a 5 MINIATUREN EXPOSITIE SCHOOLMUSEUM^ Een tandpastadopje? Bewaren! Dat is een bloempotje in wording. Corrie de Hoon en Corrie van den Broek bekijken de wereld met heel andere ogen. Alledaags materiaal toveren ze om tot gedetailleerde poppenhuizen en miniaturen. Piepkleine tafe reeltjes waar je uren naar kunt kijken. En waar ook uren aan werk, liefde en creativiteit in zit ten: Corrie de Hoon en Corrie van den Broek laten poppenhuizen en miniaturen in het Terneuzense Schoolmuseum zien. Het museum heropent de deuren met een heel bijzondere wisselexpositie: Corrie de Hoon zit al dertig jaar in het miniaturenvak en stelde nooit eer der haar omvangrijke werk ten toon. Corrie van den Broek heeft meerdere creatieve hobby's en pakt het maken van poppenhui zen regelmatig op. Beide vrouwen werken als vrij williger in het museum en bij de zoektocht naar een wisselexpositie ontstond het idee om de poppen huizen en miniaturen aan het pu bliek te laten zien. De link met het Schoolmuseum is alomtegen woordig: er is een schoolklasje, een bibliotheek en Corrie de Hoon maakte Teun, van leesplankje aap- noot-mies. In elk tafereel zit hu mor en de details zijn ongelofelijk. Van schilderijtjes aan de muur tot houten stoelen met fraai bewerkte poten. De kinderen in de school klas hebben een boek voor hun neus waar ook echt wat in staat en voor hen ligt een potlood met een blauw puntje. De juf heeft natuur lijk een rode pen. Engelengeduld Eigenlijk zijn de twee Corries meubelmaker, stoffeerder, schil der, behanger, kleermaker, bin nenhuisarchitect en kunstenaar in één. Om een miniatuur poppen huis te bouwen, moet je alles kun nen en engelengeduld hebben. ,,Behalve de lampjes en servies van glas en porselein, maak ik alles", zegt Corrie de Hoon. Met een kleine draaibank worden de hou ten meubels vervaardigd. Niks kleins wordt zomaar weggegooid: ,,Dopjes van tandpasta zijn bloem potjes." Corrie de Hoon maakt taferelen in kistjes, in boeken, op een snij- Soms werk je ergens een hele middag aan en gaat het toch nog mis plank en bouwde zelf een volledig huis. De bakstenen lijken net echt. „Gemaakt van eierdozen!" Met een spiegel aan de achterkant, kun je naar binnen gluren in de prak tijk van tandarts De Martelaere. Alle poppen met expressieve uit drukkingen maakt Corrie zelf van fimoklei. Zo kijkt Johannes Ver meer geconcentreerd, terwijl hij het Melkmeisje schildert. ,,Zijn penseel heeft een echte punt van haar. De details moeten kloppen." Insectenspelden Corrie van den Broek maakte een miniatuurlakentje voor op een bed, met kantklossen. ,,Ik gebruik daar insectenspelden voor, van die speldjes waar je vlinders mee vast zet." Kantklossen is een tijdrovend en precies werkje en al helemaal voor een klein lakentje: ,,Soms werk je ergens de hele middag aan en gaat het toch nog mis. Dan moet je alles uithalen en heb je niks gedaan", lacht ze. De families van de vrouwen denken ook met hen mee. Corrie de Hoon: ,,Mijn zoon heeft een bankschroefje ge maakt en mijn dochter is nu ook bezig met miniaturen. We denken allemaal in schaal een op twaalf." maandag 14 juni 2021 Door de ogen van een poppenhuis Het atelier van Johannes Vermeer. Een miniatuurpoppenhuis te zien in schoolmu seum Schooltijd in Terneuzen. Zelfs de penseel die Johannes in zijn hand heeft, heeft een haren punt. ,,De details moeten kloppen" zegt Corrie de Hoon daarover. M De schoolklas. Zelfs de boekenpagina's zijn ingevuld. fotosanne hana Sophie Stockman Terneuzen -Corrie van den Broek 'Een groot avontuur in minia tuur' is nog tot en met novem ber te zien in het Schoolmu seum in Terneuzen. Miniaturen kun je op allerlei voorwerpen maken, ook op een snijplank. Corrie de Hoon met in haar hand een nonnetje en Corrie van den Broek toont een bedje en een kinderstoel. Hun miniatuurpoppenhuizen zijn te bezichtigen in het schoolmuseum Schooltijd in Terneuzen. Teun van het leesplankje aap-noot- mies.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50