II Drugswoning Zaamslag terecht op slot Daling aantal patiënten met corona zet door 9 ENRIQUE WAUTERS STUDENT EN ONTWERPER VAN SNEAKERS Doordeweeks is Enrique Wauters student, in het weekend ontwerpt hij sneakers. Tal van beroemdheden behoren inmiddels tot zijn klantenkring. vraag of ik voor hem meerdere pa ren wilde ontwerpen. Zo ont stond het vertrouwen om er meer mee te doen en mijn onderne ming CustomKicksNL te starten. Ik zette eigen website, in filmpjes op YouTube-kanaal laat ik het ont werpproces zien. Ik heb daar nu 82.300 volgers met in totaal bijna 10 miljoen weergaven." richten van vooral mensen uit Amerika. De eerste keer vond ik het best spannend een bestelling op te sturen. Het is gaaf om een tijd later een foto binnen te krij gen van een man uit Miami met jouw schoenen aan. Ik denk dat in elke staat van Amerika wel ie mand met mijn schoenen rond loopt." vond ik enorm gaaf. Met een nor maal paar schoenen ben ik ander half uur bezig, nu deed ik er wel acht uur over. Ik ben precies te werk gegaan, haha. Toen de re clame eenmaal op televisie kwam, was ik heel trots. Ik kreeg nog een persoonlijke boodschap van Sneij- der, hij was erg blij met mijn schoenen." ,,Jawel, al is het soms veel en veel hetzelfde. Laatst moest ik 180 paar schoenen voor de Belgische voet balclub Club Brugge van een tekst voorzien. Ik zag de stapel dozen voor me en dacht wel even: 'shit, dit is wel echt veel werk'. Ik moest 360 keer hetzelfde doen." „Uiteindelijk wil ik een klein team om me heen hebben. Nu doe ik nog alles zelf, van marketing tot het design en de uitwerking. Maar ik ben tevreden nu. Ik heb altijd gezegd dat ik geen 9-tot-5-kan- toorbaan wil. Nu kan ik zelf kiezen hoeveel ik werk. Als ik een weekje op vakantie wil, prima, dan krijg ik geen geld binnen. Die vrijheid is fijn." Enrique per maand zo'n dertig paar schoenen van verschillende kunstwerken. Dit doet hij voor klanten over de hele wereld. ,,Zo heb ik schoenen voor een man uit Frans Guyana ontworpen. Hij wilde ze dragen op zijn trouwerij. Ik was erg zenuwachtig of de schoenen wel aan zouden komen. Het duurde even, maar ze zijn net op tijd voor de trouwerij aangeko men in Zuid-Amerika." ,,Vier jaar geleden zag ik een paar oude Nike sneakers van mijn broer staan. Die schoenen lagen daar maar. Het leek me leuk deze op te knappen en te verven met leger- print. Ik maakte foto's van het re sultaat en plaatste de foto's op In- stagram, kreeg daar goede reacties op. Vervolgens deed ik hetzelfde met nog een paar schoenen." ,,Een medewerker van Nike zag het en stuurde een bericht met de En toen ging het hard? ,,Zeg dat wel. Mensen wilden ineens van alles van me. Van het ontwerpen van één paar schoenen per maand, ging ik naar tien paar. Ik kreeg via In- stagram be- ,,Heel leuk ja. Ik werd gevraagd om schoenen te ontwerpen voor een TOTO-reclame. Het bleek voor Wesley Sneijder te zijn, dat Hij ontwerpt Nike snea kers voor beroemdhe den als rapper Boef, Premier League-voet baller Wilfred Ndidi en tal van andere mensen van over de hele wereld. Wat voor Enrique Wauters (21) begon als een hobby is vier jaar later zijn beroep. ,,Ik kreeg een persoonlijke boodschap van Sneijder, hij was erg blij met mijn schoenen." Wauters is druk bezig met afstu deren aan de opleiding Communi catie en Multimedia Design aan Avans Hogeschool in Breda, maar hij zou zich het liefst fulltime op zijn onderneming richten. „Door deweeks geniet ik van