ffl 7 Comeback Karim Benzema bij Frankrijk 'Perfecte goal' helpt Tsjechen De kanshebbers Duitsland S P 0 /O Wat zijn de kansen van Duitsland? Na de vernedering tegen de Spanjaarden (6-0 verlies in no vember) deugde er helemaal niets meer van Die Mannschaft. In maart kwam daar in de WK- kwalificatie nog een nederlaag in eigen huis tegen Noord-Macedo- nië overheen. En dat terwijl het trauma van het mis lukte WK nog niet was verwerkt. De kritiek was zo hevig dat Team chefJoachim Löw vlak voor het EK nog moest vrezen voor zijn positie. Maar zie: sinds een week heeft Duitsland weer zin in het EK. Mats Hummels en Thomas Prognose EK 2021: Kwartfinale Müller zijn terug, Kai Havertz heeft de Champions League-fi nale beslist en de arme Letten werden in het 'uitzwaaiduel' op een hoop gespeeld door een fris en fruitig elftal. Neuer, Gündogan, Kroos, Kim- mich, Müller, Gnabry: dat is topkwaliteit. De selectie van Duitsland is zo goed dat toppers als Leon Goretzka en Leroy Sané moeten vrezen voor een plek op de bank. In een poule met Frankrijk en Portugal ben je je leven niet ze ker, maar na de schaamte van het WK (uitgeschakeld in de voor ronde) moet Duitsland met het thuisvoordeel in München tot iets moois in staat zijn. Op welke speler moeten we letten? allrounder van landskampi oen Bayern München, die in de stijl van zijn voor ganger Philipp Lahm op vele posities uit de voeten kan. Dat is vaak een voordeel, maar soms ook niet. Althans niet voor een speler. Bondscoach Joachim Löw heeft een keer geroepen dat Duitsland alleen succes kan hebben als Kimmich centraal op het mid denveld staat, maar in de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het dit Europees kampi oenschap stelde de Team chefhem op als pende laar aan de rechterkant van het veld. Volgens vele insiders was Kimmich daar niet blij mee, al gaf hij zelf na afloop aan dat zolang Duitsland wint het hem niets uitmaakt op welke positie hij speelt. Welke invloed heeft de bondscoach? Joachim Löw won de wereldti tel met Duitsland. Hij is al vijf tien jaar aan de macht bij de nationale ploeg en toch wordt dit EK mede be palend hoe de Duit sers hem in de ge schiedenis gaan neer zetten. Raar mis schien, maar de crisis van de laatste jaren heeft er bij onze oosterburen flink ingehakt en het passeren van de publiekslievelingen Mats Hum- mels en Thomas Müller heeft zijn reputatie ook geen goed ge daan. Het Europees kampioen schap wordt nu Löws laatste kunstje: je gunt een van de grootste vernieuwers van het Duitse voetbal een passend afscheid. De druk op de coach is fors en dat zie je ook terug aan zijn onzekere optredens in de media. EK-historie Karim Benzema (33) is na een bijna zes jaar lange verbanning terug bij de Franse nationale ploeg. Vanavond mag de spits zich laten gelden tegen Duitsland. Ooit zei Didier Deschamps over Karim Benzema: „Hij heeft mijn naam door het slijk gehaald en daar lijd ik nog elke dag onder." Als je dat zo leest, is het bijna niet voor te stel len dat die twee elkaar weer hebben gevonden na een slepende vecht scheiding die vijfjaar duurde. „We waren er in drie minuten uit. Ik kon altijd al goed met de coach opschieten", liet Benzema optekenen in de Franse pers, nadat zijn terugkeer in de na tionale ploeg een feit was. De natie was ver baasd. De Franse geschiedenis staat vol van de liefdesdrama's en afge wezen geliefden, dus ze zijn wel wat gemend, maar deze hereniging zagen weinig mensen aankomen. „Vergeving is een groot woord", al dus Deschamps. Bijna zes jaar hield de coach een van de topspitsen in de wereld buiten de deur, vanwege zijn vermeende betrokkenheid bij het afpersen met een sekstape van collega-international Mathieu Val- buena. Op zijn beurt betichtte Ben zema Deschamps van racisme. „Ik had dit gesprek nodig, hij had dit gesprek nodig", aldus De