Vind een creatief cadeau voor Vaderdag Vergeet de sokken en de aftershave. Met de tips van deze twee experts verras je je vader volgend weekend wel. 26 VRAAG 1 Wat zijn de valkuilen bij het kiezen van een cadeau? Nick Beijer van Mannenbox. com: ,,Een veelgemaakte fout is dat je uitgaat van wat je zelf leuk vindt en daardoor iets geeft wat je zelf graag zou willen krij gen. Dan stel je niet de ontvan ger centraal, maar jezelf. Speel liever in op iemands interesse, dan voelt diegene zich gezien. Bij een geslaagd cadeau draait het niet om jou, maar om de ander.'' Personal shopper Suzi Vasques Dias (personal- shopper.nl): ,,Wat je ook geeft, probeer in plaats van iets afge zaagds als sokken of z'n vaste aftershave iets origineel te be denken. Voorkom dat je in her haling valt, anders kun je Va derdag net zo goed overslaan.'' VRAAG 2 Is het verstandig om te vragen wat op iemands verlanglijstje staat? Beijer: ,,De meeste mensen vin den het veel leuker om verrast te worden. Bovendien: als je mannen vraagt wat ze willen hebben, weten ze dat negen van de tien keer niet. Of ze komen met voor de hand liggende din gen.'' Vasques Dias: ,,Als je iets geeft wat niet op een verlanglijstj e staat, is het cadeaugehalte gro ter. Geef iets met een persoon lijke beleving, zoals een datum die hij vrij moet houden, in de vorm van een versierde bon. Misschien met een pas send gedicht erbij.'' VRAAG3 Wat is een cadeau met gegarandeerd succes? Vasques Dias: ,,Ik denk dat je iedereen blij kunt maken als je iets geeft wat diegene deels zelf kan invullen. Als ik mijn man deze Vaderdag wil verrassen, dan zou ik hem dit jaar een cadeaubon geven voor een res taurant. Dan kan hij zelf kiezen naar welk restaurant hij wil en wanneer en met wie hij gaat. Of je stuurt je vader met zijn beste vriend naar de bioscoop. Waar het om gaat is dat je niet zomaar een cadeaubon geeft, maar hem ONNO LAKEMAN verrast met iets leuks.'' Beijer: ,,Er zijn allerlei cadeau boxen te koop, zoals een film pakket met een voucher van Pathé Thuis of een Formule 1-borrelpakket. Daarmee geefje iets fysieks, maar kan iemand het ook zelf invullen.'' VRAAG 4 Waar moet je op letten als je een belevingscadeau wilt geven? Beijer: ,,Ik zou het zelf leuk vinden om iets samen te doen, omdat je er dan samen van kunt genieten, maar er zijn ook men sen die het leuker vinden om zoiets als een proefrit in een Ferrari alleen te beleven.'' Vasques Dias: „Belevings cadeaus zijn echt van deze tijd en vaak origineel. Zoals een dagje sauna, naar een voetbal- wedstijd, concert of festival of een diner in een tof restaurant. Het is belangrijk dat je iemand iets laat doen wat hij of zij leuk vindt. Laat iemand in zijn waarde, kijk waar de interesses liggen en zoek daarbinnen. En dan hangt het natuurlijk van de persoon af of hij graag een keer tje iets met een vriend, alleen met de partner of juist met de kinderen erbij wil doen.'' VRAAG 5 Wat is het origineelste cadeau dat je zelf ooit hebt gekregen of gegeven? Beijer: ,,Op mijn meest recente verjaardag ben ik verrast met een doos met twaalf cadeautjes, voor elke maand één. In elk ca deau zit iets om samen te doen, zoals een ontbijt op bed, een strandwandeling en een zak snoep scheppen in de snoep winkel. Superleuk!'' Vasques Dias: „Aangezien ik mijn man altijd naar die vecht sportwedstrijden op televisie zag kijken, heb ik hem een keer als cadeau twee entreekaartjes voor een K1-wedstrijd gegeven. Daar was hij erg blij mee. En ik heb zelf een keer een parachu tesprong gekregen voor mijn verjaardag. Zoiets had ik nog nooit gedaan. Toen ik na die sprong mijn voeten weer op de grond zette, wilde ik het liefst meteen nog een keer.'' 'Laat iemand in zijn waarde en laat hem doen wat hij leuk vindt' ZATERDAG 12 JUNI 2021 GO 'Het draait om hem, niet om jou' ILLUSTRATIE FLOS VINGERHOETS - SUZI VASQUES DIAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 70