Doe mee win unieke gesigneerde Oranje-items 11 geen solo-prijs Leonie Ton wint halve marathon Beste Zwitserse klassering Tolhoek, maar Ga naar pzc.nl/buitenkansjes elfde en achtste plaats. In de laatste etappe reed Tolhoek met ploegmaat Tom Dumoulin naar de streep. De 25ste plaats van Tolhoek was zijn beste klasse ring in drie Rondes van Zwit serland. In 2017 werd hij 57ste, maar won wel het bergklasse- ment. In 2019 werd hij 53ste, maar won wel een etappe. Nu won hij geen individuele prijs, maar met Jumbo-Visma wel het ploegenklassement. Zeeuwse is reserve EK Leonie Ton uit Wissenkerke won zaterdag de halve mara thon van De Krekenlopers in het Belgische Sint-Jan-in- Eremo. Ze liep een tijd van 1.26.29, waarmee ze ook der tiende overall werd. ,,Het was een pittig loopje, veel onver hard en veel wind die wel voor verkoeling zorgde'', liet ze weten. Voorzien van bloe men en een envelop keerde ze tevreden terug naar Wissen- kerke. Noor Dekker liep in België de 1500 meter in de Atlantic Classic Meeting in Gent Ze finishte op de vierde plaats in 4.39,61, wat slechts twee se conden boven haar persoon lijk record was en vier secon den achter winnares Julia Sa- muelsson. Floris Willeboordse liep in de Gouden Spike in Leiden naar een persoonlijk record op het Nederlands kampioenschap 10 kilometer in 29.53,40, waar mee hij bijna een minuut sneller was dan vorig jaar sep tember in dezelfde wedstrijd. Een opsteker voor het NK 5000 meter eind juni in Breda. Houtepen in ultieme finale 'Colijn' houdt zijn trainer Dubbelslag Van de Ven Wielrenner Antwan Tolhoek uit Yerseke is 25ste geworden in het eindklassement van de Ronde van Zwitserland. De ren ner van Jumbo-Visma gaf in de laatste twee etappes enkele plaatsen prijs, nadat hij vrijdag nog zeventiende stond. Die klassering bereikte hij door twee sterke dagen, waarin hij voor een ritzege ging Hij strandde beide keren in het zicht van de haven met een de Buitenkansjes win jij tijdens het EK te gekke prijzen. Deze week kun je één van de 10 unieke gesigneerde Oranje-items winnen! Bij deelname ontvang je ook een online exemplaar van het voetbaltijdschrift Hard gras. Je kunt meedoen tot en met 16 juni. Met maandag 14 juni 2021 Amazone Tessa Baaijens- Van de Vrie uit 's-Heer Hen drikskinderen is zevende ge worden in de finale-kür van de paradressuurwedstrijd in het Limburgse de Peelbergen. Met Happy Grace sloot ze de driedaagse af met 70,667%. DRESSUUR Amazone Sophie van Iwaarden uit Krabbendijke is aangewezen als re serve voor het Eu ropees kampioen schap dressuur voor Childeren. Dit EK wordt van 5 tot en met 11 juli verre den in het Spaanse Oliva Nova. ATLETIEK WIELRENNEN HANDBAL Handballer Thomas Houtepen uit Mid delburg verloor za terdagavond met Green Park Aals meer de tweede wedstrijd om de landstitel. In Aals meer won tegen stander Kembit Lions met 22-25. Een week eerder won Green Park Aalsmeer de eerste wedstrijd. De derde, beslissende wed strijd wordt ko mende zaterdag in Sittard gespeeld. VOETBAL Niek van den Hou ten blijft aan als trainer van Colijn- splaatse Boys. Hij gaat voor zijn vijfde seizoen bij de vier deklasser. Hij trainde eerder VCK, Patrijzen, Heinkens- zand en het tweede elftal van Goes. MOTORCROSS Motorcrossster Nancy van de Ven uit Vlissingen hield zesvoudig wereld kampioene Kiara Fontanesi dit week einde onder de duim. In de tweede wedstrijd om het Italiaanse kampi oenschap eindigde Van de Ven in beide manches voor haar Italiaanse rivale. In het klassement om het Italiaans kampi oenschap leidt Van de Ven ook, voor Fontanesi. WERELDBEKER Mountainbiker Milan Vader uit Middelburg is bij de derde wereldbeker op de veertiende plaats geëin digd. In Leogang (Oostenrijk) reed hij bijna de hele wedstrijd in de achtervolging na materiaalpech in de eerste volledige ronde. Vanuit de achterhoede knokte hij zich met rondetijden die niet onderdeden voor de toppers terug naar voren. In de short race, die vooraf gaat aan de wereldbeker, eindigde Vader als derde (foto). De uit Zierikzee afkomstige Anne Terpstra werd bij de vrouwen achtste. Ook zij moest na de eerste volledige ronde in de achtervolging. Terpstra staat ook achtste in de stand van de wereldbeker. Zowel Terpstra als Vader is in voorbereiding op de Olympische Spelen in Tokio.. foto afp Antwan Tolhoek (rechts) in actie in de slotetappe. foto cor vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43