Groeo Omtzia Man van verdachte Sandra H.: 'Ik had een verhouding met Ichelle' Koppejan: 'CDA moet schoon schip maken' 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Pieter Omtzigt, als ik aan hem denk, zie ik gek genoeg altijd het beeld van hem in carnavalskleren en met een kind op zijn arm. Een net iets te serieus gezicht boven een grote rode boe- renzakdoek, de koter veilig op zijn arm gezeten. Misschien zoekt mijn brein naar een beeld dat hem het beste beschrijft: bloedserieus, be schermend, onverwacht en een beetje uit de toon. We zullen niet zo snel een dergelijk beeld van Wopke aantreffen. Het memo waarin hij zijn grieven over het CDA aan het papier toever trouwde, werd gelekt en leidde uiteindelijk tot zijn vertrek. Het eerste dat ik me afvraag wanneer er weer iets lekt, is wie er belang bij heeft. Wiens belangen worden gediend bij het naar buiten bren gen van zaken die voor een be perkte kring bedoeld zijn? stonden rap klaar om commentaar te geven. Toen ik ze hoorde, ver- moedde ik dat dit de druppel zou zijn. Pieters laatste CDA-uur had geslagen. Hij was slim genoeg om dat ook te beseffen en besloot de eer aan zichzelf te houden. Een nieuwe groep, de zoveelste, is ge boren. Ik ben benieuwd naar de ontwikkeling van deze groep. De politiek vergruist steeds verder en is in die zin een goede afspiegeling van de samenleving. Nog even en er zijn 150 groepen die strijden om de aandacht van de media en daar mee van ons. Het is een onmisken bare en misschien wel onafwend bare ontwikkeling in ons politiek systeem. De enige manier om dat te voorkomen, is hogere kiesdrem pels in te voeren, maar dan zouden we het zonder het geluid van Ca roline en Sylvana moeten doen. Sommigen zouden dat misschien een zegen vinden, maar op deze manier kunnen nieuwe bewegin gen ontstaan en kan het systeem zich ontwikkelen. Dat is uiteinde lijk de redding van ieder systeem: het vermogen zich te ontwikkelen. Pieter noodgedwongen zet wel het begin van een nieuwe beweging. De Romeinse filosoof Seneca ver woordde het als volgt: 'Want ieder nieuw begin, komt voort uit het einde van een ander begin'. Het eerste dat ik me afvraag wanneer er weer iets lekt, is wie er belang bij heeft DE STELLING Vandaag: CDA is ten dode opgeschreven Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters HUIZENKOPERS STEEPS MINPER KRITISCH Gewonden bij steekpartij in huis Auto botst tegen boom: total loss Uitslaande brand in woning Sandra H. uit Aardenburg zit sinds 9 februari vast op verdenking van betrokkenheid bij de dood van Ichelle van de Velde. Het lichaam van de Oostburgse werd later die maand in delen uit het Uitwate ringskanaal tussen Sluis en Retran- chement gehaald, nadat ze sinds medio december al werd vermist. Volgens H's man Felix hadden hij en Ichelle een verhouding, zo ver telt hij tegen Het Nieuwsblad. Zijn vrouw Sandra en Ichelle zouden vriendinnen zijn geworden, nadat Sandra in 2019 in Oostburg haar spirituele winkel had geopend. Die zat in dezelfde straat als het naaiate lier van Ichelle. Op die manier leerde ook Felix haar kennen, waarna ze verliefd werden, vertelt de man aan de Vlaamse krant. Nooit iets gemerkt Volgens Felix stonden hij en zijn vrouw al op het punt uit elkaar te gaan. Hij wilde met Ichelle verder. Dat zijn vrouw tot een moord in staat zou zijn, had hij nooit zien aankomen, vertelt Felix verder. Vol gens hem heeft hij in de twee maanden dat ze na de dood van Ichelle nog onder één dak woon den, nooit iets gemerkt. H. heeft in middels bekend betrokken te zijn bij de dood van Ichelle, maar zegt 'in opdracht' te hebben gehandeld. Felix en zijn kinderen zijn kort na de arrestatie van Sandra H. vertrok ken uit Aardenburg. Volgens hem werd het leven hem onmogelijk ge maakt: hij zegt doodsbedreigingen te hebben gekregen, en zijn kinde ren konden en durfden niet meer naar school. Ze wonen nu in Vlaan deren. Straatje schoonvegen ,,Het lijkt erop dat meneer zijn ei gen straatje wil schoonvegen'', zegt Pieter van de Kerkhof, advocaat van Sandra H. over de uitspraken van Felix. ,,Waarom zoekt iemand an ders een podium om zijn verhaal te doen, compleet met fotoshoot?'' Volgens Van de Kerkhof klopt het dat Sandra en Felix geen goede rela tie meer hadden. ,,Hij zegt nu dat jaloezie een goed motief voor de moord zou kunnen zijn geweest, maar ik kan dat niet rijmen met als je