Grenswerkers bij Mannscha Willem van Hanegem over Denzel Dumfries: 'Als hij 4 EK VOETBAL Dat hij met zijn hoofd scoorde tegen Oekraïne, was misschien wel symbolisch. Denzel Dumfries (25) bewijst al tijden dat wie mentaal écht sterk is, zal komen bovendrijven. Column LEON TEN VOORDE Over de opa van Kai Havertz is in Neder land niet zo gek veel bekend, behalve dat hij ooit eens het shirt van Roda JC droeg. Had de beste man nou eens wat vaker een basis plaats gegeven of een plekje in de staf, misschien dat hij dan aan de goede kant van de grens was ge bleven. En wie weet hoe het allemaal verder was gegaan. Je kunt als voetballand allerlei interessante theo rieën ontvouwen over het opleiden van talent, maar soms moet je ook een beetje geluk hebben. Wat nou als de wieg van één van de grotere talen ten van Europa zeven kilometer westelijker had gestaan? Dan was Kai Havertz van 'ons' geweest en hadden wij zijn winnende goal in de Champions League gevierd alsof het 21 juni 1988 was. Zeven lullige kilometers, die straks misschien bepalen of je wel of geen kampioen wordt. Dat hebben wij weer. Straks worden we geklopt door iemand uit Mariahof, terwijl dat gewoon Schin op Geul had kunnen zijn. Eigenlijk beginnen de Duitsers vanavond aan het EK met twee grenswerkers die ze snel even hebben ingepikt. Als je bij het Gelderse 's-Heerenberg de grens oversteekt, ben je in een paar minuutjes in Emmerich, de geboorte plaats van de wingback van Duitsland. Robin Gosens klinkt net zo Nederlands als Appie Happie. Dat is niet zo gek, want papa Go- sens is een Nederlander. Zoon Robin heeft zelfs een Nederlands paspoort en om het idyllische plaatje helemaal compleet te ma ken: hij speelde nooit voor een Duitse profclub, groeide op bij Vitesse, zat even bij FC Dordrecht en speelde bij Heracles nog een jaartje samen met Wout Weghorst. Hoe Anton Pieck-Hollands wil je het hebben? Je kunt hem ook gerust aan laten schuiven in Tien voor Taal, want Gosens spreekt net zo perfect Nederlands als de gemiddelde hockey-internatio nal. Schrik niet als hij straks vanuit München een waardeloze pass omdoopt tot 'een kutbal'. Robin Gosens klinkt net zo Nederlands als Appie Happie MIKOS GOUKA !mK££>* Wat zullen ze zondagavond bij FC Dordrecht hebben gedacht toen Denzel Dumfries in de Johan Cruijff Arena stond te stralen met de Heineken Man ofthe Match Award in zijn handen? De laagvlieger in de eerste divisie had de rechtsback van Oranje ooit op de stoep staan aan de Krommedijk. Of hij een kansje kon krijgen, want hij werd maar niet opgemerkt door de scouts van clubs uit het betaald voetbal. Het ant woord was duidelijk: nee. De club was net gestopt met het ophalen van talenten met busjes en zag de komst van Dumfries helemaal niet zitten. Een paar kilometer verderop bij Feyenoord namen ze de speler van Barendrecht Ai ook al niet serieus. In 2018 zei senior scout Maup Mar tens nog tegen de Volkskrant. ,,Dumfries? Vaak genoeg bekeken, we vonden hem niet goed genoeg. Te veel twijfels over zijn voetbal kwaliteiten.'' Martens voegde daar drie jaar geleden nog een kort, maar zeer interessant citaatje aan toe. ,,Op een gegeven moment moet je er ook voetballend uitkomen. Ik moet het nog zien.'' Harde voeten Als het even niet loopt, komt dat al tijd weer bovendrijven rond Dum fries: voetballend niet goed genoeg. Harde voeten zou hij hebben. Maar hij heeft toch vooral een harde kop. Nooit opgeven, altijd doorgaan, ook als mensen je afschrijven. Toen Sparta hem opraapte, ging het niet over zijn minder ontwikkelde tech niek. Die compenseerde hij volgens de Rotterdamse club toch met een onvoorstelbare dosis power en wilskracht? Een karaktertrek die hem ver heeft gebracht. Hoe vaak ze ook zeggen dat je niet goed genoeg bent, dat je het niet haalt, dat men sen geen vertrouwen meer in je hebben: opgeven is bij Dumfries nooit een optie. ,,Waarom ik dat Ik wist dat er kansen zouden komen. Wat je dan moet doen, is klaar zijn als het moment daar is doelpunt tegen Oekraïne maakte? Omdat we erin bleven geloven. Ik wist dat er nog kansen zouden ko men. Wat je dan moet doen, is klaar zijn als het moment daar is.'' Dumfries kreeg als jonge speler van Sparta ooit de Gouden Stier omdat hij volgens kenners het grootste talent in de eerste divisie was. Toepasselijker kon niet. Daley Blind zei het nog na de winst tegen Oekraïne: ,,Dumfries bleef maar stieren daar aan de zijkant.'' Vitaly Mikolenko hoopte vurig dat Dumfries een keertje een aanval zou overslaan. Dat hij even naar adem zou happen en zijn krachten zou sparen. Maar de Rotterdammer bleef maar gaan. ,,Als Dumfries een Hoewel hij iets vaker droomde over Briegel dan over Van Tiggelen, had hij ook best over Oranje willen nadenken. Hij hoorde alleen nooit iets van uit Zeist, waarna de Duitsers zoals wel vaker slim op de bagagedrager sprongen. Wat dat betreft ont breekt het nog een beetje aan een heldere lijn vanuit de KNVB. Voor Mo Ihattaren wer den alle registers opengetrok ken om hem van Oranje te ma ken, terwijl ze bij de bond dan weer geen zin hadden in een ritje naar Enschede om Hakim Ziyech ook het goede gevoel te ge ven. Robin is een halve Nederlander en Kai had Erik Meijer als jeugdidool, maar ze zijn in dienst van Die Mannschaft. Iets zegt me dat hier iets niet klopt. dinsdag 15 juni 2021 Stier van Oranje geeft het nooit op @MikosGouka - Denzel Dumfries

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 48