LINDA AKKERMANS Nieuwe regering Israël zonder 'Bibi' als premier 349." 6 Column We hadden nog geen minuut van het EK gezien, want wij zijn van die neppers die al leen de wedstrijden van Oranje kij ken. Turkije-Italië? Denemarken- Finland? Lekker belangrijk. In plaats daarvan zaten we na het eten nog wat te praten aan de keu kentafel. Over de kinderen, het werk en hoe Pieter Omtzigt weggepest is door zijn CDA. Toen kreeg ik een appje van ons mam: 'reanimatie op het veld, oud-speler van Ajax', stond er. Ik zette de tv aan. Het schild van de Deense spelers om hun ploegge noot heen, want deze beelden hoefde de we reld niet zo pontificaal te zien. Arm in arm ston den ze daar, huilend en hopend. De paniek in de ogen van de vriendin van Eriksen, die ieder een zich voor kon stel len: want het zal maar gebeuren met iemand van wie je houdt. De aanvoerder van de De nen, die haar hoofd zo vaderlijk vastpakte. Dat stadion waar je een speld kon horen vallen, de Finse supporters die de Denen troostten, daarna het scanderen van de naam van Eriksen, ook toen de speler van het stadion al lang op weg was naar het ziekenhuis. De verslagen Afellay in de studio van de NOS en de op luchting toen het nieuws kwam: Eriksen ademt en kan praten. Dankzij snel en kundig handelen op dat veld. Slappe smoesjes om nooit een cursus te volgen, zijn de oorzaak. Op mijn telefoon las ik dat alleen al in ons land 35 mensen per dag sterven aan een hartstilstand. De dichtstbijzijnde AED in onze buurt? Op zeker vijf minuten lopen. Veel te ver als elke seconde telt. De wedstrijd was alweer hervat toen ik zocht op reanimatiecursussen in de regio. En dat al lemaal dankzij een voetbalwedstrijd die mij vooraf zo oninteres sant leek. De nieuwe regering is gister avond na een fel debat beëdigd. Het was nog spannend, want er moest eerst nog gestemd wor den door de Knesset, het Israëli sche parlement. De coalitie heeft slechts een nipte meerderheid: 61 van de 120 zetels. Ex-premier Netanyahu heeft de hele afgelopen week ge probeerd parlementsleden uit het andere kamp naar zijn kant te lokken. Dat is dus niet gelukt. Tijdens het debat zei hij boos te gen zijn aanhangers: ,,Ik zal jullie elke dag voorgaan in de strijd." De regering die nu aan de macht komt, is een heel bijzon dere. Niet alleen door het grote aantal partijen, maar vooral door de grote onderlinge verschillen. Omdat de Likoed-partij van Ne tanyahu er na de laatste verkie zingen (in maart) niet in slaagde een regering te vormen, ging Yair Lapid van de middenpartij Yesh Atid aan de slag. Die vond een bondgenoot in de voorma lige kolonistenleider en ortho- »Voor het eerst krijgt ook een Arabische partij zitting in de coalitie doxe Jood Bennett, maar ook in de liberalen van Blauw en Wit, de sociaaldemocratische Arbei derspartij, Yisrael Beiteinu (rechts), Nieuwe Hoop (ook rechts) en Meretz (links en groen). Die zeven worden aange vuld met de allergrootste verras sing: de Verenigde Arabische Lijst. Israëlische Palestijnen dus, voor het eerst in een regering. Deze acht partijen kennen veel onderlinge verschillen, maar koesteren ook een belang rijke overeenkomst: ze willen al lemaal af van 'koning Bibi'. Die raakte de laatste tijd steeds meer omstreden, onder meer door de drie corruptiezaken die hij aan zijn broek heeft. Ook vinden zijn critici dat hij, zacht uitge drukt, niet veel heeft bijgedra gen aan de eenheid in het ver deelde land. Er zijn niet veel mensen die ver trouwen hebben in de nieuwe regering. Sowieso gaat ze niet de grote en structurele problemen aanpakken (zoals de Palestijnse kwestie en de bouw van nieuwe nederzettingen), daarvoor lopen de belangen te ver uiteen. Vooral de minimale meerderheid van het bonte gezelschap baart zor gen. Mocht de regering het toch volhouden, dan wordt Bennett in 2023 afgelost door Yair Lapid. Dat is de deal die ze hebben ge maakt: ieder twee jaar premier. koopjedeal.nl) Deals geldig tot vanavond 23:59: koopjedeal.nl/alle-deals of scan de QR-Code maandag 14 juni 2021 GO Reanimatie Jij kunt toch ook reanimeren? vroeg ik mijn man. Hij knikte. Maar wie een hartstilstand met alleen mij in de buurt krijgt, heeft een probleem. Israël heeft voor het eerst in twaalf jaar een andere leider dan Benjamin Netanyahu. De nieuwe premier is Naftali Bennett, een rechtse nationa list die dankzij een coalitie van acht partijen aan de macht is gekomen. Mark van Assen Rotterdam/Jeruzalem Naftali Bennett is de nieuwe premier. foto epa Vertrouwen Nu slechts Vanaf slechts Adviesprijs: -€59#9~ Adviesprijs: €299^)0 ONKRUID STERFT AF Krachtige Elektrische Onkruidbrander van WolFgang Germany Met 2000W Smart Airconditioners (tot aan 50m3) 3 instelbare functies: koelen (airco), ontvochtigen of ventileren in één Zorgt voor een aangename en gezonde leefomgeving Programmeerbaar: zodat je woning bij thuiskomst lekker koel is Medisch Matras met 7 Comfortzones en Koudschuim In verschillende maten Rubberboot Hydro Force Ook geschikt met buitenboordmotor! Geschikt voor alle wateravonturen y/ De boot is geschikt voor twee volwassenen Neem je boot makkelijk overal mee naar toe! Luxe XXL ZweeFparasol met een diameter van 3M Apple iPhone 7 128GB Dé absolute koning onder de smartphones Adviesprijs: £499^9 Nu slechts Adviesprijs: €159,99 Van* g099 Adviesprijs: €499*0 hechts 239."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6