'Met de ramen dicht valt het mee. Ik zou er nooit voor verhuizen' 5 van Vlissingen wordt binnenkort opgenomen dat in aangewezen gebieden het bezit en gebruik van lachgas strafbaar is." Dat zal zeker voor de boulevard gelden. Dat er op de boulevard openlijk wordt gedeald, noemt hij vrij onwaar schijnlijk. ,,We hebben meerdere meldingen onderzocht van moge lijk dealen, maar dat hebben we niet kunnen vaststellen. Overi gens wordt het overgeven van een joint aan een ander ook snel ge zien als dealen. De jeugd komt bij Britannia samen omdat ze daar wifi hebben. Mochten mensen toch zien dat er gedeald wordt, dan kunnen ze dat altijd aan ons doorgeven." Lekker chillen Bij Britannia ziet een groepje twintigers op de trappen. Lekker chillen. Ja, ze hangen hier rond, ze blowen, maar ze drinken geen al- leer je geen nieuwe mensen ken nen. Wij zijn jong, kom op!", vindt Anouk. Haar eigen scooter tje rijdt 25 kilometer per uur en doet alleen maar zoef, zoef, be zweert de Vlissingse. ,,De irritatie over hardrijders die luidruchtig rondscheuren, snap ik wel. En het klopt, er zitten hier vaak grote groepen jongeren die harde mu ziek draaien en schreeuwen. Een paar mensen verpesten het voor een hoop anderen." Op een steenworp afstand van Fredsons vormen de marmeren trappen van De Gulden Stroom een ideale hangplek voor jonge ren. 's Avonds staan daar, naar verluidt, dealers en scootertjes met in de buddyseat flessen drank. Auto's die trillend van de bassen voor de deur stoppen, met een tank lachgas, ook. Mag, lach gas is niet verboden, toch? Nóg niet. Woordvoerder Alwin Don van de politie: ,,In de APV cohol ('Dat verbiedt ons geloof). Niet alles over één kam scheren dat een kleurtje heeft, alstublieft, ze zijn individuen. Is er iemand die een probleem met hen heeft? Ze willen best praten. ,,Ook met de burgemeester! Dan zullen we vertellen dat er niks meer is voor ons. Alle buurthuizen dicht, alle voetbalpleintjes op slot, de lam pen om 20 uur uit, we kunnen nergens meer terecht", roept Yas- sin. Ze halen herinneringen op: die jeugdwerkers van vroeger, van de inmiddels gesloten buurthuizen, die buurtbarbecue: geweldig. ,,Ik ben van de straat geplukt door een baas die mij een kans gegeven heeft eerlijk te verdienen", zegt Abdel. ,,Vier anderen die anders zeker crimineel zouden zijn ge weest, hebben dank zij hem nu werk en een gezin." Ilias: ,,Ik heb een eigen huis, vast contract, maar ik ben altijd die buitenlander, ook al ben ik hier geboren. Altijd sta je met 2-0 achter." Wat ze zouden willen? Een plek waar ze een bar becue kunnen houden, misschien zelfs een filmpje draaien. Een shis- halounge in een tentje: zoiets zou helemaal geweldig zijn. Iemand om mee te praten als je problemen hebt: ,,Een psycholoog of zo." Een stukje sportstrand, met een bankje, een vuilnisbak, wat toe stellen om op te trainen: dat zou mooi zijn. Vlissingen heeft het enige zuid- strand van Nederland. En het is een bewonersboulevard: er wonen mensen. Niet in een hotel, nee: echt wónen. Het maakt wel wat uit of je drie keer daags over de boulevard loopt, of 24 uur per dag meekrijgt wat hier gebeurt. Mari anne Cazimier (77): ,,Ik weet van een vriendin dat hier beneden bij de flat gedeald werd, of wordt. Geluidsoverlast hoort er wel een beetje bij op zo'n plek. Met de ra men dicht valt het mee. Ik zou er nooit voor verhuizen. Het is hier zo prachtig, met die boten en de zee. Die overlast is een kleine prijs om te betalen." Op de boulevards (De Ruyter, Evertsen en Bankert) wonen 777 mensen. Daarnaast zijn er nog de mensen die willen flaneren, de badgasten, de jongeren die er lek ker willen rondhangen, de on dernemers die er hun brood ver dienen. Burgemeester Bas van den Tillaar weet uit verkeerstel lingen dat op een gemiddelde dag zo'n 2000 a 2500 auto's over de boulevard rijden, waarvan 60 tot 70 procent doorgaand verkeer is. „Opvallend is dat de maximum snelheid overdag eigenlijk goed gerespecteerd wordt. De excessen vinden vooral laat op de avond en in de nachtelijke uren plaats. We moeten onze blik op de boule vard weer scherpstellen", zegt Van den Tillaar. ,,Het is een echt stadsstrand, dat zie je eigenlijk bijna nergens anders. In dit ge bied komen zo veel functies en doelgroepen bij elkaar. En ieder een vindt er iets van." Al die meningen wil de ge meente graag horen. Oók van de jeugd. ,,Binnen een paar weken komt er een herijkte Boulevard visie. Alles staat ter discussie. Ie dereen mag erover meepraten." Ook Yassin? ,,Ook Yassin!" GO ZATERDAG 12 JUNI 2021 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Edwin wandelt bijna dage lijks met zijn hond Tyson over de boulevard. ,,Er is hier geen reet te doen." foto ondine VAN DER VLEUTEN Anouk van 't Oor (links) en haar vriendin Daniëlle Goedhart. foto ondine VAN DER VLEUTEN Op een gemiddelde dag rijden zo'n 2000 a 2500 auto's over de boulevard. Marianne Cazimier (77) woont al negentien jaar aan de boule vard. ,,Een prachtige plek." foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49