Alles komt er bij Lukaku uit Schrik om het lot van Christian Eriksen, maar ook onbeg 6 EK VOETBAL De voetbalwereld hield zijn adem in toen Christian Eriksen aan de zijlijn werd gereanimeerd. Nadat de Deen buiten levensgevaar bleek, rolde de bal meteen weer als vanouds en laaide de discussie verder op. ,,We hadden zaterdag gewoon de bus in moeten stappen.'' De spelers van België waren op weg naar de wedstrijdbespreking toen de wedstrijd tegen Rusland plots alle waarde verloor. Over de kracht en de zwaktes van de tegenstander wilde niemand het meer hebben. „Ik kwam net van mijn hotelkamer lopen toen ik het nieuws hoorde. Ik kon gewoon niet bewegen. Ik stond stil. En ik krijg nu weer kippenvel als we het er over hebben", sprak Jan Vertonghen, voor de camera van de Belgische tv. Verton ghen en Toby Alderweireld werden met Erik sen kampioen bij Ajax en kwamen elkaar daarna weer tegen bij Tottenham Hotspur. „Er ligt daar een vriend van je op het veld", vertelde Alderweireld. „Ik hoorde het via een sms'je van mijn vrouw, zij had het gezien op tv. We gingen net de meeting in, maar ik was totaal niet met de wedstrijd bezig. Toen we hoorden dat Christian weer bij bewustzijn was, konden we de schakel omzetten, anders was het wel heel moeilijk geweest." Bij Romelu Lukaku kwamen alle emoties eruit na zijn eerste treffer van het toernooi. In het Nederlands riep hij 'Chris, Chris, sterkte jongen' naar zijn ploeggenoot van de Itali aanse kampioen Inter, gevolgd door 'love you'. „Er waren veel tranen voor de wedstrijd. Je kunt wel nagaan wat er in de groepsapp van Inter gebeurde. Het was voor mij heel moeilijk om te focussen voor deze wedstrijd. Maar niet alleen voor mij was het moeilijk. Ook voor Toby, Jan en Nacer (Chadli speelde ook met Eriksen bij Spurs, red.)." Lukaku vond in Sint-Petersburg de afleiding die hij zocht. Zijn vorm is net zo indrukwek kend als zijn torso. Hij is in zijn laatste 19 in terlands 26 keer betrokken geweest bij een goal van België. De spits speelde een ijzer sterke eerste helft en maakte vlak voor tij d ook nog een tweede treffer tegen de ontluiste rende Russen, die op het veld stonden alsof ze als lucky loser op het laatste moment aan het EK waren toegevoegd. The day after begon gisteren met beves tigingen van wat de avond ervoor al doorsijpelde. Zo stelde Internazionale- directeur Beppe Morata dat Christian Eriksen in de groepsapp van zijn club een geruststellend bericht had geplaatst en dat zijn Italiaanse club optimistisch is over het herstel van de middenvelder. De Deense bond meldde dat Eriksen op nieuw contact had gehad met ploegge noten, dat zijn toestand stabiel is en dat hij verder onderzocht moet worden. Vanuit het Rijksziekenhuis in Kopenha gen stelde Eriksen al zwaaiend van ach ter zijn raam buiten wachtende en be zorgde fans gerust. Allemaal kleine wondertjes, aange zien de oud-Ajacied de avond ervoor nog de dood in de ogen keek. Strompe lend was Eriksen naar de grond gegaan, toen hij na 42 minuten de bal aange gooid had gekregen. ,,Toen we bij hem kwamen, was duidelijk dat hij buiten bewustzijn was", reconstrueerde de Deense bondsarts Martin Boesen de ge beurtenissen tijdens Denemarken-Fin- land. ,,Christian lag op zijn zij en ademde. Eerst voelde ik een hartslag, maar die viel plots weg, waarna we met een gingen reanimeren." Op dat moment was de paniek groot en kon, wellicht op de EK-organisatie na, niemand zich voorstellen dat het Scandinavische onderonsje nog zou worden uitgespeeld. De 15.200 aanwe zige toeschouwers in het Parken Stadion in Kopenhagen en honderden miljoenen tv-kijkers sloegen de onheilspellende gebeurtenissen gade. Internationals die medici tot haast maanden en artsen die begonnen met reanimeren. Medespelers huilden, ba- den en bedekten hun ogen met hun han den. Aan de andere zijlijn verscheen Eriksens partner Sabrina, met wie hij twee kinderen heeft. Zij werd getroost door Simon Kjaer, de Deense captain die zich eerder al een groot leider toonde met het verrichten van de eerste medische handelingen en het vormen van een kor don om de behandelde speler. Steunbetuigingen Al snel regende het hartverwarmende steunbetuigingen van alles en iedereen. Ashley Young, net als Eriksen uitkomend voor Internazionale, postte: 'Alsjeblieft broer, alsjeblieft'. Eriksen werd, geflan keerd door witte doeken en geëmotio neerde teamgenoten, van het veld gedra gen. Een foto daarvan, waarop duidelijk te zien is dat de voetballer bij kennis was, zorgde voor een eerste zucht van verlich ting. De woorden van zijn Nederlandse zaakwaarnemer Martin Schoofs, die stelde dat Eriksen ademde en praatte, namen nog wat meer zorgen weg. In het stadion toonden supporters JOHAN INAN maandag 14 juni 2021 België J Rusland Bij geen ander land buiten Denemarken kwam de tragedie rond Christian Eriksen zo hard binnen als bij de Belgen. Clubge noot Romelu Lukaku huilde tranen met tuiten, om zijn team daarna met twee goals bij de hand te nemen tegen de arm zalige Russen: 3-0. Leon ten Voorde Rotterdam/Sint-Petersburg België - Rusland 3-0 (2-0). 10. Lukaku 1-0, 34. Meunier 2-0, 88. Lukaku 3-0. Toeschouwers: 26.264. Scheidsrechter: Mateu Lahoz (Spa). België: Courtois; Alderweireld, Boyata, Vertonghen (76. Vermaelen), Castagne (27. Meunier); Dendoncker, Tielemans, T. Hazard, Mertens (72. E. Hazard); Lukaku, Carrasco (77. Praet). Rusland: Sjoenin; Fernandes, Semjonov, Dzjikija, Zjirkov (43. Karavajev); Zobnin (63. Moechin), Barinov (46. Divejev), Ozdojev, Koezjajev (30. Tsjerisjev, 63. Mirantsjoek), Dzjoeba, Golovin. Lukaku pakt de camera om Eriksen een boodschap te brengen. foto epa Het drama rond Eriksen in beeld. Linksboven nog sier lijk in actie, daarna omringd door direct gebarende ploegge noten. Zij vormen een kordon terwijl hij be handeld wordt en aan voerder Simon Kj»r probeert Eriksens vriendin te kalmeren (l). Uiteindelijk wordt de voetballer achter een wit doek van het veld gedragen, maar zichtbaar is dan al wel dat hij bij kennis is. FOTO'S EPA/AFP 'Hoe kun je nog do y @JohanInan j Denemarken J Finland Rotterdam/ Kopenhagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38