zien toch het enige dat een artiest no dig heeft, een publiek." „Ik had geen verwachtingen en ik voelde ook geen druk toen de bookmakers me tot favoriet uit riepen. Ik kende het Songfestival wel, maar wist niet goed welk ef fect het op je carrière kon hebben. Dat zie ik nu wel, ja. Ineens heb ik een uitverkochte Europese tour nee en spreken mensen me op straat aan. Ik blijf me afvragen of dit allemaal wel echt gebeurt." „Dat de macht van de radio en te levisie ontzettend groot is. Men sen luisteren naar wat hun wordt geserveerd. Zeker in Frankrijk be paalt de radio wat mensen mooi vinden. De stations zenden alle maal dezelfde muziek uit. Het Franse chanson is, helaas ook na dit Songfestival, bijna nergens te horen. Terwijl dit festival bewijst dat als je mensen iets anders aan biedt, ze zeker openstaan voor mee gevarieerde muziek. Dat is het mooie van het Songfestival, de mensen kiezen zelf. Ook artiesten die de radio buitensluit, krijgen een eerlijke kans. Zo moeten we doorgaan.'' ,,Ik hoop dat de muziekindustrie bij zichzelf te rade gaat en be denkt 'blijkbaar vinden mensen ook andere dingen leuk dan we hun voorschotelen'. Ik bedoel, zelfs dance uit Oekraïne kreeg op het Songfestival een groot publiek achter zich. Waarom gooien we de deuren niet veel meer open? Niemand wordt daar toch slechter van.'' Ze onderbreekt. ,,Remco, zijn naam is Remco. We hebben in Ahoy in die twee weken een warme band opgebouwd. Vooraf hebben we goed met elkaar ge sproken. Hij spreekt geen Frans en wist niet waar mijn liedje over ging. Ik zei: 'Volg me zoals op de dansvloer, dan dansen we samen.' Die dans verliep met elke repetitie weer beter. De finale was de beste uitvoering.'' „Blijkbaar hebben ze de emotie erachter gevoeld. Daar ben ik heel trots op. Ddt was mijn doel: mijn muziek zo goed mogelijk laten horen, laten zien wie ik ben. Want Voila gaat over mij. In de tekst stel ik me bijna letterlijk dit voor: 'Dit ben ik met mijn kleine gestalte, met mijn zwarte krullen, met al mijn fouten en mijn goede kanten. En zelfs als ik tekort kom, dit ben ik.' Ik denk dat mensen voelden dat het voor mij persoon lijk was, dat ik al een leven heb ge leefd en daarover kwam vertel len.'' Vaak raden platenmaatschap pijen artiesten aan om na zo'n eerste succes van hun eigen taal over te stappen naar het Engels. Is dat bij u al gebeurd? ,,Ik werk als sinds ik begon te zin gen met hetzelfde team. Dat kent me en weet dat ik het niet eens zou overwegen. Ik wil geen con cessies doen. Als er daardoor een deur voor mijn neus in het slot valt, is dat maar zo. Mijn liedjes moeten puur en oprecht blijven.'' ,,Ik heb het Songfestival in mijn hart gesloten (Pravi schreef in 2020 het winnende liedje van het Junior Songfestival en in 2019 het nummer dat vijfde werd, red.), maar ik heb het altijd als een halte op een langere route gezien. Net zoals Voila niet mijn enige liedje is. Misschien hebben artiesten ge dacht dat alles vanzelf zou gaan Met het Songfestival krijgen ook artiesten die de radio buitensluit, een eerlijke kans als ze zouden winnen; of werden ze er simpelweg door overvallen. ,,Ik had alles vooraf voorbereid: de liedjes geschreven voor mijn album dat eind augustus uitkomt, mijn nieuwe single al opgeno men. En de tournee was deels al gepland. Ik zie mijn loopbaan als een marathon: Eurovisie was een stapje, maar ik ben nu alweer een paar stappen verder." De PZC reist met u mee Zo blijft u altijd op de hoogte van het Laatste nieuws op uw tablet of smartphone. Voorkom een berg oude kranten voor de deur bij thuiskomst met de vakantieservice. Of Laat tijdelijk uw krant bij familie of vrienden bezorgen. of scan de QR code woensdag 16 juni 2021 GO U werd tweede op geringe af stand van winnaar Italië. Was u teleurgesteld? 44 —Barbara Pravi Was dat uw doel toen u besloot mee te doen aan het festival? In de hitlijsten domineren mo menteel hiphop, elektropop en EDM. Op het Songfestival ein digden Italiaanse glamrock en traditioneel Frans chanson met afstand bovenaan. Wat zegt u dat? Wat zou de volgende stap zijn? Nog even over het festival zelf. Na afloop was vaak de foto te zien waarop u op het podium een high five geeft aan de ca meraman die... Er zullen meer mensen zijn ge weest die niet verstonden waar over u zong, maar toch op u stemden. Hoe verklaart u dat? Artiesten die goed scoren op het Songfestival, zelfs de win naars, hebben het vaak lastig om een duurzame carrière op te zetten. Heeft u een strategie om dat te voorkomen? 44 —Barbara Pravi Barbara Pravi treedt op 22 maart 2022 op in de Melkweg. Het concert is uitverkocht. Nieuw aange kondigde shows zijn in Nijmegen, Eindhoven, Groningen, Rotterdam en Utrecht. (1 april t/m 7 april). Het enige dat publiek' een artiest nodig heeft, is een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23