Berm Schore lijkt wel een pluktuin 7 Bel: 088 013 96 20 krantenbezorgen.nl WEEKMARKT DOMBURG De marktkoopmannen en -vrouwen glunderen als ze zien hoe inwoners van Domburg en toeristen maandag de weg naar hun kramen en wagens weten te vinden. Tijdens het eerste uur van de weekmarkt verkoopt Edwin Hofs al meer kleding dan hij vier weken geleden gedurende de gehele dag verkocht. 'Dit hier, dit is een mooie plek voor ons.' l vele tientallen jaren wordt in Domburg elke maandag week markt gehouden. ^^^^^^Normaal staan de wagens en kramen in het cen trum. In verband met de corona crisis besloot de gemeente enkele weken geleden dat de markt plaats moest vinden op het ter rein achter het gemeentehuis, he lemaal uit het zicht. Een verzoek van de ondernemers om gebruik te mogen maken van het parkeer terrein aan de Roosjesweg bij de molen werd afgewezen, want het terrein zou onder andere niet vei lig genoeg zijn voor invaliden. Ook moest de markt op de dins dag worden gehouden, tegelijk met de weekmarkt van Zoute- lande. Onder protest kwam een be perkt aantal marktmensen die dinsdag 18 mei naar Domburg. Maar wat ze vreesden werd bit tere waarheid: ze verkochten zo goed als niets omdat bijna nie mand hen wist te vinden. Uit protest besloten ze daarop Dom burg te boycotten en dreigden zelfs met proces om zo een goed locatie te krijgen. Tijdens het daaropvolgende overleg kregen ze alsnog het ter rein bij de molen aangeboden. 'Daar zijn we heel blij mee', zegt visboer Cor Bosman. Hij is ervan Domburg moet het hebbenvan toeristen. Dan gaat het niet alleen om het strand, maar om het geheel overtuigd dat het daar lukt een heel goede markt neer te zetten. ,,Kom over vier weken terug en je zal het zien, dan is het hier gewel dig." Hij somt de voordelen op: ,,Goed bereikbaar, zichtbaar, ligt in de loop en we hebben hier van niemand last. Wij kunnen hier ons ding doen. Wij kunnen hier markten." Hij wijst ook naar de draaimolen en het terras met ta fels en stoelen. ,,Hebben wij gere geld. Leuk toch voor de kinderen, leuk voor de mensen die even willen zitten en een kopje koffie willen drinken." Ko Jan Provoost en Martin de Roo zijn ook tevreden. De beide leden van de Stadsraad zien dat hun plaatsgenoten met plezier hun boodschappen doen op de weekmarkt. Ze snappen nog steeds niet dat de gemeente in eerste instantie, 'zonder overleg met ons en de ondernemersver eniging besloot de markt te ver bannen naar een achterafplaats achter het gemeentehuis'. Provoost: ,,Wij hebben samen met de marktkooplieden en de ondernemersvereniging dan ook zwaar ingezet om dit parkeerter rein beschikbaar te stellen." Vol gens hem onderschat de ge meente het belang van een goede plek voor de weekmarkt. ,,Dom- burg moet het hebben van toeris ten. Dan gaat het niet alleen om het strand, maar om het geheel. Om alles wat we hier te bieden hebben. En daar hoort ook een mooie plek voor de weekmarkt bij." Dat vindt Anne Schröder ook. De inwoonster van Keulen is blij dat ze weer naar haar tweede huis in Domburg kan en dat ze weer op de markt haar inkopen kan doen. ,,Hier is zo'n ruime keus aan groenten en fruit." En ze is ook van plan nog wat anders te halen. ,,Verse vis. De vis die we hier kopen is echt veel lekkerder dan die thuis." Schrier heeft zelfs al een paar keer mensen moeten 'wegsturen'. ,,Ze denken dat het een pluktuin is'', zegt hij. ,,Maar het heeft geen zin om hier bloemen te plukken. Die klaprozen en andere bloemen val len meteen om als je ze in een vaas zet. Ze zijn daar niet geschikt voor. Ik vind het ook niet echt leuk als mensen de bloemen wegplukken, want hier heeft veel werk ingeze ten.'' Het idee om de berm langs de Kanaalweg in te zaaien met een mengsel van bloemzaad komt van de dorpsraad in Schore en meer in het bijzonder van André Schrier ,,Het vergroten van de biodiversi teit was de voornaamste reden'', benadrukt hij. Op de bloemen ko men onder meer bijen en vlinders af. ,,Maar het is natuurlijk ook een prachtig gezicht.'' Volgens Schrier regent het com plimenten. Bijna elke inwoner vindt het prachtig. En het goede nieuws is dat de berm er ook de ko mende jaren zo zal uitzien in het voorjaar. Volgens Schrier is hem verzekerd dat één keer zaaien goed moet zijn voor jaren bloemen pracht. Er zal hooguit af en toe wat moeten worden bijgezaaid. Schrier wil onderzoeken of het mogelijk is in de toekomst meer wegen die richting Schore gaan van een kleur rijke berm te voorzien. Op meer plekken De bloembermen zijn mogelijk ge maakt door verschillende partijen. Zo gaf het waterschap als grondei genaar toestemming en regelde het dat de berm voorafin de beste staat werd gebracht. Dat werk werd voor niets uitgevoerd door de firma San- dee uit Kloetinge. Dagelijks be stuurder Marien Weststrate van het waterschap is zeer te spreken over het resultaat. Hij laat zelfs onder zoeken of zulke fraaie bermen op meer plekken in de provincie kun nen komen. ,,Misschien wel met een zaadmengsel van Zeeuwse bloemen'', zegt hij. Het waterschap kreeg vorige week nog wat kritiek vanwege het wegmaaien van één zeldzame orchidee in Vlissingen. ,,Maar je ziet het'', zegt Weststrate met een knipoog. ,,Er komen ook tienduizenden mooie bloemen bij- Je verdient gemiddeld 10,50 per uur, op zaterdag ligt de vergoeding vaak hoger Snel geld verdienen: je bent binnen een paar uur klaar Bezorgen kan van maandag t/m zaterdag Alleen in de vakantie bezorgen? Vraag naar de voorwaarden Minimumleeftijd 15 jaar Snel bijverdienen en tijd overhouden? dinsdag 15 juni 2021 De weekmarkt trekt op het parkeerterrein bij de molen in Domburg heel wat meer publiek dan op het terrein achter het gemeentehuis. foto dirkjan gjeltema Wij kunnen hier ons ding doen' Emile Calon Domburg - Ko Jan Provoost, Stadsraad De weg naar Schore is nog nooit zo kleurrijk geweest. Wie het dorpje benadert via de Kanaal- weg passeert een langgerekt lint van bloemen. ,,Het regent com plimenten", zegt bedenker André Schrier. Het smaakt naar meer. Rob Paardekam Schore

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35