2 Qifli 3 en beloont zich dan alsnog met verdiende zege OPRAPPORT 'Boos na die tweede treffer' Voorspelling van de dag Oudste speler 6 Maarten Stekelenburg 7 Denzel Dumfries 6 Jurriën Timber 7 Stefan de Vrij 6,5 Daley Blind 6 Patrick van Aanholt 6,5 Marten de Roon 6,5 Georginio Wijnaldum 6,5 Frenkie de Jong zijn doel uit bij een enorme kans voor Denzel Dumfries. De rechts back kreeg op slag van rust nóg een opgelegde kans, maar kopte nu ge schrokken naast. Aan de overkant was ook Oe kraïne geregeld dreigend, vrijwel steeds aanvallend over de eigen rechterkant. Vleugelspeler Andrei Jarmolenko gokte daar steeds op een een-op-eenduel met Daley Blind, diep spelend, amper omkij kend naar linksback Patrick van Aanholt. Het maakte de wedstrijd ook in strategisch opzicht vermakelijk. Het zo veelbesproken systeem functioneerde behoorlijk, Oranje slaagde erin ook zonder buitenspe lers te domineren, maar een be loning bleef lang uit. Aanvallend had de sleurende spits Wout Weg- horst moeite met het niveau. Bij Memphis ontbrak steeds net de fi nesse. Kort na rust was het alsnog raak. Wederom stoomde Dumfries door over de rechterflank, opnieuw was de voorzet tamelijk beroerd, maar deze keer hielp keeper Boesjtsjan letterlijk een handje. De bal rol zo maar in de loop van Wijnaldum, die overtuigend en zuiver raak schoot: 1-0. Kluts De tweede Oranjegoal kwam ook niet helemaal zonder geluk tot stand. Frenkie de Jong zette een aanval op, waarna de bal in een Oe kraïense kluts bleef hangen. Weg- horst reageerde attent en schoot hard en droog raak: 2-0. Een onbe zorgd feestje leek los te barsten, maar de stemming sloeg nog twee keer om: eerst naar ontzetting, toen naar dolle blijdschap. Het resultaat rechtvaardigt ver trouwen bij De Boer co en de Oranjegekte geeft ongetwijfeld een impuls in de komende dagen. Voet bal blijkt, zeker met publiek, nog al tijd een katalysator van collectieve vrolijkheid. WIJNALDUM 6 Wout Weghorst 6 Memphis Depay INVALLERS M - Nathan Aké BONDSCOACH Owen Wijndal 6 Frank de Boer maandag 14 juni 2021 GO De voorbereiding van Spanje was onrustig, door coronaperikelen. Maar dat gold voor Zweden ook. Wij denken dat Spanje, een van de favorieten, eenvoudig moet kunnen winnen, zeker thuis in het hete Sevilla. Maarten Stekelenburg (38) is sinds gisteren de oudste speler van Oranje ooit op een EK of WK. Hij volgt Edwin van der Sar op (37). heerlijk duel NEDERLAND 3 OEKRAÏNE 2 Na elk EK-duel van het Nederlands elftal maakt deze krant een rapport op. Om in aanmerking te komen voor de cijferlijst van Oranje moet een international minimaal 30 minuten gespeeld hebben in de betreffende wedstrijd. Tekst: Johan Inan De doelman was aanvankelijk niet heel secuur in de pas sing, maar pakte wel de ballen die hij moest pakken. Vol doende bij officiële rentree na vijf jaar. Twee levensgrote kansen waren in eerste instantie niet aan hem besteed. Die missers leken een sterk optreden te overschaduwen, tot de winnende goal in de slotfase. Comfortabel aan de bal, als altijd, al waren er ook mo menten dat de bij Ajax zo sterk inschuivende Timber wat meer risico's had kunnen nemen. Blokte al vroeg twee schoten en was ook ijzersterk in de duels. De Vrij toonde zich de mandekker die in de Serie A al jaren word bedolven onder de lofuitingen. Op het EK, dat na zijn enkelblessure nauwelijks haalbaar bleek, stond Blind als vanouds en routineus de opbouw te verzorgen. Linkspoot is gemaakt voor deze wedstrijden. De surprise waarmee De Boer naar meer energie op links zocht. Van Aanholt bleef, mede door een riskante tackle, overeind tegen de beste Oekraïner, Jarmolenko. Kreeg kritiek na een belabberde oefencampagne. De Roon twijfelde niet, net als De Boer. Nu bleek waarom. De stofzuiger vervulde zijn rol met verve. Kersverse PSG'er brak de ban, al had hij dat veel eerder moeten doen. Dat de nieuwe en onvermoeibare captain bleef hameren op vertrouwen, bleek niet ongegrond. Spelmaker bepaalde het tempo en nam Oranje bij vlagen bij de hand. Weinig op aan te merken, of het moet zijn dat hij minder in scoringspositie kwam dan bij Barcelona. AMSTERDAM Georginio Wij- naldum was dolblij na de zege van Oranje. ,,Natuurlijk is er ook opluchting", zei de aanvoerder. ,,We hebben een goede wedstrijd gespeeld, maar we geven in vijf minuten twee kansen weg en dat zijn direct twee treffers. Dat is wel een puntje waar we iets mee moeten. Ik denk dat iedereen boos en teleurgesteld was, vooral na die tweede treffer. We bleven vol vertrouwen zoeken naar de 3-2. Gelukkig viel die nog. Mooi dat Denzel het winnende doelpunt maakte. Het is een geweldige avond voor hem.'' Hij behield zijn plek. En hoewel de spits voor rust één van de dissonanten was, toonde Weghorst, net als Wijnaldum, wederom zijn neusje voor de goal. Als altijd zwervend over het veld, zoekend naar de bal en naar openingen. Die vond hij soms, maar de creatieveling had geen aandeel in een treffer en leed veel balverlies. Speelde te kort voor een beoordeling. Leek één van de schlemielen te worden, want hij zag er bij de 2-2 van Jaremtsjoek niet goed uit. Met de voorzet waaruit Dumfries de 3-2 scoorde, maakte hij veel goed. Speelde te kort voor een beoordeling. Linksback ver loor zijn plek en kon bij in valbeurt ongelijk van De Boer niet bewijzen. Gaf Jarmolenko de ruimte om de combinatie aan te gaan en de 2-1 binnen te krullen. - Luuk de Jong speelde te kort voor een beoordeling - Joël Veltman speelde te kort voor een beoordeling - Donyell Malen speelde te kort voor een beoordeling Weigerde het 5-3-2 overboord te gooien en haalde lang zijn gelijk, hoewel Oranje in de counter kwetsbaar bleek. Dubbele wissel in defensie was naïef, maar niet fataal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35