Marjan Berk Wet verbiedt 'promotie van homoseksualiteit' NIEUWS 13 r Hongaarse regering wil 'kind beschermen' Wij spreken van het Occohofje. Cornelia noemde het de Plaats van Barmhartigheid C1)M arrea Even naar Duitsland! De tuin van het Occo- hofje is door het voortdurende heer lijke weer uitbundi ger dan ooit. Wan neer je 's ochtends je raam opent, komt de volle geur van al die bloeiende bloemen je tegemoet. Alsof de tuin de 320ste verjaardag van Cornelia Occo op deze acht ste juni 2021 uitbundig meeviert. Cornelia heeft dit hofje nog bij leven gesticht. Zij gaf deze plek zelf de naam Plaats van Barmhar tigheid. Zij was een zakenvrouw die naast haar zaken veel aan lief dadigheid deed. Tijdens haar le ven kocht ze het stuk grond waarop zij haar hof wilde bou wen met het door haar verdiende geld. Die hof moest plaats bieden aan hardwerkende, maar onbe- liedjes uit voorbije en ook actuele tijden horen, die bijna tot mee zingen uitnodigden, ware het niet dat de ongelofelijk lekkere etagères werden rondgebracht, gevuld met home made smulpa- perijen, die uitnodigden tot toe slaan! Huismeester NN, ondersteund door Madame R (wij noemen nooit namen, want voor je het weet vormen zich voor de poort rijen dames, die hier ook willen wonen), had zich voorzien van een stapel gebruikte, mooie oude borden, waarvan hij slim etagè- res had gefabriceerd, waarop de high tea werd rondgebracht. Olala! Daarna een oranje drankje waar mee wij een dronk uitbrachten op onze founder Cornelia Occo en waarin een ondeugend scheutje alcohol verstopt zat. En vervol gens werden de ingenieus ge maakte etagères rondgebracht, beladen met heerlijke hapjes en zelfgebakken madeleines, cakejes die in de romans van Marcel Proust al voorkomen! Sandwi ches met eiersalade, gerookte zalm, kleine vruchtenkoekjes, chocolaatjes met pepermunt crème. En dan daarbij oeverloze sloten verse thee. De wet moet het mogelijk maken dat minderjarigen niet meer gecon fronteerd worden met homoseksu aliteit of geslachtsverandering. Zo wordt het verboden de onderwer pen te behandelen in de lessen sek suele voorlichting op school. Ook mag er vóór 22.00 uur geen 're clame' voor worden gemaakt op te levisie. De wet is ingediend door Fidesz, de rechts-populistische partij van premier Viktor Orbdn. Parlements lid Gabriëlla Semelczy verdedigde de wet als volgt: ,,Echt liberalisme betekent dat je kinderen niet belast met vragen over hun seksuele oriëntatie totdat ze 18 jaar zijn.'' Het gaat hier overigens om een amen dement op een wet die pedofilie moet bestrijden. Het was een ha merstuk, Fidesz heeft een meerder heid in het parlement. Maandag avond demonstreerden in de hoofdstad Boedapest duizenden mensen tegen het voorstel. Amnesty International Hongarije heeft al felle kritiek geuit. ,,Dit lijkt een bewuste poging om pedofilie te verbinden met lhbti's'', zegt direc teur David Vig. Hij vreest dat het de positie van de lhbti-gemeenschap in Hongarije, die al precair is, nog verder onder druk zal zetten. Andere critici denken dat Ortón zijn vizier in werkelijkheid heeft gericht op de parlementsverkiezin gen van volgend jaar. Het is niet ze ker dat hij opnieuw een absolute meerderheid behaalt. Daarom zou hij nu extra hard inzetten op chris telijke politiek, katholieke waarden en het traditionele gezin. Dat zijn thema's die het erg goed doen bij een groot deel van de Hongaarse bevolking. Zo is het ook de bedoe ling dat gezinnen met kinderen én een lager inkomen dan gemiddeld, over dit jaar geen inkomstenbelas ting hoeven te betalen. Daarvoor is meer dan 1,5 miljard euro uitgetrok ken. Het is de bedoeling dat dit ca deautje vlak voor de verkiezingen kan worden uitgepakt. W Critici menen dat president Orban dit wil met het oog op de verkiezingen in 2022 Het doet denken aan de politiek die in Polen wordt gevoerd. Enthou siast aangejaagd door de regerende rechts-populisten van de PiS-partij doken daar de afgelopen jaren tien