Meijs wijst op rol van SGP/CU in zaak-resort Op toeval, geluk en een gasloze woning in het Scheldekwartier Sluis schakelt volgende rechter in voor afslag 6 'College was gewaarschuwd' Emile Calon Biggekerke Meijs reageert daarmee op eerdere uitlatingen van Schot. Die liet ruim een week geleden via deze krant weten dat een eerder en bescheiden plan - de bouw van veertig lodges en een theetuin - geen kans kreeg van het huidige college van CDA, DTV en PvdA/GL. Dormio Leisure Development wil na de zomer beginnen met de bouw van het hotel-resort op het Kaasboerterrein, omdat het be schikt over vergunningen die in 2011 zijn afgegeven door de ge meente voor de bouw van een an der hotel. Niet haalbaar Meijs wijst erop dat tussen 2010 en 2020 een SGP/CU'er wethouder ruimtelijke ontwikkeling was. Dat was eerst J aap Melse en daarna Arie Schot. Meijs stelt onomwonden dat zij er niet voor gezorgd hebben dat de bewuste vergunningen zijn ge wijzigd toen bleek dat het hotel uit 2011 niet haalbaar was. Meijs schrijft dat in 2017 door de provincie gewaarschuwd is voor lo pende projecten toen er gepraat werd over de toekomst van de kust. Dat geldt volgens hem ook voor het Kaasboerterrein. Vervolgens is, al dus Meijs, door het toenmalige Veerse college niets met die waar schuwing gedaan. De fractievoorzitter vraagt waarom er in de periode 2016-2019 geen voorstellen zijn gedaan aan de gemeenteraad om de vergunningen voor het terrein aan te passen. „Was wethouder Schot toen toch iets minder wakker dan hij suggereert of is er toen bewust besloten om dit niet op te nemen?" Kans gemist Het huidige college wil niet reage ren op de vragen van Meijs. Het meldt dat hij over enige tijd ant woord krijgt. Oud-wethouder Jaap Melse vindt het niet verstandig nu te reageren. Hij wil eerst de ant woorden zien van het college op de vragen van Meijs. Arie Schot reageert wel en wijst erop dat niet alleen SGP/CU-wet- houders gingen over het Kaasboer terrein. ,,CDA-wethouder René Molenaar had bijvoorbeeld de por tefeuille recreatie/toerisme en was daardoor ook verantwoordelijk." Schot blijft er ook bij dat het hui dige college een kans heeft gemist door in 2020 niet in gesprek te gaan met de eigenaren van het Kaasboer terrein over de bouw van lodges. ,,Ze hebben dat plan afgewezen en hebben zich daarbij in de voet ge schoten. Want nu lijkt het erop dat het hotel-resort er toch komt en dat is niet goed voor Biggekerke." Meijs blijft hopen dat het er niet komt. ,,Net als veel andere partijen hebben we zorgen over de effec ten van de plannen voor Bigge- kerke." die de sleutel kreeg in de 'Hofjes' achter de Paul Krugerstraat: drie kleine straatjes met niet auto's aan de voorzijde, maar groenperken. De straat waar De Graaf gaat wo nen, heet de Bataviastraat. Ver noemd naar een schip dat de Nu we hier vaker zijn, zie ik hoeveel Graafs buurvrouw, Namhla Mny- amana. ,,Ik kom uit Kaapstad, dus ik kende Vlissingen verder niet. Maar als je hier loopt en je ziet die oude gebouwen tussen de nieuwe, dan weet j e dat hier een geschiede nis ligt. Toevallig werk ik nu zelf als mechanisch ingenieur bij Da- men." Veel leuker Toch is het toevallig dat zij en haar vriend Leroy Dilano Ponnathurai in het Scheldekwartier terecht zijn gekomen. ,,We woonden in Mid delburg en we zochten daar naar een ander huis, maar we konden niks vinden. En ineens kregen we bericht dat iemand van dit huis had afgezien. En nu we hier vaker zijn, zie ik hoeveel internationaler Vlissingen is. Hoeveel dynamiek de stad heeft. Eigenlijk is het hier veel leuker." Een warmtepomp, zonnepanelen en volledig gasloos. Precies wat Manon de Graaf zo aansprak toen ze in december haar nieuwe wo ning in beeld kreeg op de verhuur- site. ,,Ik probeer altijd heel duur zaam te leven, dus dit past heel goed bij ons. En ik heb twee kleine kinderen. Ik