Natuurlijke oplossing bij een droog trekkerig gevoel en korstjes in de neus 8 NIEUWS VGrahams CORONABESTRIJDING WERELDWIJD 'Ook klaar met hormoonzalf tegen eczeem?' De wereld is druk aan het prikken tegen corona. Rijke landen zijn daar veel verder in dan andere. Het blijkt ingewikkeld om het medicijn eerlijk te verdelen, 'vaccinatie-apartheid' ligt op de loer. SLOOT LEVEN 4 'Verzorgt schrale, droge plekjes in de neus' Advertentie Holland8Barrett A lüi Advertentie De neus als filter 100% natuurlijke oplossing an grote woorden geen gebrek, als het gaat om het redden van de wereld. „Niemand is veilig, tenzij iedereen veilig is", heet het dan. Of: ,,Als we deze pandemie willen stoppen, moe ten we haar overal stoppen." En deze: ,,We zitten hier samen in. En we gaan deze strijd tegen de pandemie samen winnen." Iedereen. Overal. Samen. Het klinkt heel erg goed. Daar kan toch niets op tegen zijn?! Dat vinden dus ook de Verenigde Naties, de Ameri kaanse president Joe Biden en Ursula von der Leyen, de voorzitter van de Europese Commissie: van hen zijn immers de bovenstaande citaten. Het is de sfeer die deze dagen heerst in het dorpje Corbis Bay, in Cornwall, het uiterste zuidwesten van Enge land. Daar zijn de leiders van de G7 bijeen, de belangrijkste economieën van het Westen - plus de Europese Unie. Hoog op de agenda: hoe krijgen we de pandemie onder controle? In de aanloop naar deze top vlogen de vaccins over tafel. Joe Biden heeft volgens hemzelf 'een enorme stap' genomen om corona een halt toe te roepen: de VS koopt een half miljard Pfizer-doses om die te schenken aan ontwikkelingslanden. De Britse pre mier Boris Johnson wil dat de aller rijkste democratieën een miljard vac cins naar de arme landen sturen. Ook Nederland doet mee, zij het op een iets bescheidener schaal. Onze regering stuurt 90.000 vaccins van AstraZeneca, inclusief naalden en spuiten, naar Suriname. Dat kampt momenteel met een grote coronagolf. Later deze maand volgen nog eens 500.000 tot 700.000 doses. De woorden zijn er dus, de daden ook, maar toch klinkt er kritiek. Waarom het zo lang moet duren bij voorbeeld, voordat de arme landen aan de beurt komen? En een miljard doses is inderdaad erg veel, maar is het ook genoeg? Eerst maar eens wat cijfers. Op dit moment worden er wereldwijd 35, 1 miljoen doses per dag toegediend (dat is grofweg 2 keer de bevolking van Nederland). Het totaal ligt in middels op 2,23 miljard. Doses wel te verstaan, niet mensen. Volgens de laatste gegevens is 14,5 procent van de wereldbevolking gevaccineerd. De aarde telt inmiddels ruim 7,8 miljard bewoners, dus dat betekent dat er al zo'n 1,3 miljard mensen zijn ingeënt (en 6,5 miljard dus nog niet). Als we in dit tempo doorgaan, duurt het nog zeker een jaar voordat er een accepta bel veiligheidsniveau is bereikt. Scheef Duik je dieper de cijfers in, dan zie je dat er iets scheef zit. Zo heeft China 780 miljoen vaccins in huis en de VS 300 miljoen. Tel daar India bij op (230 miljoen) en dan kom je op drie lan den die samen grofweg de helft van alle vaccins hebben. Ook zie je dat de 52 armste landen op de wereld met z'n allen niet verder komen dan 12,8 zaterdag 12 juni 2021 GO Een Australische vader kon niet langer aanzien dat zijn zoontje zoveel last had van eczeem en begon aan de keukentafel zelf een middel uit te vinden voor de klachten van zijn zoon. Nu, ruim twintig jaar later, is zijn huidverzorgingsproduct op natuurlijke basis in Australië het meest gebruikte natuurlijke middel tegen eczeem en psoriasis