een wielrenner was, zou hij de hele dag demarreren' 'Pianoman' Aké waakt nu al voor sterke Arnautovic EUR02020 O 5 Lil CIJFERS "\ï/l ^\U1 *T \Ï/I "H BLIJ MET ASSIST wielrenner was, zou hij de hele dag demarreren", zegt Willem van Ha- negem lachend. „Altijd gaat het bij die jongen maar over wat hij niet kan. Daar heb ik in mijn columns ook een paar keer over geschreven, want daar ergerde ik mij aan. Dat mensen ons wilden doen geloven dat hij helemaal niets kon. Nou, ik wens je veel succes als je tegenover hem staat.'' Bondscoach Frank de Boer kwam in maart ook ineens aanzetten met Kenny Tete als rechtsback. Maar al snel was Dumfries weer nummer 1 in Zeist. Daar zagen ze toen Tete een basisplaats kreeg, dat de PSV'er met de borst naar voren stapte en uitstraalde: dan moet ik zelf dus nog meer laten zien. Verder kijken De 5,5 miljoen euro die PSV voor hem betaalde aan Heerenveen, blijkt nu een koopje. PSV zal straks meewerken als er een mooie club op de stoep staat in Eindhoven. Dumfries vindt het moment ook wel gekomen om na het EK verder te kijken. Een club in de Premier League of de Serie A, dMr zou hij straks zijn loopbaan voort willen zetten. Net onder de top zodat hij heel veel speeltijd krijgt. Boven dien, zullen ze hem in de echte top wel goed genoeg vinden? De ge miste kopkans tegen Oekraïne, ook dat is Dumfries. Maar de speler was wel nadrukkelijk bij alle doelpun ten van Oranje betrokken. ,,In dit systeem kom je veel voor de goal'', zegt Dumfries. ,,Ik was echt op zoek naar dat moment, vooral nadat ik die eerste kopkans miste.'' Die ene treffer vierde Dumfries uitbundig. Bijna net zo uitbundig als in maart 2014. Toen was hij opeens international van Aruba en kogelde hij van afstand een bal bin nen tegen Guam. Aruba rekende zich rijk met de jonge speler, maar die nam een weloverwogen besluit om na twee oefeninterlands te stoppen als international. Hij wilde zijn kansen op Oranje niet ver gooien. Daar moesten mensen in die pe riode vooral om lachen. Het was een paar maanden voor het indruk wekkende WK 2014 in Brazilië en Dumfries was nog amateur. En zo als gezegd eentje waar de profclubs de neus voor ophaalden. Dat de spelers die het WK 2014 meemaak ten, zoals Georginio Wijnaldum, Stefan de Vrij, Daley Blind, Mem phis en Tim Krul, ooit zijn teamge noot zouden worden op een eind ronde, geloofde alleen Dumfries zelf. Ik denk bij het volkslied aan mijn ouders en aan mijn zoontje. Het is eervol om hier te staan En zijn oudere zus, jongere zusje en broertje, zijn vader en moeder. Ze zagen hem knokken, zijn school zelfs verwaarlozen om zijn droom te kunnen waarmaken, maar hoe groot was nou de kans dat hij toch de top zou bereiken? ,,We weten dat het nog beter moet'', zegt Dumfries. Maar wie hard werkt, kan ver komen, weet de Rotterdammer. ,,Het liefst ga ik elke aanval mee naar voren'', zei hij al eens. ,,Ik heb een soort paardenlon- gen, altijd al gehad ook. Maar ik ben vooral trots dat ik op dit podium mag staan. Ik denk bij het volkslied aan mijn ouders en aan mijn zoon tje. Het is super eervol om hier te staan.'' 'P - I Topscorers Assists Afstand Kaarten dinsdag 15 juni 2021 GO ra - Dumfries *Exclusief Spanje - Zweden 1. Lukaku (België) 2 Schick (Tsjechië) 2 2. Dumfries (Nederland) Weghorst (Nederland) 1 Wijnaldum (Nederland) 1 en nog 15 spelers met 1 1. Aké (Nederland) en nog 16 spelers met De 0-2 van de Tsjech Patrik Schick tegen Schot land was de goal over de grootste af stand tijdens het EK sinds het begin van de metingen in 1980: 45,5 meter. ROOD Krychowiak (Polen) 1 GEEL Dervisoglu (Turkije), Söyüncü (Turkije), Trajkovski (N. Mace donië), Alioski (N. Macedonië), Caleta-Car (Kroatië), Sidorts- joek (Oekraïne), Mbabu (Zwit serland), Lainer (Oostenrijk), Moore (Wales), Schar (Zwitser land), Kovacic (Kroatië), Brozo- vic (Kroatië), Lod (Finland), Hu- bocan (Slowakije), Sparv (Fin land), Foden (Engeland) De extase van Denzel Dumfries na de winnende 3-2 tegen Oekraïne. foto anp ZEIS' De man die Denzel Dum fries de kans op de winnende treffer tegen Oekraïne bood was Nathan Aké. De speler van Manchester City was een dag na de 3-2 winst nog altijd dolblij. ,,Het was heel mooi allemaal, op de training zag je ook alleen maar blije ge zichten", zei Aké. Tijd voor feest was er echter niet. ,,Niet echt. Het was heel ge zellig aan tafel, iedereen was blij, maar je moet goed eten en goed slapen en echt weer klaar zijn voor de volgende training. Ste fan de Vrij zat wel even achter de piano. Ja, ik speel ook piano. Maar Stefan is verder hoor, haha. Die heeft zelfs al concer ten gegeven. Waar dat piano spelen van ons opeens vandaan komt? Uit de eerste lockdown. We hadden toen weinig te doen. Ik kocht een piano via Amazon en via de iPad ben ik gaan oefe nen. Stefan heeft er ook eentje gehaald. Dan ga je filmpjes naar elkaar sturen. Het ging ook steeds beter. Ach, ik wilde iets doen met mijn tijd. Iets nieuws." De verdediger is natuurlijk niet in Zeist om piano te spelen, maar om ver te komen op het EK. Oranje speelt donderdag tegen Oos tenrijk. ,,Dat wordt wel zwaar'', zegt Aké. ,,We kennen hun spits Marko Arnautovic allemaal. Voor verdedigers is het soms een ware nachtmerrie om tegen zo'n sterke jongen te spelen.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49