Élteafiï 12 TOERISME NEDERLANDSE ONDERNEMERS IN ITALIË OPGELUCHT DAT TOERISME WEER OP GANG KOMT Het reisadvies voor Italië is versoepeld naar 'geel'. Nederlanders kunnen nu zonder al te veel restricties op reis naar het Zuid-Europese land. Toerisme-ondernemers in Italië kunnen hun geluk niet op. f indelijk", verzucht Stef Smulders aan de telefoon. Samen met zijn man Nico Boots runt hij al twaalfjaar een bed and breakfast in een gehucht op zo'n 75 kilometer ten zuiden van Milaan. Villa Due Padroni staat mid den in de wijnvelden aan de zuidkant van Italië's langste rivier, de Po. 90 procent van Smulders' gasten zijn Nederlanders of Belgen, normaal ge sproken zakken de eersten al in april af naar het zuiden om één van Smul ders' twee appartementen huren. Maar het negatieve reisadvies ruï neerde het voorseizoen en nam ook al een flinke hap uit het zomersei zoen. „We hebben tot nu alleen nog maar afzeggingen gehad, tot begin deze maand nog", vertelt Smulders. „Midden mei boeken veel gasten voor juni, maar doordat Italië voor Neder land op oranje bleef, besloten men sen in Nederland op vakantie te gaan." Smulders vindt het onbegrijpelijk omdat de Nederlandse besmettings- cijfers al wekenlang aanzienlijk slechter zijn dan de Italiaanse. Grote delen van Italië zijn al weken lang 'geel', sommige regio's zelfs wit, wat betekent dat het aantal besmettingen per 100.000 inwoners al minstens twee weken lager is dan vijftig. Op dit moment liggen die cijfers zelfs nog lager, gemiddeld zijn er nu in Ita lië 26 besmettingen per 100.000 in woners en ligt het reproductiegetal op 0,68. Oftewel, vindt hij, de situatie in Italië is veilig. Smulders besloot contact op te ne men met het ministerie van Buiten- landse Zaken om uit te zoeken waarop dat reisadvies gebaseerd is, maar na van verschillende kastjes naar verscheidene muren te zijn ge stuurd was Smulders nog niet veel wijzer. „Dat maakt me boos. Je moet toch verantwoording afleggen voor zoiets belangrijks als een reisadvies wat voor veel ondernemers in Italië het seizoen gaat maken of breken." Verbijsterd Ook Jean Paul en Rosalie Mensing zijn verbijsterd over het treuzelen van de Nederlandse overheid. „We hadden Nederlandse gasten voor dit komende weekend", vertelt Jean Paul aan de telefoon, soms lastig te ver staan door het kloppen en boren op de achtergrond. Werklui leggen de laatste hand aan een serie luxe tenten die sinds kort op hun terrein staan. „De versoepeling van het reisadvies We hebben tot oktober om de schade goedte maken kwam net een dag te laat, ze hebben afgezegd." De twee zijn sinds ruim een jaar ei genaar van Casa en Glamping Il Sor- riso, een vakantieoord in de cen- traal-Italiaanse regio Umbrië. De af gelopen maanden heeft Jean Paul da gelijks de cijfers bijgehouden en wond zich steeds meer op over het verschil tussen wat hij om zich heen zag en het hardnekkig vasthouden van Nederland aan de 'oranje' status van Italië. Het 'gele' licht komt als ge roepen, zegt Rosalie. „Er viel een last van mijn schouders toen ik het las. De maanden juli en augustus zitten we vol met Nederlanders en als er dan reisrestricties waren geweest dan hadden we een heel groot probleem gehad." Afhankelijk Net als Stef Smulders en Nico Boots zijn Jean Paul en Rosalie Mensing voor een groot deel afhankelijk van Nederlandse toeristen. Door de aan houdende pandemie zagen ze het hele voorseizoen al in rook op gaan en ook dreigden ze de maand juni te verliezen, maar het soepeler reis advies redt het seizoen voor het stel. „We zagen gelijk reactie op onze Facebookpost", zegt Jean Paul. „Men sen gingen ons bellen en mailen of ze nog konden boeken voor juni." „Nu gaat het seizoen eindelijk be ginnen", vult Rosalie hem aan. „We hebben tot aan oktober om de schade van het misgelopen voorseizoen goed te maken." MAANDAG 14 JUNI 2021 GO 'Nu gaat het seizoen voor ons eindelijk beginnen!' Angelo Van Schaik Rome Nico Boots en Stef Smulders. Jean Paul en Rosalie Mensing. - Rosalie Mensing, ondernemer Villa Due Padroni, de bed and breakfast van Stef Smulders en Nico Boots tussen de wijnvelden, 75 kilometer ten zuiden van Milaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 12