en is het bij veel mensen niet meer uit het leven weg te denken. Arjen van de Merwe haalde de crème naar Europa en introduceerde het om te beginnen in Nederland. Van de Merwe vertelt: 'Vrienden van mij hebben kinderen met eczeem die zich tot bloedens toe krabben. Op zoek naar een oplossing kwam ik op buitenlandse internetforums steeds goede ervaringen van het Australische "Grahams" tegen. Ik besloot een aantal producten uit het assortiment hierheen te halen en deelde die bij wijze van test uit aan mensen met eczeem, psoriasis, een jeukende hoofdhuid etc. Toen ik de reacties teruggekoppeld kreeg was duidelijk dat heel veel mensen hierin hadden gevonden wat zij al zo lang zochten; zij waren af van de ellendige jeuk en hun huid werd heel rustig'. 'Dit is een medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. Inmiddels is Grahams al jarenlang verkrijgbaar in Nederland bij elke drogist. Het zijn stuk voor stuk probleemoplossende producten zoals de eerder genoemde Eczeem Crème*, C+ Crème*, Psorias Crème*, maar ook bijvoorbeeld Rosacea Crème* en shampoo voor een droge hoofdhuid (jeuk, schilfertjes, roos). Doordat winkels enthousiaste reacties van klanten krijgen en veel herhalingsverkopen zien, worden er weer meer mensen op het bestaan van Grahams gewezen. En de gebruikers zelf vertellen het natuurlijk ook door; vaak is het iets waarmee zij erfelijk belast zijn dus de familie is als eerste op de hoogte als een product goed aanslaat. 'We krijgen dagelijks heel emotionele reacties', vertelt Van de Merwe tot slot. 'Je kunt je niet voorstellen wat het met iemand doet als diegene altijd verschrikkelijk last van zijn/haar huid heeft en nu ineens aan den lijve ondervindt dat er ook een leven zonder krabben en schilfers mogelijk is.' natural alternatives Er zit iets goed scheef in het vaccineren van de hele wereld Mark van Assen Amsterdam 'r Maud (links) en Leona proberen in Vinkeveen waterdiertjes te vangen in het kader van de landelijke IVN Slootjesdagen. foto anp Een pijnlijk gevoel of korstjes in de neus? Grote kans dat uw neusslijm- vlies te droog is. Zo'n 17% van de Nederlanders heeft er last van, blijkt uit onderzoek. In het voorjaar kunnen de rondvliegende pollen de oorzaak zijn. Bij mensen die hier gevoelig voor zijn kan het slijmvlies in de neus droger worden. A.Vogel Cinuforce neusspray helpt effectief bij droog neusslijmvlies. Ademen door een gezonde 'voch tige neus' is belangrijker dan u denkt. Het neusslijmvlies zuivert ingeademde lucht per dag zodat er zo min mogelijk stofdeeltjes, bacteriën en virussen binnendringen. Als het neusslijmvlies te droog is, neemt de filterfunctie af. Bovendien kan droog neusslijmvlies ook leiden tot een pijnlijk, trekkerig gevoel in de neus, korstjes en soms zelfs een bloedneus. A.Vogel B.V. info@avogel.nl A.Vogel Cinuforce neusspray Droog neusslijmvlies en korstjes* beschermt en bevochtigt de neusholtes lang durig, verweekt korstjes en helpt bloedneuzen als gevolg van be schadigd neusslijmvlies voorkomen. Het draagt bij aan het herstel van schrale plekjes in de neus doordat de 100% natuurlijke ingrediënten de genezing van het neusslijmvlies ondersteunen. Cinuforce Neusspray - -I Droog neusslijmvlies Korstjes Hydiaterend en verzorgend CifluhMW" Jira Neusspray r- IS ml spray *Medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. KOAG-nr. 11-0321-7338 - In de haven van Fal- mout in Cornwall drijft een vlot met opblaas poppen van Biden en Johnson.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 8