,1 1 Niet alleen het grand slam-record van Federer en Nadal is in 10 Het gedeelde grand slam-record (20 stuks) van Roger Federer en Rafael Nadal is in zicht, maar Novak Djokovic heeft uitzicht op nog heel veel meer na zijn zege in Parijs. De getallen achter het succes van de eeuwige achtervolger die stilaan toch leider dreigt te worden. Oranje verliest in vier sets Malacia tot 2024 in de Kuip Suns door aan hand van Paul Vormer tekent bij in Brugge VOETBAL Ruud Vormer heeft zijn contract bij de Belgische landskampioen Club Brugge verlengd tot 2023. Vormer (33) speelt sinds 2014 voor Club Brugge. De middenvelder won met de club vier lands titels en één keer de Belgi sche beker. ARJAN SCHOUTEN Beste allrounder Is het op Wimbledon al zo ver? Tennist Novak Djokovic zich volgende maand op het heilige gras cijfermatig naast Roger Fede rer en Rafael Nadal, met zijn 20ste grand slam? Houd er maar serieus rekening mee. Vorig jaar ging het feest in Londen niet door, maar de twee laatste edities voor die coro napauze won de Serviër. Angst aanjagend allround, ook als rijpe dertiger nog. Het type ondergrond is niet bepalend voor zijn succes. Zwakke grand slam-toernooien? Hij kent ze niet. De altijd zwaar op gravel leunende Nadal won al sinds 2009 niet meer in Mel bourne en sinds 2010 niet meer op het Britse gras. Grasspecialist Fe derer staat al sinds 2008 droog in New York en sinds 2009 op het Pa- rijse gravel. Boeiende cijfers, om dat Djokovic er juist als dertiger in slaagt zijn tennisoeuvre nog rap uit te bouwen. Federer won 'slechts' één keer Roland Garros, twaalf jaar terug. Nadal 'maar' één keer de Austra lian Open, ook in 2009. De erelijst van Djokovic helt niet over naar hardcourt, gras of gravel, het fun dament wordt nog steeds breder. Net als zijn rivalen had hij ook nog zo'n eentje achter zijn naam staan in Parijs, maar sinds zondag is dat een tweetje. 123 miljoen euro Altijd een boeiende discus sie: wie is nou de ultieme GOAT, the Greatest of All Ti mes, in de tennissport? Federer of Nadal? Al jaren staan de Federistas en de Nadalians lijnrecht tegen over elkaar, wijzend op tal van ar gumenten waarom hun favoriet de beste ooit is. Een discussie die de laatste tien jaar volkomen logisch was, maar waar de wereld over dertig jaar tijd best eens vreemd op terug zou kunnen kijken bij het zien van alleen de kille cijfertjes. De records van de twee spelers kan Djokovic ruiken en op tal van vlakken is hij ze zelfs al voorbij. Neem nou prijzengeld: geen speler in de tennishistorie die meer ver diende. Nadal speelde volgens de website van de ATP-tour tot nu toe zo'n 103 miljoen euro bij el kaar. Federer deed het met 107 miljoen net iets beter. Djokovic is de ultieme grootverdiener met ruim 123 miljoen. Ter vergelijking: bij de vrouwen is dat Serena Willi ams met 78 miljoen. 325 weken op 1 Heilig in het tennis: de ran king. Al bijna anderhalf jaar staat Djokovic weer op de nummer 1-positie, waar hij al zo vaak stond. Vaker dan wie ook zelfs. Met 325 weken op nummer 1 staat de Serviër ver boven zijn di recte rivalen. Federer leidde in to taal 310 weken de wereldranglijst. Nadal stond 209 weken bovenaan en moet naast zijn twee concur renten ook Pete Sampras (286 we ken), Ivan Lendl (270) en Jimmy Connors (268) voor zich dulden. »De erelijst van Djokovic helt niet over naar hardcourt, gras of gravel, het fundament wordt nog steeds breder Grand Slam gloort Het zou het ultieme bewijs van zijn grootheid zijn, als Djokovic 2021 in stijl af weet te maken. Hij won achter eenvolgens in Melbourne en Parijs en dan gaan bij de statistici dus alle alarmbellen rinkelen. Verge lijk het maar met een darter die twee keer achter elkaar 180 gooit. Dan is die ninedarter in zicht en schuif je automatisch naar het puntje van je stoel. Wint Djokovic straks ook op Wimbledon, waar hij natuurlijk de grote favoriet is, dan gloort de ultieme Grand Slam. Of de zogenoemde calendar slam, beide termen worden veelvuldig door elkaar gebruikt voor de unieke prestatie. De vier grote majors winnen binnen één kalenderjaar, Rod La- ver flikte het in 1969 als laatste. Fe- derer miste in 2004, 2006 en 2007 steeds Roland Garros voor een perfect kwartet. Bij Nadal ontbrak alleen de titel in Melbourne voor een ultiem 2010. Of Djokovic, al halverwege zijn missie, er toe in staat is? Absoluut. In 2015 en 2016 won hij al eens Wimbledon, de US Open, de Australian Open en Ro land Garros achter elkaar. Golden Slam Wat de succesreeks van Djokovic in de war zou kunnen schoppen? Over belasting, wellicht. Een blessure. Hij mag dan topfit zijn en extreem constant voor een dertiger, het zo merschema is wel bijzonder pittig. Meteen na Wimbledon wacht die bijzondere kans op olympisch dinsdag 15 juni 2021 GO VOLLEYBAL De Neder landse vrouwen hebben in de Nations League geen goed vervolg kunnen geven aan de winst op gastland Italië. De ploeg van Avital Selinger verloor in vier sets van de Dominicaanse Re publiek: 23-25, 25-23, 28-30 en 22-25. VOETBAL Feyenoord heeft het contract van Tyrell Ma lacia met één jaar verlengd. De 21-jarige verdediger ligt daardoor tot medio 2024 vast in Rotterdam. In 2018 tekende hij al een vijfjarig contract in de Kuip. ,,Dit is mijn club, al sinds ik hier in 2008 binnenkwam", aldus Malacia. Kiki Bertens is op de nieuwe wereldranglijst ge zakt naar plaats 20. Tallon Griekspoor steeg bij de mannen elf plaatsen en is nu 120ste van de wereld. BASKETBAL Phoenix Suns heeft de finale van de Wes tern Conference in de NBA bereikt. Het won ook het vierde duel met Denver Nuggets: 125-118. Chris Paul was met 37 punten de grote man bij de Suns, ge steund door Devin Booker met 34 punten. De daverende cijfers y @arjanschouten Rotterdam Novak Djokovic tijdens de fi nale van Roland Garros tegen Stefanos Tsitsipas, op weg naar grand slam-zege nummer 19. FOTO EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 54