475k Vrienden scoren met eigen rum en Danny Vera 2 WENDY WAGENMAKERS Column Starters opgelet! ENGLISH TRANSLATION BELOW Wat volgde was een droge opsomming van een slaap verwekkende bejaardenwoning in Diemen (Wikipedia: 'Diemen is een plaats in Nederland') van 92 vierkante meter voor de prijs van 475.000 euro en de toevoeging dat het hier een vanaf-prijs betreft, want daar moet natuurlijk nog minstens een halve ton bij. Starters? Welke starters? Vier honderdvijfenzeventigduizend euro - pardon, 475k - dat is meer dan een miljoen in guldens! In die tijd kende ik helemaal niemand met een huis van een miljoen. En starters kochten nog gewoon hui zen met prijzen die bestonden uit vijf cijfers voor de komma, in plaats van zes. Maar inmiddels zijn we dus officieel kierewiet. land, maar ook hier kunnen we er wat van. Raakten mensen in mijn oude buurtje in het centrum van Vlissingen hun huizen tien jaar ge leden aan de straatstenen niet kwijt, inmiddels regent het er briefjes van radeloze huizenzoe kers. Veel kans maken die niet. Steeds meer huizen worden ge kocht door vermogende toeristen die het wel handig vinden om niet elke keer met handdoeken te hoe ven sjouwen. Ze zijn er een paar weekenden per jaar en de rest van de tijd staat zo'n kot leeg. Het effect daarvan heb ik eens gezien in Brou wershaven, waar buurten vereen zamen. In het mooiste straatje in het hart van de stad, gewoon tus sen gezinnen, stond een huis waar een boom doorheen groeide. Het was van Duitsers. huizen kopen, dan zijn het wel pro jectontwikkelaars. Even een vis graatvloertje erin, een stel zwarte stalen deuren, wat Xenos-marmer en hopla, weer anderhalve ton er bij. Achteraan aansluiten, graag! jongeren in Zeeland blijven, dan zullen we moeten ingrijpen om ook de huizenmarkt hier niet ver der te laten verpesten. En hard ook. Maar inmiddels zijn we dus officieel kierewiet DE STELLING Vandaag: Kwallen zijn prachtige dieren Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters SLAPELOOSHEID IRRITATIE EN JEUK BELANGRIJKSTE BIJWERKINGEN PRIK HOEDEKENSKERKE Man gewond bij ongeluk met auto's 10.000 mensen deden mee aan Leven in Zeeland RILLAND Pas op voor beton-oplichters Wat met de nodige bravoure en on kunde begon, maakt binnen een half jaar tijd naam. Slijterijen duiken op de Dutch Head, sterrenrestaurants hebben de stevige slok op hun kaart, vriend en vijand zijn het eens: vol strekte onbekenden in het wereldje hebben volgens kenners een puike premium-rum op de markt gezet. Vrolijke veertigers, vrienden vooral. Forensisch expert bij de po litie Koen van Broekhoven, zaken man Dennis de Roo (beiden uit Rijsbergen) en verhuurder van ho- recamateriaal Alexander Roovers (Prinsenbeek). Zij, serieuze liefheb bers van een drankje, fantaseerden vorige zomer op vakantie in Italië nog over een eigen wijngaard. ,,Maar daar zou alleen ons nageslacht ple zier van hebben. Dat duurt decen nia, waarschuwden ze ons. Om snel ler wat in handen te hebben, stapten we over op rum. Ook lekker." Reageerbuisjes Maar een eigen rumfabriekje opzet ten, vergt eveneens geduld en vooral papierwerk van toezichthoudend Nederland. Het drietal heeft al een pand in Breda, een destilleerketel, eiken vaten en nog het een en ander. Maar besloot ondertussen enkele soorten exclusieve rum uit Caraïbi- sche en Zuid-Amerikaanse streken te importeren en thuis te mixen. ,,Was wel lachen, met reageerbuisjes mixen en zo. Onze vrouwen ver klaarden ons voor gek, omdat wij geen kenners waren. Wilden geen prutswerk omdat we zo nodig ^ets moesten hebben. Wij bleven pielen totdat wij hem lekker vonden." De ietwat scherpe blend met 60 procent alcohol werd gekleurd, aan- gezoet en verdund met Nederlands producten: een snufje basterdsuiker en een slokje leidingwater. Vandaar de naam van dit op suikermelasse gebaseerde bastaardje van 40 pro cent: Dutch Head, the basterd edi tion. Vondst van Dennis de Roo. Bekt goed. Smaakt naar een fijne Schotse whisky of Franse cognac. In afwachting van hun bedrijfje zochten ze contact met biologische