s? Tijd voor grote schoonmaak 'Op klompen door de dessa' in Machinefabriek Preiringetjes 2 Wiljan Vloet (58) werkte twintig jaar in het betaald voetbal. De voormalige trainer is nu directeur van de Westerschelde Ferry. ,,Die moet meer fans krijgen.'' WILJAN VLOET OUD-VOETBALRAINER Commentaar De bom is dan toch gebarsten binnen het CDA. Het op stappen van Pieter Omtzigt afgelopen weekend kan voor de christen-democraten niet echt als een verrassing zijn gekomen. Na het uitlekken van de notitie, waarin Omtzigt ge hakt maakte van de partij, partijgenoten en bestuurscultuur, bleef onverdeelde steun van het partijkader opnieuw uit. 'Alles kent zijn eigen waarheid', betoogde minister Ferd Grapperhaus van Justitie en Veiligheid. De implosie heeft het effect van een explosie. Door het ver trek van Omtzigt, verkeert het CDA nog meer in een neer gaande spiraal. Kan partijleider Wopke Hoekstra - na beschuldi gingen van corruptie in zijn partij - nog wel in vertrouwen aan schuiven aan de formatietafel? Vinden de VVD en D66 in de christen-democraten nog een betrouwbare partij? Het zijn vra gen waarop de komende dagen antwoord moet komen. De Zeeuwse CDA-voorzitter Ad Koppejan - hij stemde als enig CDA-Kamerlid in 2010 tegen het onder water zetten van de Hedwigepolder én hij wilde geen kabinet vormen met de PVV - concludeert terecht dat het tijd is voor een grote schoon maak binnen het CDA. Het moet afgelopen zijn met de be stuurscultuur van politiek afrekenen ('Omtzigt, functie elders'), fluistercampagnes en lekken. Het wordt hoog tijd dat het CDA zich weer laat leiden door haar eigen geformuleerde kernwaar den: respect, liefde en omzien naar elkaar. De christen-demo craten moeten heel snel bij zichzelf te rade gaan. In het belang van de partij, maar ook in het belang van het land. Het CDA verkeert in een negatieve spiraal Op een nagebouwde boerderij 'be leven' welke tegenstrijdige emoties Zeeuwse Indiëgangers eind jaren veertig besprongen. Dat is mee te maken tijdens de theatervoorstel ling Op klompen door de dessa, die van 9 tot en met 26 september is te bezoeken in de Vlissingse Machi nefabriek. Veel jonge Zeeuwse verzetsstrij ders werden net na de Tweede We reldoorlog naar Nederlands-Indië gestuurd. Een aantal van hen raakte met zichzelf in de knoop, omdat ze in de Indische vrijheidsstrijders zichzelf herkenden. De opdracht om het gezag in 'onze' kolonie te herstellen, voelde als ongeoorloofd optreden als bezetter, weet produ cent Danny van Zuijlen na het le zen van tientallen ooggetuigenver- slagen. Zijn Studio Immersief brengt dit najaar een 'onthutsend oorlogsverhaal' in bijzondere thea ters als de Machinefabriek. Bezoe kers zitten niet in een zaal naar een 'Onthutsende ervaringen' oud- Indiëgangers podium te kijken, maar lopen vijf kwartier door een decor en kiezen via 'real-life-gaming elementen' zelf de route van het verhaal dat ze volgen, legt Van Zuijlen uit. ,,Je wordt ondergedompeld in het ver haal van veteranen. In de Machine fabriek putten we veel uit informa tie van onder meer het Bevrijdings museum Zeeland." ALMANAK Ze is een echte Amsterdamse en voelt zich een heuse wereldbur ger. Maar nu haar man afgelopen jaar in de stad een moestuin heeft, gaat er plots toch nog een andere wereld voor haar open. Want toen manlief deze winter met een bos wit-groene sten- gels thuiskwam, kon ze die groente maar niet thuisbrengen. Groot was de verbazing toen haar man vertelde dat dit dus prei was. 'Oh, wat erg'', ant woordde ze enigszins be schaamd. 