PvdA Terneuzen: 'als het in 's-Heerenhoek kan, dan ook in de Kanaalzone' 6 Enkele huizen voorbij Theetuin Koewacht opende Danny van Oost in mei zijn theetuin Bij Ons Tuus. Twee theetuinen in één straat, werkt dat wel? Laszlo van de Voorde, voorzitter van de Terneuzense PvdA-fractie signaleert nog heel veel vrachtwa gens op parkeerplaatsen waar de enige voorziening een wc-hokje is. Eerder brak hij al een lans voor een parkeerplaats voor trucks in de ge meente. ,,Het idee strandde toen op bezwaren bij lokale transportbe- drijven die het oneerlijke concur rentie vonden en partijen die de meerwaarde van het idee niet za gen. Van de Voorde ziet voor de Ka naalzone weer mogelijkheden nu North Sea Port in 's-Heerenhoek een mega-parkeerplaats voor 440 vrachtwagens wil realiseren. ,,Mooi, zo'n parking aan de over kant, maar voor de vervoersbranche is tijd geld en ik vraag me af of de chauffeurs voor een sanitaire stop de Westerschelde willen overste ken." Brent Meuleman, burgemees ter van Zelzate, sprak tijdens de raadsvergadering op 31 mei ook de wens uit voor een parking in de Ka naalzone, vanwege toenemende parkeeroverlast. Van de Voorde ziet dat als een steun in de rug: ,,Ik vraag de gemeente om medewerking te verlenen maar het is primair de ver antwoordelijkheid van Nort Sea Port (NSP) dat zegt een vooruitstre vend havenbedrijf te willen zijn. Het is tenslotte ook voor een deel arbeidsvoorwaarden waar we het over hebben." Johan Bresseleers, woordvoerder van NSP, ziet op korte termijn wei nig kans voor een dergelijke voor ziening op Terneuzens grondge bied. Althans niet vanuit het ha venbedrijf. ,,Wij hebben al een aan tal truckparkings in Gent en we zijn momenteel de mogelijkheden aan het bestuderen of we een grote parking met voorzieningen zoals we die bij 's-Heerenhoek willen, ook bij het Kluizendok kunnen rea liseren. Daar, op de linkeroever is de Ik vraag me af of truckers voor een sanitaire stop de Westerschelde willen oversteken activiteit de laatste jaren flink ge groeid en vandaar dat we daar meer mogelijkheden zouden willen scheppen. Liefst zouden wij er een hebben met een restaurant, een tankstation en dat soort zaken, maar dan moeten we wel een uitba ter kunnen vinden. Als u er een weet, hou ik me aanbevolen." Met een grote truckparking in 's- Heerenhoek en een bij het Kluizen dok, dicht bij de grens is er wat Bresseleers betreft geen directe noodzaak voor een vergelijkbaar initiatief in het Nederlandse deel van de Kanaalzone. ,,Je zit bij Sas van Gent ook heel snel in de buurt van de kernen", zegt de NSP- woordvoerder. ,,Wij proberen dat steeds te vermijden. Liefst zitten we dicht bij de bedrijven en verder van de dorpen af." e hebben eerst samen- gezeten met de eigenaars van de an dere theetuin om hen op de hoogte te brengen van onze plan nen, maar het concept, de doel groep en de openingstijden zijn zo verschillend, dat het geen pro bleem vormt", vertelt Danny. Als je Bij Ons Tuus binnenwan delt klinkt uit een houten huisje tussen de bomen klassieke mu ziek en overal hangen kleurrijke figuren. Je waant je meteen in de Efteling. ,,Dat is ook echt de be doeling", beaamt Danny. ,,Ik hou erg van sprookjes en van de zoete geur van kermis. En van oma's! De sfeer die ik wil creëren is het ge borgen gevoel en de gezelligheid van een bezoekje bij je grootou ders." Danny loopt al 10 jaar met het idee om een theetuin te beginnen, maar heeft het daarnaast druk met zijn activiteiten als theatermaker, zanger en presentator van de talk show Op Zo'ndag op JenZ TV. Ook zijn partner Jaap was eerst wat terughoudend, maar vindt het nu wel fijn om in het weekend mee te draaien. ,,Het is gewoon gezellig, van die mensen die ko men genieten van de rust en de beleving. De leuke reacties, daar krijgen we ontzettend veel ener gie van", vertelt Jaap. Laadpunt Ondertussen bouwt hij samen met een behulpzame buurman verder aan het sanitairhuisje, de enige voorziening die nog ontbrak. Het laadpunt voor elektrische fietsen is er al wel. ,,Deze zomer is een soort try-out", zegt Danny. ,,Daarna gaan we het concept verfijnen en de theetuin verder uitbreiden. Aan de nieuwe website wordt al volop ge- bouwd. Ik wil dat gasten ook online meegenomen worden in een inter actief sprookje voor volwassenen." ,,Toen door corona vorig jaar de opnames bij JenZ TV werden stil gelegd, had ik plots meer tijd. We begonnen in de tuin te werken. Nadat we het voorste stuk ge snoeid hadden, zetten we er twee stoeltjes neer en zagen we de mo gelijkheden", vertelt Danny. Dat de theetuin zo snel een succes zou zijn had hij niet verwacht. ,,We gingen samen met de horecater- rassen in mei open. Zonder veel In theetuin Bij Ons Tuus moet de geborgenheid van een bezoekje aan je oma hangen reclame te maken, toch zaten we op sommige dagen echt helemaal vol." Naast de King's Queen's high tea waren ook de activiteiten ach terin de tuin meteen een succes: van workshops wildplukken of vogels spotten tot Easy Sunday work-outs. Er rijpen alweer nieuwe plannen bij Danny, met kunstenaars en andere creatieve- lingen. En zijn werk als talkshow- host? Dat gaat gewoon door, maar dan in een zomers 'Summer Life Style' versie vanuit de theetuin. dinsdag 15 juni 2021 Truckparking ligt weer op tafel Als een parking voor vrachtwa gens bij 's-Heerenhoek kan, dan moet dat ook in de Kanaalzone kunnen. De Terneuzense PvdA legt andermaal een oude wens op tafel. Guido van der Heijden Terneuzen -Laszlo van de Voorde, PvdA Stukje Efteling Bij Ons Tuus Anke Willeme Koewacht -Danny van Oost Theetuin Bij ons Tuus in Koewacht wordt gerund door Danny van Oost, die niet alleen bedient maar ook al het lekkers zelf maakt. FOTO ANNE HANA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 61