ook zegt dat het al een tijd niet meer goed ging tussen hem en San dra. Waarom zou je dan jaloers zijn?'' Felix en Sandra hebben samen zes kinderen. Uit een eerder huwe lijk heeft Sandra er nog drie. Van de Kerkhof: ,,Hij zegt nu dat die kinde ren ook bij hem wonen, maar dat klopt niet. Ze wonen zelfstandig.'' De advocaat spreekt ook tegen dat er een echtscheidingsprocedure is opgestart. ,,Bij mijn weten zijn ze niet eens getrouwd.'' De familie van Ichelle wil niet reageren op het artikel, zo laat woordvoerder Lars Walder weten. Het Zeeuwse CDA-kader besprak zaterdagavond het vertrek van Pie- ter Omtzigt. ,,Daar is brede teleur stelling uitgesproken over wat er de afgelopen tijd is gebeurd: wat er al lemaal in het memo van Pieter Omtzigt staat, het feit dat zo'n memo wordt gelekt en dat hij zijn lidmaatschap van de partij heeft op gezegd. Dat gaat ons zeer aan het hart." Zaterdagochtend, nog voordat Omtzigt zijn vertrek bekend maakte, liet Koppejan al weten dat het 'nu echt afgelopen moet zijn met de cultuur van politieke afreke- ning, lekken en fluistercampagnes' binnen de partij. ,,Dat heeft een ge schiedenis die in 2010 is begonnen. We moeten elkaar in het CDA weer vinden op gedeelde waarden." Vernieuwingsbeweging Zelf is hij betrokken bij CDA Mid- voor, de vernieuwingsbeweging binnen de partij. ,,Het CDA moet weer staan voor idealen, waardege- dreven politiek en verbinding. Alles wat we de afgelopen dagen hebben gezien is een voorbeeld van het te genovergestelde." ,,Het CDA-gedachtegoed blijft heel waardevol", zegt Koppejan. ,,We hebben de afgelopen decennia het verschil kunnen maken in de Nederlandse samenleving. Dat wil len we ook de komende jaren doen, maar daarvoor moeten we onszelf herpakken. Dit is echt een slechte dag, maar vanaf nu kunnen we al leen nog maar omhoog. Het CDA heeft meer dieptepunten gehad in zijn geschiedenis. We zijn vaker af geschreven, maar altij d weer terug gekomen." maandag 14 juni 2021 De adjudanten in de partijen Dus misschien is de stap die Reageer op pzc.nl Weekeinde: Ik ga weer naar een festival deze zomer 1055 stemmen TOCH MOOI EEN TUIN OP MET ZUIOEN GOES Bij een steekpartij in een woning in het centrum van Goes zijn vrijdag avond twee mannen ge wond geraakt. Het gaat om Goesenaren van 31 en 28 jaar oud. Een 31-ja- rige verdachte is opge pakt. De hulpdiensten kregen tegen midder nacht een melding van een steekincident in een woning aan de Pyntoren- straat, vlakbij de parkeer plaats aan de Oostsingel. De politie ging er met zes auto's heen, en er werden twee ambulances opge roepen. Die brachten de twee gewonden weg. Op basis van getuigenverkla ringen werd een andere man aangehouden. KOEWACHT Een auto is gistermiddag total loss geraakt bij een verkeersongeval aan de Hazelarenstraat in Koe wacht. De Belgische auto was van de weg geraakt en tegen een boom gere den. Het ongeval ge beurde om 16.10 uur nabij de T-splitsing met de Be nedenstraat. De automo bilist moest uitwijken voor een ander voertuig op zijn weghelft, waar door hij in de berm te rechtkwam en tegen de boom botste. Ambulan cepersoneel heeft de in zittenden van de auto on derzocht. Onduidelijk was of er iemand naar het ziekenhuis moest. TERNEUZEN De brandweer is gister middag uitgerukt voor een uitslaande woning brand in een tussenwo ning aan de Karel Door manlaan in Terneuzen. Niemand is gewond ge raakt. De melding van de brand kwam rond 13.45 uur binnen. Meer dere blusvoertuigen en een hoogwerker van de brandweer zijn opgeroe pen om het vuur te blus sen. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het dak. In de woning zelf was op dat moment niemand meer aanwezig. De be woners van de naastge legen huizen werden uit voorzorg uit huis ge haald. Ichelle van de Velde had een verhouding met de man van ver dachte Sandra H. Jaloezie zou dus de reden kunnen zijn dat H. Ichelle mogelijk heeft vermoord. Dat zegt Felix, de man van San dra H., tegen de Vlaamse krant Het Nieuwsblad. Martijn de Koning en Eldridge Pentury Oostburg Het roer moet nu echt om bij het CDA. Er is een grondig onder zoek nodig naar de kwestie- Omtzigt, vindt Ad Koppejan, oud-Kamerlid en nu voorzitter van CDA Zeeland. ,,Het is be langrijk dat er aan waarheidsvin ding wordt gedaan en dat we schoon schip maken." Rolf Bosboom Zoutelande T-JÖIÏ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2