België start zonder spelmaker De Bruyne 6 EK VOETBAL Hij hoopt donderdag de tweede groepswedstrijd, in Kopenhagen tegen Denemarken, wel te kun nen spelen. Axel Witsel blijft net als De Bruyne achter in België. De middenvelder van Borussia Dort mund is herstellende van een zware achillespeesblessure. Bondscoach Roberto Martmez hoopt dat de ervaren Witsel in de derde groepswedstrijd, op 21 juni tegen Finland, zijn rentree kan maken. De Bruyne liep twee weken ge leden tijdens de verloren finale van de Champions League tegen Chelsea (0-1) een gebroken neus en oogkas op. De 29-jarige mid denvelder van Manchester City moest een kleine operatie onder gaan. Hij sloot begin deze week aan bij de selectie en traint voor- alsnog apart van de groep. ,,Ik heb nog een beetje pijn, maar het gaat al veel beter", zei hij tegen de koning. ,,Af en toe draag ik een bril vanwege de zon, maar dat gaat niet altijd." Filip vroeg ook of De Bruyne kan spelen. ,,De tweede match hopelijk", ant woordde hij. Het zorgde voor op luchting bij de koning. ,,Fantas- tisch, ik ben zeer blij dat u terug bent." 'La Furia Roja' kort voor EK gevaccineerd EK-shirt voldoet aan de wensen van de UEFA Oranje EK-winnaar? 4 procent denkt dat AANVOERDER Bale waakt voor te veel optimisme bij Wales zaterdag 12 juni 2021 ROTTERDAM De Belgische voetbalploeg begint het EK zon der Kevin De Bruyne. De spel maker van Manchester City ver klapte tijdens een bezoek van koning Filip aan het trainings kamp van de 'Rode Duivels' dat hij vandaag het openingsduel in Sint-Petersburg met Rusland moet overslaan. Kevin De Bruyne in gesprek met Koning Filip. foto belga VOETBALSTAD Het lijkt alweer zo lang geleden: twee supportersgroepen op weg naar een voetbalstadion. Gisteren bij de openingswed strijd Turkije - Italië gebeurde het eindelijk weer eens. Rome ademde voetbal. foto epa SPANJE De voetballers uit de Spaanse selectie voor het EK zijn drie dagen voor hun eerste wedstrijd gevaccineerd tegen het corona virus. Medewerkers van een mili tair hospitaal kwamen naar het nationale trainingscomplex in Las Rozas, iets buiten Madrid, om de prikken te zetten. ,,Dit stelt Spanje in staat om het EK te spelen met volledige veilig heidsgaranties en gelijk aan an dere landen", aldus de Spaanse bond. De Spaanse overheid be sloot om de voetballers voor rang te geven in het vaccinatie proces en ze vlak voor het EK in te enten. OEKRAÏNE De rel rond het shirt van Oe kraïne is voorbij. De voetbalbond van het land, morgen tegenstan der van Oranje in de groepsfase, heeft gehoor gegeven aan het verzoek van de UEFA de slogan 'Glorie aan onze helden' van het tricot te verwijderen. POLL Maar 4 procent van de lezers van deze krant denkt dat Oranje het EK gaat winnen. Dat blijkt uit een poll op de website, waar 49.000 mensen op heb ben gereageerd. 31 procent van de respondenten denkt dat Ne derland de groep niet overleeft. Aanvoerder Gareth Bale van Wales waarschuwt voor te hoge verwachtingen. Bij het EK-debuut in 2016 haalde zijn land de halve finales. ,,We hebben een ander team, het is een ander toernooi'', zegt hij. Wales speelt vandaag tegen Zwitserland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 82