wijngaard Dassemus, in het nabu rige Chaam. Daar werd in oktober de blend van 1000 liter op fles gezet. Logo met een leeuwenkop en een speciale dop erop. ,,Dat gaf echt een machtig gevoel. Geen kenners, geen marktonderzoek gedaan, we deden maar wat. Blijkt dat-ie overal in de smaak valt." Twee sterren Zeker nadat sommeliers en chef koks van het International Taste In stitute er twee sterren aan gaven, be landde Dutch Head bij slijterijen, hotels en restaurants als Goud in Rotterdam en Ruitersbosch in Breda. Dutch Head maakte in een paar maanden tijd naam. Als snel kwam het trio voor volgende bestel lingen uit bij de befaamde bottelarij Herman Jansen, in Schiedam. En de handel ging helemaal rollen nadat de populaire artiest Danny Vera via instagram informeerde of die rum van Dutch Head lekker was. De Bra banders waren niet te flauw en gin gen een flesje brengen bij de Zeeuw. Danny Vera - gewend aan Ameri kaanse Jack Daniel's whiskey - proefde dat het goed was. Hij deed een bestelling en vroeg ofhet moge lijk was om samen te werken en Onze vrouwen verklaarden ons voorgek voor hem een 'special edition' te ma ken. Dat was een lastige opgave, vonden de mannen. Want ook een Vera-versie moest wel een echte Dutch Head blijven. En je mag niet zomaar iets bij een gekeurde rum gooien. Van Broekhoven kwam op het briljante idee om iets te doen met magnolia. ,,In zijn grootste hit Roller Coaster zingt Vera over de magnolia achter zijn ouderlijk huis. Die bloeit op de verjaardag van zijn moeder. De bloemblaadjes van de magnolia, opgelost in suiker, geven een citrus, gemberachtige tintje." Inmiddels is het bijna zover. Pre senteert de zanger binnenkort 'zijn' Dutch Head Danny Vera-edition. Rum uit West-Brabant. Zo hebben Koen, Alexander en Dennis hun ei gen hit. Met een Zeeuws tintje. dinsdag 15 juni 2021 Nu is Diemen natuurlijk geen Zee En zijn het niet toeristen die de Als we écht willen dat Zeeuwse Reageer op pzc.nl Gisteren: Het CDA is ten dode opgeschreven 1642 stemmen 6AAR SA AT IE Een automobilist is gister ochtend ernstig gewond geraakt toen zijn auto in de Molenstraat in Hoede- kenskerke een tegenlig ger raakte en op zijn zij kant belandde. De man reed door de Mo lenstraat toen hij een ge parkeerde auto raakte, terug de weg op stui terde, geraakt werd door een tegenligger en met zijn auto op de zijkant be landde. Hij kwam bekneld te zitten en moest bevrijd worden uit zijn benarde positie. De man is overge bracht naar het zieken huis. De automobiliste die tegen hem aan botste, kon haar weg weer ver volgen. MIDDELBURG Ruim tienduizend Zeeu wen hebben al meege daan aan het grote on derzoek naar het 'Leven in Zeeland' van ZB Plan bureau en Bibliotheek van Zeeland. Vorige maand kregen 52.000 Zeeuwen een enquête formulier in de bus. Dat kan tot 28 juni worden in gevuld en opgestuurd. Vorige week had 20 pro cent van hen dat gedaan. Dat is iets meer dan was verwacht. Afgelopen week kreeg iedereen een herinnering. De onder zoekers verwachten daarom dat het aantal deelnemers nog oploopt. Ga niet in op het aanbod van buitenlandse lieden die zeggen dat ze beton over hebben van een klus aan de nieuwe hoogspanningslijn tus sen Borssele en Rilland. Daarvoor waarschuwt TenneT. De netbeheer der kreeg onlangs een melding van iemand die in de buurt van één van de mastlocaties woont. Engels sprekende men sen in een bus zonder logo deden zich voor als onderaannemers. Ze gaven aan beton over te hebben en het te willen verkopen. TenneT zegt dat hun aannemers niet zo te werk gaan. Een mannendroom. West-Bra bantse vrienden scoren met hun eigen rum een internationale hit. En nota bene Danny Vera bestelt bij hen een limited edition onder zijn naam. ,,Het loopt met onze rum fantastisch uit de hand." John Bas Rijsbergen - Dennis, Alexander en Koen, Dutch Head Alexander Roovers, Koen van Broekhoven en Dennis de Roo (vlnr), de West-Bra bantse man nen die on verwacht succes boe ken met hun eigen merk rum, Dutch Head. FOTO DUTCH HEAD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2