schamps. „Ik wil hier geen specifiek geval van maken. Mijn verant woordelijkheid is belangrijk, maar ik ben persoonlijk niet het belangrijkst. Het gaat niet om Didier Deschamps als persoon, maar om Didier Deschamps als bondscoach. Het belang van Frank rijk gaat boven alles." Volgens de Franse pers is er meer sprake van een verstandshuwelijk dan van een hartstochtelijke relatie. Het is alsof de erfenis veiligge steld moet worden. Omdat Olivier Giroud op leeftijd begint te komen en het afgelopen seizoen bij Chelsea nauwelijks heeft gespeeld, mis ten de Fransen nog een aanvaller die het fraaie bouwwerk helemaal af zou maken. Met het ka non van Real Ma drid is de puzzel nu gelegd. „We hebben veel besproken. Dingen die we al lange tijd tegen el kaar moesten zeggen", al dus Benzema. „Het was een goed gesprek, waarin belangrijke dingen zijn ge zegd. Ik wil nu een prijs win nen met Frankrijk. Ik hoop dat ik de sterke selectie die we al heb ben van extra kracht kan voorzien. Even was er de schok toen Benzema vorige week in de laatste test geblesseerd uitviel, maar voor vanavond staan alle lichten op groen. Deschamps verwacht niet Benzema veel tijd nodig heeft in zijn nieuwe omgeving. „Met kwaliteit, intelli gentie en talent kom je ver." dinsdag 15 juni 2021 GO Terug na lange vechtscheiding I Schotland - Tsjechië 0-2 1 1 Polen - Slowakije 1-2 1 0-1 42. Schick 0-1 18. Szczesny (e.d.) 0-2 52. Schick 46. Linetty 1-1 1-2 69. Skriniar Opstellingen Opstellingen Marshall Vaclik Szczensny Dubravka O'Donnell Coufal Berezynski Pekarik 79. Forrest Celustka Glik 79. Koscelnik Hendry Kalas Bednarek Satka 67. McGregor Boril Rybus Skriniar Hanley Masopust 74. Puchacz Hubocan Cooper 72. Vydra Klich Haraslin Robertson Kral 85. Moder 87. Duris J. McGinn 67. Holes Zielinski Kucka McTominay Darida 85. Swiderski Hromada Armstrong 87. Sevcik Krychowiak II (62.) 79. Hrosovsky 67. Fraser Soucek Jozwiak Mak Dykes Jankto Lewandowski 87. Suslov 79. Nisbet 72. Hlozek Linetty Duda Christie Schick 74. Frankowski 90+1. Gregus 46. Adams 87. Kremcik Hamsik Scheidsrechter: Siebert (Dui) Scheidsrechter: Hategan (Roe) Toeschouwers: 9847 Toeschouwers: 15.000 GLASGOW Tsjechië heeft Schotland in zijn eerste groepswedstrijd op het EK met 2-0 verslagen. Patrik Schick was de grote held op het veld. De spits maakte beide goals voor Tsjechië, dat door de zege ook de leiding neemt in groep D. Vooral de tweede goal was in drukwekkend. Schick (25) zag de Schotse doelman David Mars hall veel te ver voor zijn doel staan en krulde vanaf de middel lijn de bal over de keeper in het doel. ,,Het is gewoon perfect. Een heerlijk gevoel, zeker als ik zo die herhaling zie. Ik heb de bal heel mooi geraakt, prachtig", zei de spits na afloop. Ook de laatste toplanden maken zich op voor de aftrap van het EK, het startschot van een mo gelijk succesvolle campagne die moet eindigen met Europees goud. AD Sportwereld loopt de favorieten vast met een ver grootglas langs. Vandaag (slot): neemt bondscoach Joachim Löw bij DUITSLAND afscheid met een prijs? Samenstelling: Leon ten Voorde Vermoedelijke opstelling (3-4-3) A Havertz Gnabry A h Muller A h A A l\ A Gosens Kroos Gündogan Klmmlch Rüdiger Hummels Neuer A Ginter Bij de buren gaat de gevoels temperatuur nog sneller dan een jojo op en neer dan bij ons. In Duitsland kijken ze met een speciale blik naar het gedrag van Joshua Kimmich. Hij is de Duitsland is een grootmacht en veelvraat. Drie keer de beste van Europa (1972, 1980, 1996), drie keer zilver en drie keer brons. Die laatste 'prijs' werd in 2016 veroverd. Wat opvalt: ondanks de uitpui lende erelijst moet Duitsland al geruime tijd wachten op een Europese titel. Leon ten Voorde München Sm M Benzema in actie tijdens de oefencampagne van Frankrijk voor het EK. fotoafp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51