Terwijl ik niet kijk vraag ik me af: waaro zo strak? Schapen voeren Spelen kan ook Tussen de koeien Opgetogen. Zo is de stemming DE HORT OP nog steeds, drie weken nadat hij weer open is gegaan. De man achter de balie begroet iedereen verrukt. Hij reageert glimlachend wanneer blijkt dat ik vergeten ben de online gezondheidscheck in te vullen. 'Je bent de zoveelste.' De kleedkamer is nog potdicht, en zo zit je in de zaal op een bankje naast een onbekende man je schoenen te verwisselen. 'Lekker hoor, sporten!' glundert hij. Voor het overige gaat in de fitnessruimte alles zoals het ging. Een jonge gast schuift zware schijven aan een halterstang en voltooit een snelle oefening op de halterbank. Daarna checkt hij langdurig zijn telefoon; dat is nog altijd belangrijker. Op de roeimachine zit een type zakenman hinderlijk te bellen. Drie vrouwen van zekere leeftijd staan naast de apparaten bij de spiegel wand; voor hen is fitness een sociaal event. Ze praten luidkeels door elkaar heen, hun schallende lach is als het baltsen van de korhoen. Daar maar even uit de buurt blijven. Veel jongere vrouwen dragen waanzinnig strakke, dunne leggings en topjes. Daar kijk je niet naar, en terwijl ik niet kijk vraag ik me net als altijd af, waarom? Waarom zo strak? Eén keer een foute opmerking - niet van mij natuurlijk - en er ligt een klacht bij de balie. Nee, corrigeer ik mezelf. Nee. Ze moeten kunnen sporten in de kleding die ze willen. Zonder smoezelige aandacht. Verder: de kleine ergernissen. Een man pakt steeds het apparaat waar ik heen wilde, dezelfde route volgend. Leg Extension en Rear Deltoyd: altijd bezet. Dan maar weer naar Standing Calf, waar nooit iemand op wil. Langs een van de hoge spiegels lopend zie ik dat m'n sportbroek er als een flodder bij hangt. Logisch, ik ben 15 kilo lichter dan toen ik hier in december voor het laatst was. Snel fatsoeneer ik m'n haar, dat slordig overeind staat. De drie vrouwen, even verderop, barsten los. 'Goed kapsel hoor, hé. Moet ook gebeuren, hahaha.' Een ander: 'Hij keek naar z'n kontje! Prima hoor! Kontje!' Uitbundige pret. De derde, zich bescheurend om het woord: 'Kontje!' Klacht indienen maar. Egbert Jan Riethof (67) is journalist, ex-leraar, ex-minnaar, date-expert en vader. Slapen bij de boer Bij boer Douwe op Ameland kun je behalve slapen in een safaritent de schapen en kippen voeren. Of je vraagt Douwe naar weidevogels, want daar weet hij alles van. Boerderij Ameland, Hollum, zoek via boerenbed.nl Je kunt er ponyrijden of boer Sherman en boerin Annemarie helpen in de stallen, maar natuurlijk ook lekker spelen of wandelen in de omgeving. Overnachten doe je ook hier in een safaritent. De Verloren Kost, Gulpen, zoek via farmcamps.nl Je overnacht in een huisje op het weiland tussen de koeien en overdag mag je helpen voeren en melken, want bij boer Frans en boerin Truus is altijd wel iets te doen. Koe in de kost, Heeten, koeindekost.nl 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 99