het studen tenleven en in de weekenden werk ik aan mijn schoenen bij mijn ou ders in Hulst." Met een grote verfspuit voorziet Laatst moest ik 180 paar schoenen voor de Belgische voetbalclub Club Brugge van een tekst voorzien De eigenaar van de woning was naar de rechter gestapt omdat het onderkomen te koop staat en hij vreest dat het onverkoopbaar is als de makelaar geen mensen mag rondleiden. Hij wil van het huis af om uit de schulden te komen. Die waren volgens hem ook reden de hennepplantage op te zetten. De 21-jarige man kocht de wo ning in juni 2020 en trok er naar ei gen zeggen ongeveer een maand la ter in. In december dat jaar komt er een melding binnen bij de politie Potentiële kopers kunnen deze woning ook op een andere manier bekijken en in februari dit jaar doen agenten een inval. Drie ruimtes zijn omge bouwd tot hennepkwekerij en her bergen in totaal zeshonderd plan ten. De gemeente Terneuzen spreekt van een professionele plan tage die potentieel brandgevaarlijk is, te meer daar er 'gerommeld is' in de meterkast. Ook vermoedt de ge meente dat het pand een schakel vormt in de drugsketen. Voldoende redenen om de woning voor drie maanden op slot te draaien, aldus de burgemeester. De rechter is het eens met de ge meente dat die redenen voldoende zijn om sluiting te rechtvaardigden. Ook gaat hij mee in de stelling dat er voldoende andere manieren zijn om de woning te verkopen gedu rende de tijd dat de deur verzegeld is. „Potentiële kopers kunnen deze woning op een andere manier be kijken, middels foto's en een film pje. Bovendien heeft de burge meester ter zitting toegezegd dat als er een serieuze gegadigde is, deze onder begeleiding van een mede werker van de gemeente de woning kan bezichtigen." Vijf mensen - vijf minder dan vo rige week - zijn met corona opgeno men in ziekenhuis Adrz in Goes. Van die vijf liggen er twee op de in tensive care en drie op de speciale verpleegafdeling. Het zijn allen mensen uit Zeeland. Afgelopen week zijn geen coronapatiënten in Adrz overleden. Ook bij ZorgSaam ziekenhuis in Terneuzen zet de daling door. Nu liggen er nog twee patiënten met corona. Dat is er een minder dan vorige week. Van de twee coronapa tiënten ligt er een op de ic en een op de verpleegafdeling. In ZorgSaam is afgelopen week een patiënt aan Co- vid-19 overleden. De cijfers staan in schril contrast met die van ruim een maand gele den. Toen lagen er bij Adrz in Goes en ZorgSaam in Terneuzen nog in totaal 44 coronapatiënten. De ic's van de Zeeuwse zieken huizen lagen toen vrijwel continu vol. dinsdag 15 juni 2021 GO 'Sneijder was blij met mijn schoenen' Enrique Wau ters (21) ont werpt snea kers. FOTO PIX4PROFS/PETER BRAAKMANN Je wordt overstroomd met aan vragen. Vind je het nog wel leuk? Wat zijn je ambities? Willem Everaert Hoe ben je hiermee begonnen? En nu zijn jouw ontworpen schoenen te zien op de natio nale televisie? Breda/Hulst -Enrique Wauters Een huis in Zaamslag, waar vier maanden geleden zeshonderd hennepplanten werden gevon den, mag van de rechtbank door de gemeente Terneuzen drie maanden op slot worden gedraaid. Henk van Ingen Zaamslag - rechter De daling van het aantal opge nomen coronapatiënten in de Zeeuwse ziekenhuizen zet door. Bij Adrz in Goes en in ZorgSaam in Terneuzen lagen gisteren in totaal zeven mensen met Covid- 19. Dat waren er vorig week nog dertien. Jeffrey Kutterink Goes/Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37