Talent komt boven tijdens Iktoon 4 Na 25 jaar bereikt Stadvernieuwingsproject de laatste rechte lijn Bioscoop met horeca Appartementen De Stadshave Zorgwoningen De Posthoorn Na vijfentwintig jaar nadert de voltooiing van de Nieuwe Bierkaai in Hulst. Met de laatste drie bouwprojecten is het gebied echt 'af.' Hoe gaat dat eruit zien? Zo! Stadsvernieuwingsproject De Nieuwe Bierkaai moest het noordwestelijk deel van Hulst aantrekkelijker ma ken voor bewoners, bezoekers en ondernemers. Dat werd sinds 1996 in tien delen aangepakt en het einde is nu in zicht. De laatste drie fases kunnen in één keer uitgevoerd worden. Dat valt negen ton duurder uit, maar de Hulster gemeenteraad gaf er donderdag- avond toch een klap op. Eerst was er sprake van een overschrijding van vijf miljoen, maar dat bleek na herberekening niet te kloppen. De gemeente Hulst is rond met drie partijen die de grond van het voorma lige postkantoor, de locatie van Meerpaal en onder kade en de 'oude Action' willen kopen en daar willen gaan bouwen. Iktoon is de opvolger van de Week van de Amateurkunst (WAK), waarbij amateurkunstenaars hun talent laten zien. Dit jaar wordt de kunstmaand ingevuld met activi teiten en workshops waar iedereen aan mee mag doen. Hulst voor El kaar werkt daarvoor samen met on der meer Kreatieve Vorming en Na tuur &Zo. ,,We willen allemaal het zelfde, creatief en bewust bezig zijn", zegt Erica de Kooning van Kreatieve Vorming. ,,Mensen zijn eraan toe, we hebben door corona een moeilijk jaar achter de rug. En dit is dé manier om je hoofd leeg te maken." In het Clingse bos worden kunst en natuur op zaterdag gecombi neerd. Er is een kunstspeurtocht en Maxim (12) en Ruben (4) maken bij kunstdocente Saar Swinters een mandala. Dat is een cirkelvormige figuur waar je een patroon in maakt. ,,De mandala is afkomstig uit het oosten", legt Saar uit. ,,Daar wordt er vaak zand voor gebruikt, hier gebruiken we natuurlijke ma terialen." Takjes, stenen en blaadjes worden gerangschikt in een pa troon. In de tuin van De Lieve in Hulst wordt moderner materiaal ge- bruikt. De deelnemers spuiten graffiti en maken kunst met sten cils. ,,WSt een talent hebben we hier in Hulst", constateert docent Martijn Tharner van Kreatieve Vor ming. Er zijn aan het eind van de middag meerdere graffitikunst werken te zien. Niobe (13) legt net de laatste hand aan een groot doek. Het talentje is sinds een jaar bezig met graffiti spuiten en wil les gaan volgen bij Martijn. Er zijn de komende weekenden ook nog activiteiten van Iktoon, waar je je niet voor hoeft aan te melden. Op 18 juni is er een work shop showdance en op 19 juni kun je haken. Op zaterdag 26 juni wordt er vanaf Den Dullaert een kunst speurtocht gehouden, er is een workshop papier vouwen, tekenen en schilderen en toneel. Doorlo- pend is er een fietstocht langs kunstwerken die via qr-codes te zien zijn en kunstenaars kunnen hun eigen werk uploaden. Het hele programma is te vinden op hulst- voorelkaar.nl. maandag 14 juni 2021 VL Nieuwe Bierkaai zet eindsprint in Sophie Stockman Hulst Bioscoop de Koning van Engeland gaat van de huidige pop-up naar een permanente plek aan de Nieuwe Bierkaai. Op de locatie van voormalig café De Meerpaal wordt flink verbouwd en uitgebreid. Er komt een bioscoop met drie zalen, een podium, een brasserie, restau rant, terras en een bedrijfsapparte- ment. De onderkade van de Bier kaai, naast het pand, wordt ook on derdeel van de bioscoop. De be staande trap op de Vismarkt wordt iets verplaatst, zodat er onder de trap ruimte komt voor een berging en toiletten, voor het terras op de onderkade. Dit project moet het ontmoetingspunt van de Nieuwe Bierkaai worden. De bouw begint naar verwachting al deze zomer. ILLUSTRATIE CONIX RDBM ARCHITECTS Op de hoek van de Over- damstraat/Minderbroe dersstraat komt apparte mentencomplex De Stads have. Ooit stond er de Al bert Heijn, daarna de Ac tion en nu moeten er maxi maal 52 appartementen komen, verdeeld over twee gebouwen. Aan de kant van de Overdamstraat is plek voor een commerciële ruimte en onder het ge bouw komt een parkeer- kelder. Aan de kant van het 's-Gravenhofplein komt een tweede gebouw. Tus sen de gebouwen in komt een eigen terrein om ook te parkeren. De bouw is in 2023 voorzien. Op de plaats van het voor malige postkantoor, naast de Keldermanspoort, komt De Posthoorn. In het com plex komen 36 zorgwonin- gen. Dat zijn appartemen- ten die zo zijn ingericht dat mensen er tot de laatste fase van hun leven kunnen blijven wonen. Naast de woonruimtes komt er ook een huiskamerbrasserie en ruimte voor nachtverple- ging. Het bestemmings plan moet eerst worden aangepast, de bedoeling is om in 2023 met de bouw te starten ILLUSTRATIE ROTHUIZEN ARCHITECTEN Niobe (13 jaar) is geconcentreerd aan het werk. Sinds een jaar is hij bezig met graffiti, een autodidact, en nu hij de kans heeft tijdens het kunstevenement in Hulst kan hij niet meer stoppen. foto anne hana Graffiti spuiten of samen een kunstwerk maken met takjes en stenen. Tijdens kunstmaand Ik toon kunnen allerlei kunstvor men worden uitgeprobeerd in en om Hulst. ,,Dit is dé manier om je hoofd leeg te maken." Sophie Stockman Hulst/Clinge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49