O O) CD O ZEELAND 11 Derdedivisionist is nog op zoek naar één extra aanwinst JOHAN Na acht maanden stonden de spelers van Hoek weer samen op het veld. Veel is bij het oude gebleven, maar de randvoorwaarden voor selectie en staf zijn wel verbeterd. Vanaf nu worden de voetballers tijdens trainingen en wedstrijden gemonitord door GPS-trackers. NOUVALL SPS In de kantine, die dit kalenderjaar leeg is gebleven, is het aan het begin van de avond snikheet. ,,Mag er een raam pje open?'', vraagt Steve Schalkwijk. De spits zit achterin 'weg te smelten', maar moet even geduld hebben. Voor de eerste training van 2021 krijgen de spelers uitleg over het nieuw aange schafte systeem, dat de voetballers gaat monitoren. Het lijkt vrij simpel. De spelers trekken een hesje aan, boven of onder hun shirt, waar een soort eitje in zit. Dat type - V4 - van het bedrijf Johan Sports heeft een GPS-tracker, waar door tijdens trainingen en wedstrij den alles live gevolgd kan worden. Na afloop kunnen alle data worden uitge lezen en kunnen waarden vergeleken worden. Hoe fit is een speler? Hoeveel kilometer heeft hij gelopen? Waar heeft hij het meest gelopen op het veld? Die vragen krijgen straks alle maal een antwoord. Wedstrijden geanalyseerd Wie heeft er al eerder mee gewerkt? Middenvelder Steven Smulder steekt zijn hand op. Hij kent het uit zijn tijd in de jeugdopleiding van Feyenoord. Bij ADO Den Haag, de Nederlandse hockeybond KNHS en tweededivisio nisten als Quick Boys en Kozakken Boys werken of werkten ze al met het systeem. „Tijdens de coronaperiode hebben we ons afgevraagd wat er nog beter kon bij Hoek'', legt Jacky Lam bert, lid van de technische commissie, uit. ,,Op het hoofdveld hebben we al een tijd een camera hangen, waardoor trainingen en wedstrijden geanaly seerd kunnen worden. Door de trac kers komt daar nu ook veel data bij.'' Vrijwel alles is nu dus meetbaar, voor trainer Lieven Gevaert en zijn as sistent Steven Maes. De laatste is bij Hoek de man die het fysieke gedeelte voor zijn rekening neemt. Maes zal zich ook het meeste met de data gaan bezighouden. Met type V4 van Johan Sports kunnen de spelers van Hoek de komende weken wennen, de verbe terde V5 krijgt iedereen in augustus. ,,Met alle informatie die we straks verzamelen, kunnen we spelers ook beter persoonlijk begeleiden'', weet Lambert. ,,Iedereen is de afgelopen coronaperiode bezig gebleven en heeft voor zichzelf getraind. Maar toch zal de fitheid per individu ver schillen. We kunnen iedereen op zijn eigen niveau weer laten opbouwen en doen daarmee dus ook aan blessure preventie." Dat laatste wordt heel be langrijk, weet ook Gevaert. ,,We bou wen het rustig op, met twee trainin gen per week'', zegt de Belgische trai ner. ,,Vanaf begin juli krijgen de spe lers weer een paar weken vrij, daarna beginnen we aan het tweede deel van de voorbereiding.'' De selectie van de derdedivisionist kende tot nu toe weinig mutaties. Re- guillo Vandepitte en Kyle Doesburg zijn naar Kloetinge vertrokken, de jonge Jahrdell Constansia (Terneu- zen) is de enige nieuweling. Gevaert heeft nu 19 spelers tot zijn beschik- Iemand hoeft bij het eerste gesprek niet meteen te zeggen dat hij naar Hoek komt king, van wie Erwin Franse en Fabian Wilson nog niet meetrainen. ,,We hebben nog ruimte voor een extra speler'', aldus Gevaert. ,,We hebben ook al wat gesprekken gevoerd, maar iemand hoeft niet bij het eerste ge- sprek meteen te zeggen dat hij komt. We hebben geen haast, er komen nog genoeg kansen voorbij. Het liefst ha len we een speler voor in de as, met wat lengte. Want dat kunnen we nog wel gebruiken.'' Hoek traint nu twee keer per week, waarbij de spelers in het weekend in dividueel aan de slag moeten. De eer ste oefenwedstrijd, op donderdag 1 juli tegen Lokeren-Temse, is door de tegenstander gecanceld. ,,Lokeren- Temse wilde graag met publiek spelen en dan ook een graantje van de op brengst meepikken'', aldus Gevaert. ,,Dat is niet zo heel vreemd, alleen weten we nu niet of er dan publiek bij zou mogen zijn. Zij hebben daarom afgezegd.'' Op maandag 5 juli is de laatste training van het eerste deel van de voorbereiding. Deel twee gaat op 21 juli van start, de eerste officiële wed strijd wacht op 14 augustus, in de KNVB beker. dinsdag 15 juni 2021 GO 2 Voetbalvereni ging SPS ver liest twee waar devolle krach ten. Maurice Lindhout en Ri chard Elenbaas kiezen voor een vervolg van hun carrière bij Hal steren zater dag. Die club zet al twee sei zoenen in op promotie naar de tweede klasse, maar corona gooide daarbij twee keer roet in het eten. Bij het af kappen van de competities leidde het team in de derde klasse B. Hetzelfde geldt voor SPS, maar dan een klasse lager. In beide seizoen was Maurice Lind- hout (foto) de topscorer. In de afgelopen zes seizoenen heeft hij meer dan 50 keer gescoord voor de club. Vandaag is de laatste dag van de overschrij vingen in het amateurvoet bal. Kijk op www.pzc.nl voor een actu eel overzicht van de Zeeuwse transfers. GPS-trackers moeten Hoek een fittere selectie opleveren Barry van der Hooft Hoek Ruben de Jager (links) en Alexander Embrechts dragen de nieuwe door Hoek aangeschafte hesjes, waar GPS- trackers in zitten. foto's camile schelstraete -Lieven Gevaert Lieven Gevaert zet de spullen klaar voor de eerste training. De afgelopen twee seizoe nen speelde Hoek 31 officiële duels; 29 in de competitie en 2 in de KNVB beker. De Zeeuws- Vlaamse club won 12 wedstrij den, speelde 6 keer gelijk en verloor 13 duels. Kijk op de site bij /video Hoek traint voor het eerst in lange tijd weer a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39