'Ik heb altijd gedacht dat dat in ringetjes op het land groeide.' Man aangehouden voor doorrijden na ongeluk 13 bekeuringen bij grenscontrole Bij de controle waren Ne derlandse en Belgische politie, Marechaussee en Douane betrokken. GOES Kitten overleden na gooi uit auto at hebben wij weer. Heeft Wil jan Vloet net ge passioneerd ver teld over zeehon den die vanaf de veerboot in de Westerschelde te zien moeten zijn, is er vandaag niet een te bekennen. De kersverse fer rydirecteur haalt zijn schouders op. Zeehonden of niet, de veer dienst tussen Vlissingen en Bres- kens voor voetgangers en fietsers moet onder leiding van de oud voetbaltrainer een attractie wor den. ,,De overtocht moet een beleve nis zijn'', zegt Vloet. ,,Als kinde ren een zeehond hebben gespot, moeten ze eenmaal terug aan wal spelletjes kunnen doen die met het dier te maken hebben. Ouders drinken ondertussen koffie of eten een broodje. Met twee boten zorgen we dagelijks voor een com fortabele en betrouwbare over tocht. Ik wil zorgen dat het meer kan zijn dan dat, een toeristische trekpleister.'' Voorlopig is Vloet zelf de toeris tische magneet tijdens de over tocht. Of passagiers met de voor malige trainer van FC Den Bosch, Roda JC, Sparta, ADO Den Haag, NEC en het Griekse Niki Volos op de foto kunnen? Of ze beginnen over zijn zoon Rai, die bij Heracles een prachtig seizoen achter de rug heeft. De in Schiedam woonach tige Vloet neemt alle tijd, is goed lachs, attent en vergevingsgezind: ,,Ben je voor Ajax? Ook dat moet kunnen, jongen.'' Na zijn laatste periode bij FC Den Bosch was Vloet een graag geziene spreker in het lezingen circuit. Daar viel hij op bij de mensen die een directeur voor de Westerschelde Ferry zochten. ,,Ik vertelde iets over een totaalpak ket. Dat als je zegt dat je klant vriendelijk bent, je dat dan ook moet zijn. In alle facetten én in het hele bedrijf. We raakten in ge sprek en het leek mij een mooie uitdaging. Daarna heb ik een solli citatiebrief geschreven en uitein delijk werd ik benoemd.'' Vloet noemt het 'een mooie uit daging'. Woorden die hij tijdens zijn twintig jaar in het betaald voetbal meermaals uitsprak. We betrappen Vloet deze middag wel vaker op uitspraken die in de voet- Wachten bij de havens van Vlissingen en Breskens moet iets worden om naar uit te kijken maandag 14 juni 2021 René Hoonhorst Vlissingen Tip? redactie@pzc.nl ARNEMUIDEN De politie heeft een 36- jarige inwoner van Arne- muiden aangehouden voor betrokkenheid bij de aanrijding van een fietser in Middelburg, op vrijdag 4 juni. De 32-jarige fietser reed in een groepje van drie over de Vlissingsestraat in Middelburg, toen hij werd aangereden door een auto. Die reed door. De fietser moest naar het ziekenhuis. De politie vroeg getuigen om zich te melden. Daarop volgde vrijdag avond de aanhouding van de Arnemuidenaar. SINT ANNA TER MUIDEN Bij een gezamenlijke grenscontrole van de Belgische en Neder landse autoriteiten in de grensplaats Sint Anna ter Muiden zijn vrijdagmid dag en -avond dertien bekeuringen uitgeschre ven. In totaal zijn 156 voertuigen gecontro leerd. Er werden dertien bekeu ringen uitgeschreven voor onder meer rijden onder invloed, technische gebreken aan voertuigen en het niet kunnen tonen van een rijbewijs. Een kitten is gistermid dag in Goes uit een rij dende auto gegooid. Volgens de politie over leefde het dier dat niet. Het gebeurde rond 15.55 uur in de buurt van tankstation De Meeuw langs de Patijnweg (N289). De politie roept de dader op zich te mel den. ,,Bent u of kent u degene die dit gedaan heeft? Meld u zich dan op het politiebureau voordat wij u moeten vinden." Wie dit heeft zien gebeuren of wie meer weet over deze gebeurtenis, kan con tact opnemen met de politie via 0900-8844. Geen Derksen of Van der Gijp, ook wel lekker Mikos Gouka Vlissingen -Wiljan Vloet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22