SPECIAAL VOORJOU Ontdek een stad Guus Meeuwts Nieuwe muziek op komst MEDIA CULTUUR 25 En overnacht bij Bastion Hotels Hoe zit het? VAN DE PZC Maak een stedentrip Bestel nu op pzc.nl/bastionhotels Het is een indirect gevolg, toch mogen we met het einde van de beperkingen ook rekenen op een flinke lading nieuwe muziek. Hoewel sommige artiesten de coronatijd niet helemaal wilden afwachten, kozen velen ervoor hun nieuwe album pas uit te brengen op het moment waarop deze muziek ook live gespeeld kan worden. Bands als Ra coon en Blof hebben al lan ger nieuw materiaal achter de hand, maar ook een feestband als Rowwen Hèze komt met een album om dat vervolgens weer live te kunnen spelen. Minder coronagerelateerd misschien, maar zeer het vermelden waard: ook van Coldplay, ABBA, Billie Ei- lish (foto) en Vreemde Kostgangers is nieuwe mu ziek in aantocht. Bij Cold play (nog niet bevestigd) en Billie Eilish gaat het om al bums. Dat is ook het geval bij Vreemde Kostgangers, waar George Kooymans be sloot het nieuwe werk met Henny Vrienten en Boude- wijn de Groot af te maken. Optreden zit er niet meer in vanwege zijn spierziekte (ALS), die ook de oorzaak is van het einde van Golden Earring. Björn Ulvaeus van ABBA bevestigde eerder dit jaar eindelijk wat al tijden in de pijplijn zat: nieuwe muziek van de voormalige Zweedse band. Wat het precies is? Dat weet nog niemand, maar het komt er volgens Ulvaeus onherroepelijk aan. In dezelfde categorie: Adele werkt al meer dan een jaar aan haar vierde album. De gevierde Britse zangeres wilde het in 2020 uitbren gen, maar besloot vanwege de pandemie te wachten. Tot nu toe bleef een ver- volgbericht uit, maar goede kans dat het er in 2021 toch van gaat komen. ronainitiatief had Meeuwis nog twee grote projecten gepland, waarvan hij er in middels één heeft moeten uitstellen. Zijn twee optre dens in de Webster Hall in New York zijn andermaal een jaar uitgesteld, tot ok tober 2022. Wel kan Meeuwis zich gaan richten op een nieuwe reeks Groots met een zachte G. Voor deze keer niet in het Philips Stadion, omdat het lange tijd veel te onzeker was of er in de zomer weer iets zou kunnen. Vooruitlo pend op betere tijden reser veerde de Brabander eerder al een serie van vijf dagen in Ahoy, eind november. Die serie van zeven concer ten gaat wel door. TOEGANG Voor Guus Meeuwis (49) is 2021 ondanks alles een bijzonder jaar. Hij was sa men met Kraantje Pappie de drijvende kracht achter The Streamers, de corona band van Nederlandse top artiesten met goed bekeken livestreams uit Carré, Paleis Noordeinde en De Kuip. Naast dat co- dinsdag 15 juni 2021 PC Ben je toe aan een weekendje weg met je partner en wiL je graag meer van ons land ontdekken? Geniet nu samen van een overnachting in één van de 34 Bastion Hotels in Nederland. Alle hotels van Bastion Hotels staan in grote steden, denk bijvoorbeeld aan Gro ningen, Maastricht of Amsterdam, waardoor je het stadsleven kunt ontdekken en tegelijkertijd tot rust kunt komen. Na een goede nachtrust geniet je de volgende ochtend van een lekker ontbijt. Keuze uit alle 34 Bastion Hotels BASTION HOTELS inclusief ontbijt voor 2 personen h^ïf-r Aett -dollfStJ. Aankomsten op alle dagen van de week "Te verzilveren t/m 31 december 2021 en inclusief lokale belastingen Vanaf 30 juni zijn eendaagse evenementen toegestaan, zowel indoor als outdoor. Een negatieve coronatest of een vaccinatiebewijs is noodzake lijk, maar wie eenmaal binnen is, hoeft geen mondkapje op en hoeft ook geen afstand te bewaren tot anderen. Een hal of festivalterrein mag de volle dige capaciteit benutten, met een maximum van 25.000 personen. Een evenement mag maximaal 24 uur duren. Vanaf eind juli vervallen deze laatste twee beperkingen en kunnen dus ook grotere meer daagse festivals plaatsvinden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25