NK tijdrijden: Van Anrooij treft de besten van de wereld 12 NIEUWS Halil Atmac voorkomt dat vereniging wordt opgedoekt .0 De doorstart is de laatste strohalm voor de club, die in de beste jaren tot de top van de tweede klasse van het zondagvoetbal behoorde. Sluiskil speelde vorig seizoen met het keurkorps op eigen verzoek niet meer bij de standaardelftallen. In de paar duels die op het pro gramma stonden voordat het sei zoen door corona werd beëindigd, leidde dat tot problemen in het veld. ,,Het voetbal bij de jeugd liep goed", zegt Van Houcke, die in het verleden tot drie keer toe voorzit ter was en als adviseur op de ach tergrond altijd bij de club betrok ken is gebleven. ,,Maar de senioren hadden een slechte naam. De eer ste wedstrijd tegen Biervliet 3 liep volledig uit de klauwen. Daarna hebben we er een streep door ge zet. We wilden alleen maar verder met jeugd." Van Houcke zegt dat heel veel vrijwilligers waren afgehaakt. ,,We hadden bijvoorbeeld geen mensen meer achter de bar of om te vlag gen bij het eerste. We hebben er echt alles aan gedaan. We hebben spelers geroyeerd en families ge weigerd. Maar we zijn op de vin gers getikt door de KNVB toen we alleen met jeugd verder wilden. Je moet reglementair ook senioren hebben.'' Geen draagvlak meer Sluiskil onderzocht mogelijkhe den om voor de jeugd en senioren samen te werken met Hoek en Philippine. ,,Maar we vonden dat we moesten oppassen. Wat we zelf niet willen, moeten we natuurlijk een ander ook niet gunnen. Van het bestuur van negen man was uiteindelijk nog een viertal over. We kwamen tot de conclusie dat er geen draagvlak meer was om de voetbalvereniging in stand te hou den.'' Tijdens een ledenvergadering van ruim een maand geleden werd het opheffen van de club ter sprake gebracht. Van Houcke: „Daarop kwam een aantal mensen met ini tiatieven. We waren verrast én een Wij waren al bezig met 'Wat na de voetbal in Sluiskil?' Dit is de laatste strohalm beetje blij en hebben toen gezegd het opheffen later tijdens een ver gadering in stemming te bren gen.'' Dat is vorige week gebeurd. Het advies om de stekker eruit te trek ken, werd weggestemd. Halil At mac is tot nieuwe voorzitter geko zen. Hij is enthousiast en heeft vertrouwen in de toekomst. ,,We hebben nu ook een penningmees ter en een secretaris.'' Atmac zegt dat de overdracht met leden van het vorige bestuur deze week wordt doorgenomen en vertelt met Ömer Kilinc een nieuwe hoofdtrainer te hebben. ,,Hij heeft Sluiskil 3 een paar jaar getraind en leiding gegeven aan A-junioren van Terneuzen. Hij heeft dus erva ring en gaat de trainerscursus vol gen. Sluiskil is veel spelers, vrijwil ligers en publiek kwijtgeraakt doordat er de laatste twee jaar wei nig discipline was. Ömer is conse quent, duidelijk, heel gediscipli neerd en kent veel spelers uit de buurt. Op dit moment hebben we al vijftien spelers voor volgend sei zoen. De jeugd is gefuseerd en gaat verder met de combinatie van Hoek en Philippine. De nieuwe voorzitter kan op steun rekenen van Bram van Houcke. ,,Ik ben bereid om te hel pen en heb gezegd dat ze me alles mogen vragen. Maar ze zullen het zelf moeten doen. Het wordt na tuurlijk een enorme klus'', weet de adviseur. ,,Een bestuur vormen, een kader vormen, vrijwilligers voor hand- en spandiensten, spe lers halenWij waren al bezig met 'Wat na de voetbal in Sluiskil?'. Dit is de laatste strohalm." VLISSINGEN Wielrenster Shirin van Anrooij krijgt morgenmiddag de gelegenheid om zich op haar specialiteit, de tijdrit, te meten met de absolute wereldtop. Tij dens het Nederlands kampioen schap in Emmen staat de negen tienjarige Kapelse in deze disci pline voor het eerst tegenover An- nemiek van Vleuten en Anna van der Breggen. Van Anrooij reed tot vorig sei zoen bij de juniores. In 2019 werd ze Nederlands en Europees kam pioene on der negen tien jaar. Ook pakte ze zilver op het WK. Dit jaar is ze voor het eerst professio neel wiel- renster (bij Trek-Segaf- redo) en doet ze mee bij de elites. Tijdens de Healthy Ageing Tour, een goed be zette UCI- wedstrijd in maart, zette Shirin van An- de Zeeuwse rooij werd in 2019 al de zes- in Alkmaar Euro- tiende tijd pees kampioene neer op een tijdrijden bij de ju- afstand van niores. 14,4 kilome ter. Ellen van Dijk, haar ploegge note, won toen. In Emmen is de race een stuk langer: 32 kilometer. Het zijn twee rondes van 16 kilometer waarin de 'Muur van Emmen' beklommen moet worden. Dat is een oude vuilnisbelt van 48 meter hoog. De klim heeft een maximaal stij - gingspercentage van 16 procent. Het overige deel van het parkoers is vlak. Van Vleuten en Van der Breg- gen, die geselecteerd zijn voor de olympische tijdrit en beiden podi umkandidaat zijn in Tokio, starten in Emmen als laatsten, rond 15.00 uur. Van Anrooij begint om 14.11 uur aan haar race. Een plek in de top 10 zou voor haar heel mooi zijn. Livestream De beloftes rijden eerder op de dag, de elite-mannen sluiten het programma af. Vanuit Zeeland ne men Jarno Mobach en Thijs de Lange het op tegen onder anderen Tom Dumoulin. Van zowel de elite-mannen als de elite-vrou wen is er een livestream op de website van PodiumTV. Zaterdag is, ook in Drenthe, de wegwedstrijd voor de vrouwen. De mannen volgen op zondag. Ze rijden respectievelijk 17 en 27 ron des van dik 7 kilometer bij de VAM-berg in Wijster. Ook dat is een oude vuilnisbelt die geschikt is gemaakt om op te fietsen. dinsdag 15 juni 2021 Voetbalclub Sluiskil van de ondergang gered oordsponsor w Sluiskil Groene v Halil Atmac is de nieuwe voorzitter van voetbalvereniging Sluiskil. Hij voorkwam tijdens een ledenvergadering dat de club werd opge heven. FOTO ANNE HANA Onder leiding van oud-scheids rechter Halil Atmac maakt voet balvereniging Sluiskil een door start. Dat gebeurt nadat de le denvergadering een voorstel van het bestuur, dat onder lei ding stond van interim-voorzit ter Bennie Boerjan, om de ver eniging op te doeken heeft ver worpen. Atmac is de nieuwe voorzitter en probeert de club nieuw leven in te blazen. Hij heeft voormalig voorzitter Bram van Houcke gevraagd om de vereniging nog één jaar van ad vies te voorzien. Peter van Kouteren Sluiskil - Bram van Houcke, adviseur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 63