wil graag dat ze leren hoe het hoort." De Graaf was maandag de eerste internationaler Vlissingen is. Hoeveel dynamiek de stad heeft Schelde ooit van de helling het wa ter in liet rollen. ,,Die historie voel je", zegt De Guido van der Heijden Breskens Sluis en de Holding Zeeuwse Vis- veilingen (HZV) zijn al enige tijd in conflict over de garnalenafslag in Breskens. De HZV, waarin Vlissin- gen een meerderheidsaandeel van 65 procent heeft, besloot in maart dat de garnalen voortaan naar Vlis- singen gaan. Maar Sluis wil het enige tastbare stukje visserij in Breskens koste wat kost behouden. Afgelopen donderdag stonden beide partijen al tegenover elkaar in de Amsterdamse rechtbank. Daar stelde Sluis dat het besluit om de garnalenafslag en daarmee de zeef naar Vlissingen te verhuizen op verkeerde gronden is genomen. Omdat de uitspraak van deze rech ter nog zes weken op zich kan laten wachten, vraagt Sluis nu in Breda in een kort geding om schorsing. Zo lang de Amsterdamse rechter nog niet heeft gevonnist, zolang blijft de zeef waar hij is, is de insteek. Vlissingse kades In juli begint het garnalenseizoen en er is de HZV veel aan gelegen dan al met het verwerken van gar- nalen in Vlissingen te kunnen be ginnen. ,,Haastige spoed is zelden goed", betoogt de Sluise wethouder Vlissingse kades zijn op den duur interessanter voor de offshore Marianne Poissonnier. „Tijdsdruk moet niet leidend in de zaak zijn. Het moet zorgvuldig gebeuren", betoogt ze. Poissonnier heeft zo haar bedenkingen of de Zeeuwse visserij wel gebaat is bij een bunde ling in Vlissingen. ,,Ik betwijfel ten zeerste of de Vlissingse kades op den duur niet interessanter zijn voor de offshore." Poissonnier denkt dat de gronden in Vlissingen te veel geld waard zijn. Snelle verhuizing Foort Lokerse, directeur Holding Zeeuwse Visveilingen, wil over de zaak niet veel kwijt nu deze onder de rechter is. Het gerucht dat de garnalenzeef al een dezer dagen naar Vlissingen verhuist, ontkracht hij. ,,Ik heb dat ook gehoord maar dat is niet waar. Op zijn vroegst eind van deze maand." Lokerse ver zekert dat, wat hem betreft de vis- afslag in Vlissingen zal blijven. ,,De intentie, ook van de gemeente Vlis- singen, is de afslag in Vlissingen te behouden. Ook als er in de toe- komst sprake zal zijn van een sa menwerking met een andere afslag, dan nog zal die fysiek in Vlissingen Garnalenafslag blijft ook in de toekomst in Vlissingen, maar ik geef geen garanties blijven." Garanties wil Lokerse ech ter niet geven. ,,Ik kan niet in de toekomst kijken, je weet het nooit. Als je ziet dat de Europese Com missie nu alweer denkt aan het in perken van de bodemvisserij dan durf ik niks meer te voorspellen." dinsdag 15 juni 2021 WA De Veerse oud-wethouders Jaap Melse en Arie Schot (SGP/CU) zijn er mede verantwoordelijk voor dat bij Biggekerke mogelijk een hotel-resort met 466 bed den komt. Dat stelt fractievoor zitter Peter Meijs (PvdA/GL) in een mail met een serie vragen aan het college van B en W. Sta je drie jaar op de wachtlijst van de woningbouwvereniging, krijg je uiteindelijk de sleutels van een splinternieuwe woning met alles erop en eraan. De eerste bewoners van de sociale huurwoningen in het Vlissingse Scheldekwartier kunnen hun geluk niet op. Wendy Wagenmakers Vlissingen - Leroy Dilano Ponnathurai Raakt Breskens haar garnalen- zeef kwijt, dan hebben de garna- lenvissers er niks meer te zoe ken. Daarom probeert de ge meente Sluis de zeef voor de vismijn in het dorp te behouden. Vanmorgen doet Sluis voor de voorzieningenrechter in Breda opnieuw een poging. -Marianne Poissonnier, wethouder -Foort Lokerse, Zeeuwse Visveilingen Manon de Graaf met kinderen Sam en Jonah heft het glas met haar nieuwe buren Leroy Dilano Ponnathurai en Namhla Mnyamana. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34