II Prikwijzer: wanneer ben jij aan de beurt en welk vaccin krijg je? 10 NIEUWS Twee koeien te water: tegenstanders willen sluiting van de Floating Farm dinsdag 15 juni 2021 Duitsers roepen op tot een boy cot van de zogeheten Floating Farm in Rotterdam. De drijvende koeienstal aan de Gustoweg moet dicht, vinden de Duitsers. Ook de Rotterdamse Partij voor de Dieren ageert tegen de inno vatieve stal. Stephan Reket Rotterdam Het Deutsches Tierschutzbüro in Berlijn maakt werk van zijn actie. Het heeft contact opgenomen met de Duitse ambassade in ons land. ,,Wij vragen hen ervoor te zorgen dat de stal gesloten wordt. Ook roe pen we op tot een boycot van zui velproducten uit de drijvende kraam. Er mag niets worden ge kocht van het merk Floating Farm. Het beste is om zuivel te vervangen door plantaardig voedsel'', aldus Jan Peifer van de Duitse dierenrechten organisatie. De Floating Farm in de Merwe- haven is sinds twee jaar in gebruik. Bijna veertig koeien worden er ge houden. Het is de eerste drijvende boerderij ter wereld. Het idee is om gezond voedsel in steden, dicht bij de consument, te produceren, zodat er minder vervoer nodig is. Het be drijf is zelfvoorzienend en is ook een educatiecentrum. De drijvende stal is een noviteit, maar wat de Duitsers betreft wel eentje van een bedenkelijk niveau. Ze noemen het een showcase-pro ject, een prestigeobject. Er is vol gens hen geen toekomst voor drij vende stallen zoals in Rotterdam. ,,Wij wijzen het project af.'' De dieren vallen namelijk 'steeds' in het water, menen de Duitsers. De laatste keer dat dat gebeurde, was eind april. De koe moest uit het wa ter worden gehaald door de brand weer en de havendienst. ,,Het was de tweede keer dat een koe in het water viel. Het dier, dat 600 tot 800 kilo weegt, moest enkele uren in het koude water blijven.'' Het eerste in cident vond plaats in december 2020. In beide gevallen werd een deur of een slagboom opengelaten. ,,De exploitant heeft hier herhaal delijk zijn zorgplicht geschonden, het is een wonder dat beide koeien het hebben overleefd.'' De Duitsers hebben drone-opna- mes gemaakt en die gepubliceerd op hun site. ,,We willen laten zien hoe absurd dit project is. Niemand Het gaat goed met de koeien. Ze zijn relaxed, gezond en geven goede melk - Minke van Wingerden, Floating Farm heeft een drijvende stal nodig, vooral de dieren niet. Er is altijd al kritiek geweest. Zo probeert de Par tij voor de Dieren een meerderheid te krijgen om de boerderij te slui ten. Helaas tot nu toe zonder succes, maar de situatie zou kunnen veran deren.'' Minke van Wingerden van de Floating Farm verwerpt de kritiek. ,,Dierenwelzijn staat bij ons op De drijvende boerderij in de Rotterdamse Merwehaven stuit op kritiek. Een koe die in april in het water be landde, werd door hulpdien sten op het droge gehol pen. nummer één. Als het niet goed gaat met de koeien, dan kunnen wij net zo goed sluiten'', aldus Van Win gerden. De koeien worden geregeld gecontroleerd. ,,Het gaat goed met ze. Ze zijn relaxed, gezond, hebben een mooie vacht en geven goede melk. Het is daarom spijtig dat hier toe wordt opgeroepen. Het beeld dat opgeroepen wordt, strookt niet met de werkelijkheid. De koeien hebben het zo naar hun zin, maar iedereen mag zijn eigen mening hebben. Misschien dat het mensen juist aanzet om een kijkje te komen nemen. Dan kan iedereen zien hoe gelukkig de koeien zijn en dat ze er gezond uitzien.'' Bij de drijvende stal zijn onder meer melk, eieren en yoghurt, maar ook T-shirts, schorten en tassen te koop. Niet meer doen, vinden de Duitsers. Voor het Rotterdamse raadslid Ruud van der Velden van de Partij voor de Dieren klinkt deze boycot als muziek in de oren. ,,Ze zijn goed op de hoogte en ik vind het een mooi pleidooi'', zegt Van der Velden. De Partij voor de Die ren ageert al vanaf het begin tegen de drijvende koeienstal. In de Nederlandse vaccinatiestrategie zijn mensen onderverdeeld in verschillende groepen. Wanneer je aan de beurt bent en welk vaccin je krijgt, hangt af van je leeftijd, beroep en of je in een kwetsbare groep valt. Ben je benieuwd wanneer jij gevaccineerd wordt? Beantwoord onderstaande vragen en Prikwijzer geeft het antwoord. Je antwoorden worden niet opgeslagen. Kijk op pzc.nl/prikwijzer Oproep tot boycot van drijvende koeienstal FOTO'S FRANK DE ROO FOTO MEDIATV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 10