tallen lhbti-vrije gemeentes op. Dat betekent in de praktijk niet zo veel, maar het zet wel de toon in het oer katholieke en conservatieve Polen. Ook hier zet de regering in op het traditionele gezin, met name met het zogenoemde '500+ pro gramma'. Elk gezin krijgt per kind per maand 500 zloty. Het is de be langrijkste reden waarom veel Po len op de PiS stemmen. Afkeer Iets verder naar het oosten, in Rus land, wordt ook politiek gewin ge haald uit de afkeer tegen alles dat afwijkt van de lokale norm. Vlak voor het referendum over het ver lengen van zijn mandaat stelde pre sident Poetin bijvoorbeeld voor om homohuwelijken te verbieden. De Russen beschuldigen de Eu ropese Unie op gezette tijden van het 'agressief promoten' van homo seksualiteit, en schilderen de unie af als een paradijs voor homo's met de Gay Pride-parades als moreel dieptepunt. Moskou heeft in 2012 dergelijke parades voor de ko mende honderd jaar verboden. En de beruchte 'gay propaganda-wet' uit 2013 verbiedt de 'promotie van niet-traditionele seksuele relaties aan minderjarigen'. Boek nu op marrea.nL of bel 0571-277744 middelde vrouwen, die hier hun oude dag mochten doorbrengen. Haar geld moest na haar dood nog wel vijftien jaar doorgroeien, voor de bouwplannen mochten worden verwezenlijkt. Zo geschiedde en hoewel wij tegenwoordig allemaal spreken van het Occohofje, had Cornelia zelf gekozen voor de Plaats van Barmhartigheid, hetgeen ook op de gevel staat. Behalve de bouw plannen heeft zij de bouw nooit meegemaakt. Zij had haar broer Lucas aangewezen zorg te dragen dat alles in haar geest zou worden verwezenlijkt. En zo vieren wij, de huidige bewoonsters, ieder jaar op 8 juni de verjaardag van Cornelia. Dit jaar met een high tea in de tuin. Er was fantastisch entertainment door een geweldig damesduo met zang en piano. Het liet ons waar wij Cornelia vermoedden die vanaf haar wolk vergenoegd toekeek hoe zij absoluut niet ver geten werd en vanwaar zij kon zien dat haar geboortedag tot in lengte van dagen groots zou wor den gevierd! I H woensdag 16 juni 2021 GO eia Eerst als introductie een stimu lerend koud zomersoepje. De Hongaarse regering heeft een wet laten aannemen die onder meer de 'promotie van ho moseksualiteit' verbiedt. Pre mier Viktor Orban zegt dat hij kinderen wil beschermen tegen pedofilie. Critici menen dat hij bang is de komende verkiezin gen te verliezen. Mark van Assen Rotterdam/Boedapest vl,/ hotelarrangementen van vanaf ï-i-i i Highlights: De heilzame baden in Bentheimer minerale spa Fietsen door het Münsterland Winkelen in Outlet Ochtrup Kasteel Bad Bentheim In Duitse Kuuroord Bod Bentheim, op 400 meter van het centrum, ligt dS Hotel Bad Bentheim (3*). De Duitse gastvrijheid in dit schilderachtige kasteelstadje zal je goed doen. Het comfortabele hotel is recent totaal gerenoveerd en beschikt over een restaurant, gezellige bar en terras. Arrangement: Welkomstdrankje en koffie, thee met cake in de namiddag 2,3 of 4 x overnachting inclusief dagelijks ontbijt en 3-gangen diner Deelname aan de begeleide stadswandeling* Korting op de burcht bezichtiging van Bad Bentheim* Korting op fietshuur 20% korting op de entree van de bentheimer minerale spa (alle baden en saunalandschappen)* Koffie, thee en koekjes op de kamer en gedurende de openingstijden ook als zelfbediening in het gezellige café Gratis parkeren en WiFi te gebruiken volgens de Duitse Corona-maatregelen Prijs p.p. 3-daags: vanaf 79,- tot 94,- Prijs p.p. 4-daags: vanaf 115,- tot 129,- Prijs p.p. 5-daags: vanaf 149,- tot 179,- zie marrea.nl voor alle prijzen Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer. Toeslag 1-persoonskamer: 13,- p.n. Toer.bel.: 1,50 p.p.p.n. Reserveringskosten: 14,95 per boeking. Geldig t/m december 2021, m.u.v. feestdagen. Af en toe zwaaiden de dames even naar de blauwe lucht, Een protest in Boedapest tegen de nieuwe wet. foto afp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 13