Wereldberoemd Zeeuwse ziekenhuizen zetten weer een stap richting normaal Duikers aangezien voor criminelen 'Ineens waren er mitrailleurs op ons gericht' fes Hij ging stiekem mee het stadion in. De vriendengroep uit Kloosterzande wist niet hoe streng de beveiliging bij het EK zou zijn. 'Misschien was hij wel te groot'. Maar hen werd geen strobreed in de weg gelegd. De die-hard Oranjefans konden hun spandoek met 'Kloosterzande' zonder problemen ophangen. In het zicht van de hele wereld. zeeland4 FOTO ANNE HANA In de Zeeuwse ziekenhuizen zet de daling van het aantal coronapatiën ten door. Daarom kunnen ze stap voor stap weer terug naar 'normaal'. ,,De ic was opgedeeld in twee delen: een corona- en een niet-corona deel", vertelt woordvoerder René Maas van ZorgSaam ziekenhuis. ,,Voor het eerst sinds het begin van de tweede golf, is nu het cohort - het speciale deel op de ic voor men sen met corona - opgeheven. De schotten staan er nog wel voor het geval het nodig is. Maar de deuren zijn weer open." De mensen die corona hebben, liggen nu in isolatie op individuele kamers, vertelt Maas. ,,De schotten blijven nog even staan. Want als het aantal besmettingen met Covid-19 weer stijgt, kunnen we snel een deel van de ic speciaal voor corona inrichten." ZorgSaam besluit in het najaar of de schotten weg kunnen. Doordat de ic was opgesplitst, was het maandenlang lastiger om er te werken, legt Maas uit. ,,In plaats van twee kleine afdelinkjes, is de ic nu weer één grote afdeling. Mensen hoeven niet de hele tijd be schermingsmiddelen aan en uit te doen als ze over de ic lopen." Bij Adrz in Goes gebeurt deze week iets soortgelijks, legt woord voerder Yvonne van der Weele uit. ,,Bij ons was de hele acute opname afdeling onze cohort-afdeling. Daar is nu alleen nog een speciale kamer gereserveerd waar coronapatiënten in isolatie kunnen liggen." Uitgestelde operaties Vergeleken met andere ziekenhui zen in het land hebben ZorgSaam en Adrz niet veel operaties uit hoe ven stellen, aldus de woordvoer ders. In beide ziekenhuizen kon een groot deel (zo'n 80 procent) van de gewone zorg door blijven gaan. ,,De behandelingen die zijn uitge steld, waren niet-urgent", zegt Maas. De uitgestelde operaties wor- Eind juni hopen we meer te kunnen versoepelen den zo snel mogelijk tussen de 'ge wone werkzaamheden' door ge pland. Bij Adrz geldt hetzelfde. ,,We zijn bezig met een plan om de uit gestelde operaties de komende pe riode in te halen", vertelt Van der Weele. „Daarbij houden we ook re kening met het personeel. Dat is heel erg druk geweest en moet weer op adem komen." Adrz past ook de maatregelen in de hal van het ziekenhuis in Goes aan. ,,In de hal stonden balies waar je temperatuur werd gemeten en waar medewerkers vroegen of je gezondheidsklachten had. Die ba lies gaan deze week weg en de tem peratuur wordt niet meer gemeten. Wel blijven banners staan die wij zen op de regels, en zullen mede werkers vragen of je klachten hebt." Het is een allereerste stap. ,,Eind juni hopen we meer te kunnen ver soepelen en bijvoorbeeld de be zoekregeling weer aan te passen. We doen dat overigens in overleg met ZorgSaam." It I dinsdag 15 juni 2021 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND5 J^UUSTFST^gj Corona-afdelingen opgeheven De speciale afdeling voor coro napatiënten op de intensive care van ZorgSaam ziekenhuis in Terneuzen is 'opgeheven'. Een bijzonder moment. Want het is voor het eerst sinds het begin van de tweede golf in oktober dat medewerkers weer 'vrij' over de ic kunnen lopen. Ook zieken huis Adrz in Goes heft de speci ale cohort-afdeling op. Jeffrey Kutterink Terneuzen/Goes - Yvonne van der Weele, woordvoerder Adrz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29