Mondkapjes zijn nog steeds nodig Man zwaargewond na val in 14 meter diepe put bij Krammersluis Oranje 2 Kruiskwallen in het Veerse Meer, oorkwallen op het strand. Aan kwallendeskundige Julia van Beinum van Stichting Anemoon de vraag: wat zijn kwallen eigenlijk? En kun je ze eten? DESKUNDIGE JULIA VAN BEINUM Commentaar Stel je voor, dat je de hele zomer nog dat mondkapje moet dragen in de supermarkt of als je een restaurant binnen gaat. Vervelend. Zeker nu het aantal besmettingen daalt en steeds meer mensen gevaccineerd zijn. Het kabinet denkt er dan ook over om die basisregel al op 26 juni te schrappen. En niet pas na de zomer. Begrijpelijk. Toch is het te vroeg. Natuurlijk wil iedereen zo snel mogelijk van die mondkapjes af. Maar het schrappen van die basisregel staat genoemd als een van de laatste versoepelingen. Dat betekent dat we er nog tot begin september mee rondlopen. Dat is niet voor niks. Jaze ker, experts bekvechten nog steeds over nut en noodzaak. Het lijkt wel wetenschap waar absolute zekerheid niet bestaat. Los van de vraag of mondmaskers helpen, drukken ze ieder een op het hart dat de situatie niet normaal is. Want dat is die nog steeds niet. Ook al dalen de coronacijfers en is de vacci natiecampagne op stoom. Miljoenen zijn nog niet volledig ge vaccineerd. Terwijl de deltavariant in het buitenland rondgaat. Velen doen alsof corona al helemaal voorbij is. Ze laten de regels steeds vaker los en dragen geen mondkapjes meer. Noem het een cliché, maar de laatste loodjes wegen het zwaarst. Ook nu. Pas als het leeuwendeel volledig is gevacci neerd, kunnen de basisregels worden losgelaten. Een verve lende en niet populaire boodschap. Maar wat zei het kabinet ook alweer: alleen samen krijgen we corona onder controle. Het is precies dat. Pas als het leeuwendeel volledig is gevaccineerd, kunnen de basisregels worden losgelaten Klimspecialisten van brandweer en politie hebben hem uit zijn be narde positie bevrijd. Hij is per traumahelikopter overgebracht naar het ziekenhuis. Rope Rescue Team Twee brandweerlieden daalden in de put af en verleenden eerste hulp aan het slachtoffer totdat het Mo biel Medisch Team dat overnam. In samenwerking met het Rope Res cue Team van de Veiligheidsregio Zeeland is het slachtoffer omhoog gehaald en daarna naar het zieken huis in Rotterdam vervoerd. Volgens de politie is sprake van een arbeidsongeval. Wat er is ge beurd, is nog onduidelijk. Daar zal door de arbeidsinspectie onderzoek naar worden gedaan. Het ongeval gebeurde op een locatie die niet vrij toegankelijk is. Vanwege het inci dent werden twee ambulance teams, een traumahelikopter en meerdere brandweerwagens opge roepen. Klopjacht op inbreker Grenscontroles zonder boetes De Koninklijke Mare chaussee controleert steekproefsgewijs nale ving van de coronaregels van reizigers die uit Bel gië komen, maar heeft nog geen boetes uitge schreven. Sinds 1 juni moet iedereen die langer dan twaalf uur in Neder land blijft en daarvoor langer dan twaalf uur in een oranjegebied is ge weest een negatieve co ronatest kunnen laten zien. België is nog zo'n oranje gebied. Wie geen test kan laten zien, ris keert een boete van 95 euro. Er gelden wel uit zonderingen voor grens- en zorgmedewerkers, noodzakelijk familiebe zoek en scholieren en studenten. ALMANAK De stemming zat er goed in, in dat Goese huis. Oranje vlagge- tjeslijnen en andere attributen kondigden de wedstrijd van het Nederlands elftal al dagen van tevoren aan. En, voor zolang de avonturen van Oranje duren, zullen ze er zeker blijven han gen. Om de steun nog wat te Tip? redactie@pzc.nl vergroten, had de vrouw des huizes ook de nationale drie kleur maar opgehangen. Die lag toch nog voor de pak vanwege een geslaagd examen, legde ze haar glazig kijkende man uit. Of-ie ook andersom kon vroeg hij, want blauw-wit-rood was maar een rare volgorde. TERHOLE Kriskras door dorp met de D'roolse Sneukeltocht \A n r ii - -AwltlyJ fPi i'flWJ v ffI i1 I if i i ii dinsdag 15 juni 2021 II Een man is gisterochtend bij werkzaamheden aan de Kram mersluis in Bruinisse in een 14 meter diepe onderhoudsput ge vallen. Hij raakte zwaargewond. Wendy de Jong Bruinisse Kijk op de site bij /video Bij de Krammersluis viel een man in een diepe put WESTDORPE Via Burgernet werden mensen gistermiddag op geroepen uit te kijken naar een blanke man van rond de veertig jaar. Hij zou hebben ingebroken bij een woning in West- dorpe. Meerdere eenhe den van de politie waren naar hem op zoek. Hij droeg een wit T-shirt, een korte, grijze broek en een donkere rugtas. Ver der had hij een tatoeage op zijn linker kuit. Hij ging er vandoor op een race fiets. Wie de man ziet, wordt verzocht 112 te bel len. TERNEUZEN In Terhole wordt er ge- sneukeld en gewandeld op zondag 27 juni, met een D'roolse Sneukel tocht. Deelnemers kun nen tussen 10.00 en 16.00 een tocht van tien kilometer in en rond Ter hole lopen. Onderweg zorgen ondernemers voor een hapje en de deelnemers krijgen een knapzak mee. Visrokerij Eline, het Melkhuis, Fan fare Excelsior, zorg boerderij Binnenste Bui ten, fruitbedrijf Vereec- ken en Belgisch Bakke- rinnetje doen mee. Mee lopen kost 12,50 euro, inschrijven voor 23 juni via info@hetmelkhuis.nl. FOTO MARION HAARSMA Oorkwal (Aurelia aurita). De Japanse kruiskwal. foto MARCELLE DAVIDSE WW 7* Het is weer oorkwallentijd. foto kelly thans Amerikaanse ribkwal. foto ELLEN VAN DER NIET Zeepaddenstoel (Rhizos- toma octopus). foto marion HAARSMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30