nationale vacaturebank 10 HOCKEY EK IN AMSTELVEEN Vlekkeloos ging het zeker niet, maar de hockeysters van Oranje staan morgen 'gewoon' in de EK-finale. Het frivool spelende België werd in de halve eindstrijd met 3-1 verslagen. De Nederlandse hockeysters liggen nog altijd op pole position om voor de derde keer in vier jaar tijd de Eu ropese titel te winnen. Op het EK in Amstelveen speelt Oranje morgen in de finale tegen Duitsland, net als bij de mannen. Met een doelsaldo van 24-2 over vier wedstrijden bereikte de ploeg van bondscoach Alyson Annan de eindstrijd. Deze uitstekende cijfers mogen echter niet verbloemen dat Nederland gisteren veel moeite had met België, de nummer 12 van de wereld. Na een 2-0 voorsprong bij rust, via Frédérique Matla en Felice Al- bers, kwamen de Oranje-vrouwen in het derde kwart zwaar onder druk te staan. Het Belgisch team van de Nederlandse bondscoach Raoul Ehren wist via een strafbal van Stephanie Vanden Borre terug te komen tot 2-1. Hierna was Neder land het even helemaal kwijt. De Red Panthers, zoals de bijnaam van de Belgische hockeysters luidt, kre gen zelfs een levensgrote kans op de gelijkmaker, maar Ambre Ballen- ghien miste. Ondertussen had Annan haar stek op het veld verruild voor de tri- bune om een beter overzicht te hebben. Staande achter de afraste ring schreeuwde de bondscoach haar keel schor. Uiteindelijk kon Annan - en het overgrote deel van het publiek - in het vierde kwart opgelucht ademhalen toen Caia van Maasakker uit een strafcorner vernietigend toesloeg. Met de 3-1 was het duel beslist. In aanloop naar de halve finale tussen Nederland en België was de We geloofden er echt in. Jarenlang zijn wij het lachertje geweest, dat is nu voorbij grote vraag: welke list zal bonds coach Raoul Ehren van de Belgische vrouwen verzinnen? De succes- coach van Den Bosch kent de speel sters van Oranje immers door en door. Ehren zwaaide vorige maand na twaalf seizoenen af als hoofd coach in de Hertogstad. Gisteren stond hij tegenover zeven speel sters met wie hij afgelopen seizoen de landstitel won en Europees club kampioen werd. Sinds een halfjaar is de 48-jarige Bosschenaar bondscoach van de Belgische vrouwen, nadat hij al twee jaar assistent-coach was. Met België, dat ontbreekt op de Olym pische Spelen, wil Ehren de stap naar de wereldtop maken. Waar de Belgische mannen de afgelopen ja ren de hockeywereld veroverden met olympisch zilver, WK- én EK- goud, blijven de vrouwen nog ver achter. ,,Maar er bloeit hier iets moois", aldus Ehren gisteren. ,,We hebben veruit het jongste team van dit EK met veel snelle en creatieve speel sters." Ehren zei 'met een grote glimlach' naar zijn ploeg te hebben gekeken. ,,De 2-2 hing in de lucht, we geloofden er echt in. Jarenlang zijn wij het lachertje geweest, dat is nu voorbij." Zijn list gisteren tegen Oranje? ,,Dicht bij elkaar spelen, snel eruit komen en niet in de val trappen. Helaas maakten we in de eerste helft een paar foutjes en die werden hard afgestraft." Na de 2-0 halverwege leek het alsof Nederland de teugels liet vie ren. ,,We verslapten in het derde kwart. We hadden na rust voor de 3-0 moeten gaan, maar we lieten ons terugdringen", stelde Laura Nunnink, terwijl haar oude coach bij Den Bosch haar in de pers- ruimte een knipoog gaf. ,,Natuur- lijk wisten we dat Raoul er alles aan zou doen om ons uit ons spel te ha len. Ik denk dat hij het goed heeft geprobeerd, maar uiteindelijk kwam onze kwaliteit bovendrij ven", doelde Nunnink op het sterke laatste kwart van Oranje. En dus staat Nederland 'gewoon' in de finale. De cijfers zijn top, nu de vorm nog. Dat zal nodig zijn te gen Duitsland. Je vindt je nieuwe baan op nat ik ben die VLOTTE STARTER die jullie team komt versterken. zaterdag 12 juni 2021 GO FINALE MANNEN NEDERLAND-DUITSLAND VANDAAG 12.30 UUR TV NPO 1 Topcijfers, geen topvorm Natasja Weber Amstelveen Hockey Foundation. 8* Rabobo" Vreugde bij Oranje na de bevrijdende 3 1 van Caia van Maasakker (midden). - Raoul Ehren (coach België) Uitslagen EK hockey Vrouwen, halve finales: Nederland - België 3-1, Duitsland - Spanje 4-1. 5de/8ste plaats: Schotland - Italië 3-1, Ierland - Engeland 1-5. Mannen, 5de/8ste plaats: Spanje - Frankrijk 2-3, Wales - Rusland nnb. Strijd om de medailles Mannen, plaats 3/4: Engeland - België (van daag, 10.00 uur). Finale: Nederland - Duits land (vandaag, 12.30 uur). Vrouwen, plaats 3/4: Spanje - België (mor gen, 10.00 uur). Finale: Nederland - Duitsland (morgen, 12.30 uur, te zien op NPO 1). ,v.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 86