Free Style Party: 'Het ging hard en was best een beetje spannend' 5 GOES CAMPAGNE VOOR KINDERBURGEMEESTERSCHAP Met gekleurde t-shirts, ballonnen, campagneborden en ander materiaal lopen zes burgemeesterskandi daten zaterdag door de straten van Goes. Hun doel? Zoveel mogelijk mensen overtuigen om op hen te stemmen. Ze willen namelijk alle zes de nieuwe kinderburgemeester worden. „Mijn doel is om Goes groener te maken." Anne Jansen Goes Dat doel van Daimi Huibregtse (11) wordt meteen duidelijk: met haar bolderkar vol planten en haar bloemenjurk valt ze goed op. ,,Hoe meer groen, hoe beter de aarde ge koeld wordt. En hoe meer tegels, hoe meer hij opwarmt. Daarnaast wil ik ook graag zorgen voor veili gere straten. En dat mensen straks na corona denken: wat is Goes weer een leuke stad", zegt ze en thousiast. Haar vriendinnen Isa (11) en Nora (11) ondersteunen haar. ,,Het is leuk dat ze meedoet en dat we mee mogen lopen", zegt Nora. Op de Markt loopt Nine van Schaik (11) met een campagnebord rond. Zij krijgt ondersteuning van haar neefjes, een vriendin en haar broertje. ,,Ik zet me in voor bewe gen en meer lezen. Het is belang rijk dat je veel beweegt, juist nu het weer beter weer wordt. En veel kinderen gamen, maar het is veel beter om te lezen, dat is veel beter voor je studie." Van zenuwen heeft Nine geen last. ,,Ik vind het vooral heel leuk. Ik ben ook niet zo snel zenuwach tig, hoor. Als ik door ben, ben ik hartstikke blij. Maar ik gun het de anderen ook en ik heb zo al veel leuks kunnen doen." Groener maken Voor de winkel van Rituals staat Bas Hubregtse (10) met zijn ou ders en broer. Met ballonnen en campagneborden vraagt hij de aandacht. Ook hij wil Goes graag groener maken. ,,Ik wil meer bomen en struiken en minder zwerfafval. Ik ga van daag mensen vragen of ze op me willen stemmen. Ik zou het leuk vinden om mee te beslissen over bepaalde onderwerpen, zoals speeltuinen en afval." Het stem bureau staat dit jaar voor het Post kantoor op de Markt. ,,Tot nu toe gaat het heel goed. We moeten natuurlijk rekening houden met de afstand, maar mensen komen goed uit elkaar. Om kwart voor elf stonden de eer sten al te wachten. Ik verwacht dat We gaan vandaag ons best doen om zoveel mogelijk stemmen te winnen het vanmiddag drukker zal wor den", zegt Gien Quaak van Goes Kinderstad. ,,We organiseren de verkiezing nu voor de twintigste keer. Vorig jaar was het online, ik ben blij dat we het nu weer zo kunnen doen. Dat is heel leuk, zeker voor de kin deren." Arme kinderen Vlakbij het stembureau staat Maaike de Wit (10) met vier vrien dinnen. Ze hebben een eigen cam pagneshirt: 'Stop pesten #girlpo- wer', staat erop te lezen. Waarom mensen op haar moeten stem men? ,,Ik wil pesten stoppen en sporten minder duur maken, zo- dat ook arme kinderen kunnen sporten. Ik wil Goes ook groener maken." ,,We hebben ook een yell gemaakt. We gaan vandaag ons best doen om zoveel mogelijk stemmen te winnen", zegt haar vriendin Brechje (11). Kindercollege Ook Thijs van Kempen en Roos Alblas doen mee aan de verkie zing. Maandag wordt bekendge maakt welke drie kandidaten een plekje krijgen in het kindercollege. De nummer 1 wordt kinderburge meester, de nummers 2 en 3 kin derwethouder. Wie er kinderbur gemeester wordt, wordt vrijdag bekendgemaakt. Anne Jansen Wemeldinge Dat zegt Ishano (13), die dan al bijna alles heeft gedaan. ,,Met de step, fiets en skateboard. Daar ben ik het beste in. Het is leuk en gezellig en je kunt veel meer skaten dan nor maal." ,,Het is heel tof dat we hier kunnen komen. De skatebaan is best wel slecht, dus het is leuk dat ze nu hier komen met de obstakels", zegt J esse (12), die op de step en fiets heeft ge stunt en graffiti heeft gespoten. ,,We organiseren elk jaar een skate-evenement", vertelt Colin van Koeveringe, van de gemeente Kapelle. ,,Daarmee willen we bui tenspelen promoten. Skateland uit Rotterdam heeft hier alles opgezet. Kinderen kunnen met fietsen, steps en skateboards van alles doen. Er zijn ook clinics en wedstrijdjes. Ik denk dat we nu al wel honderd kinderen hebben gehad. Vorig jaar kon het niet doorgaan vanwege co rona. Je merkt dat kinderen eraan toe zijn om dit soort dingen te be zoeken." ,,Ik heb alle kleine hindernissen met de step en BMX gedaan. Aan het begin was het even spannend, want ik wist niet of het zou lukken. Maar het ging goed", zegt Meike (9). Zij staat even te kijken, terwijl de oudere jongeren op de quarter pipe trucs doen. ,,Dat ziet er heel cool uit, omdat ze het zo goed kunnen." Haar nicht Stella (7) staat naast haar te kijken. ,,Ik heb samen met Meike met de step de kleine obsta kels gedaan. Dat ging wel hard en was best een beetje spannend. We hebben ook een quiz gedaan en ik heb een armbandje en waaier ge wonnen." maandag 14 juni 2021 BE Meer bomen en minder zwerfafval -Brechje, 11 jaar Lekker skateboarden, BMX'en, graffiti spuiten en steppen. Dat konden kinderen zaterdagmid dag doen tijdens de Free Style Party op het plein bij VV Wemel- dinge, dat door Skateland was omgetoverd tot skatepark. „Echt geweldig. Je hebt heel veel ruimte nu!" En gaan met dat skateboard. foto marcelle davidse telkaar Maaike de Wit (midden) met haar campagneteam. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 48