'Verbied verlof doodrijder bij gedenkplek voor Fleur' Mijlpaal in daling aantal infecties üfer- NIEUWS 3 Openbaar Ministerie wil familie ontmoeting besparen ORANJE VOOR DE BUIS sUBwm Het gaat om Walter van W. (58). Zijn zaak leidde in het verleden al tot veel ophef. Hij en zijn zoon, ex- Transaviapiloot Casper van W, raasden in maart 2016 met hoge snelheid door Loosdrecht. Walter van W. had ook nog eens te veel gedronken. Vader en zoon zouden na een avondje uit aan het straat racen zijn geslagen. Vader Walter reed met zo'n 167 kilometer per uur in zijn Porsche vol in de flank van de auto van Fleur Balkestein (19). Zij raakte zwaargewond en overleed twee weken later. Van W. verzette zich tijdens de verschillende rechtszaken met hand en tand tegen de aantijgin gen van justitie. Van W. gaf tijdens de rechtszaak de barvrouw de schuld van de alcohol. Zij zou veel gin in zijn gin-tonic hebben ge daan. In hoger beroep werd hij uit eindelijk veroordeeld tot drie jaar cel, omdat het straatracen niet be wezen werd geacht. Van W. pro beerde in hoger beroep, tot afgrij zen van de familie van Fleur, zelfs aan te tonen dat Fleur zonder goed te kijken de weg was opgereden waar de crash plaatsvond. Locatieverbod In februari vorig jaar moest Van W. thuis worden opgepakt om achter tralies te worden gezet. Hij had zich niet gemeld toen hij werd op- geroepen om aan zijn celstraf te be ginnen. Nu, anderhalf jaar later, zou hij op verlof mogen, in voorbereiding op zijn vrijlating. Het Openbaar Ministerie adviseert echter Van W. een locatieverbod voor Loos- drecht te geven, omdat de nabe staanden van Fleur hem niet wil len tegenkomen. Ongemakkelijke bijkomstigheid is namelijk dat Van W.'s huis in Loosdrecht staat, zelfs vlak bij de gedenkplek voor Fleur. Het locatieverbod voor Loosdrecht heeft dus tot gevolg dat Van W. tijdens eventueel ver lof niet naar huis kan. Het Openbaar Ministerie gaat ech ter mee in de bezwaren van de na bestaanden, die de kans op een onverwachte ontmoeting met Van W. zo klein mogelijk willen hou den. ,,Het belang van de nabe staanden weegt in dit stadium zwaarder dan het belang van de betrokkene." Ook een uitzondering voor een klein deel van Loosdrecht, zodat Van W. naar huis kan, ziet justitie niet zitten. Daarom adviseert het OM negatief. De directeur van de gevangenis waar Van W. zijn straf moet uitzitten, heeft binnenkort het laatste woord. In 24 uur testten er 1066 mensen positief op het coronavirus. Neder land blijft daarmee onder de limiet van 7 besmettingen op elke 100.000 inwoners. De laatste keer dat het aantal besmettingen onder deze zogeheten signaalwaarde kwam, was op 13 september vorig jaar, 273 dagen geleden. De signaalwaarde werd een jaar geleden ingesteld, zodat de alarm bellen bij de overheid afgaan zodra het aantal coronagevallen te hard oploopt. Als er veel besmettingen zijn, kan dat leiden tot veel zieken huisopnames. De zorg raakt dan overbelast. Om dat te voorkomen, zou de overheid dan moeten ingrij pen. Dat gebeurde ook: in oktober besloot het kabinet tot een gedeel telijke lockdown en half december volgde een harde lockdown. Het aantal positieve tests daalt sinds eind april hard. Op zaterdag bleef het aantal nieuwe gevallen nog net boven de grens. Het Rijks instituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) kreeg toen 1265 mel dingen van positieve tests, omgere kend 7,3 op elke 100.000 Nederlan ders. Gisteren was dat 6,1 op elke 100.000 Nederlanders. Het aantal nieuwe besmettingen was gisteren flink minder dan het weekgemid- delde. De zeven dagen ervoor wer den gemiddeld 1426 nieuwe coro- nagevallen per dag geregistreerd. maandag 14 juni 2021 GO Aangezien op grote schermen kij ken in het café nog niet mag, volgde Nederland de eerste EK-wedstrijd van Oranje gisteravond thuis voor de buis. In Deventer (grote foto) haalde de familie Van Broekhuizen in de huiskamer alles uit de kast. Anderen zetten hun tv in de tuin of op straat neer, zoals in Apeldoorn (rechtsbo ven), Den Haag (rechts, midden) en Eindhoven (rondje). Kroegbaas Mark Betting (rechtsonder) maakte er in zijn lege Zwolse sportcafé het beste van. FOTO'S FREDDY SCHINKEL, RONALD HISSINK, ROBIN UTRECHT, MAARTEN SPRANGH EN KEES MARTENS Vader en zoon Van W. bij de rechter (l), rechts de gedenkplek. ill en foto anp Het Openbaar Ministerie pro beert te voorkomen dat een man die in maart 2016 een jonge vrouw doodreed, met ver lof mag in zijn eigen woon plaats. Zijn woning staat name lijk vlak bij de herdenkingsplek waar het drama plaatsvond. Na bestaanden willen hem niet tegen kunnen komen en verzet ten zich tegen zijn verlof. Victor Schildkamp Loosdrecht DEN HAAG Het aantal nieuwe coronagevallen is opnieuw ge daald en daarmee onder een belangrijke grens uitgekomen. it" 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 3