De ideale elf van Niels Slager 14 ZEELAND Het EK voetbal is begonnen. Morgen trapt Nederland af en voorafgaand aan iedere wedstrijd van Oranje laten we een Zeeuwse voetballiefhebber aan het woord. In deel 1: Niels Slager, hoofd opleidingen van JVOZ. Hij zegt het tijdens het gesprek een paar keer. ,,Ik heb er echt zin, voor de wedstrijden op een EK ga ik echt zit ten.'' Niels Slager (38) is iemand die sowieso graag voetbal kijkt. ,,Dat zul len ook nu weer redelijk wat wed strijden worden'', zegt de Vlissinger. ,,Het is na het WK toch het hoogste podium. De grotere spelers staan dan vaak op.'' Tegelijkertijd is hij ook benieuwd naar de wat kleinere landen. ,,Ik heb al die selecties nog eens even hele maal doorgenomen", vertelt Slager. ,,Dan kom je namen tegen waarvan ik denk: o ja, die speelt voor dat land. Ik ben ook benieuwd naar landen die niet bij de favorieten worden gere kend. Denemarken, Zwitserland, daar verwacht ik wel wat van, ja. Dat is altijd leuk: wie wordt de verrassing van het toernooi. Misschien is het Wales wel, of Turkije.'' ,,Als ik nu vier kanshebbers moet noe men, dan zit Nederland daar net niet bij. Ze horen bij de outsiders. Als je de groepsfase doorkomt, begin je aan een loterij. Hoe is het speelschema dan, wie kom je tegen? Het is net als in een nacompetitie. Je hoeft dan niet altijd VLISSINGEN Niels Slager kiest bij het samenstellen van zijn ideale Nederlands elftal op dit EK, voor een 4-3-3-systeem. Bij hem staat Maarten Stekelenburg op doel. ,,Hij heeft ervaring en is meevoetballend beter dan Tim Krul.'' Jurriën Timber is bij Slager de rechtsback. ,,Hij is zo rustig aan de bal, dat vind ik waanzinnig om te zien. Hij speelt zo makke lijk.'' Daley Blind speelt aan de linkerkant van de defensie. ,,Hij is aan de bal zó goed. Als hij fit is, moet hij altijd spelen. Ja, hij zal er best een keer op snelheid ge klopt worden, maar dan moeten anderen rugdekking geven.'' Het middenveld, met Ryan Gra venberch, Frenkie de Jong en Ge- orginio Wijnaldum, loopt over van voetballend vermogen. Wel dominant ,,In de oefenwedstrijden was het Nederlands elftal niet dominant genoeg. Ik vond het soms echt slecht, dat past niet bij ons. Ik ga ervan uit dat we in de poulefase - tegen op papier mindere tegen standers - veel aan de bal zullen zijn en wel dominant moeten zijn. Dan is het wel lekker als middenvelders de bal naar de goede kleur spelen.'' Bij opleider Slager staan Steven Berghuis, Donyell Malen en Memphis Depay voorin. ,,Met Berghuis, Malen en Depay kies ik voor onvoorspelbaarheid voorin. Het zijn spelers waarvoor je naar het stadion gaat, ook omdat ze onberekenbaar zijn. Ik houd van avontuur en snelheid. Oranje was in de oefenwedstrijden zo vreselijk voorspelbaar. Met deze drie heb je dat niet.'' het EK van 2000 tegen Engeland. De Engelsen kwamen met 2-0 voor, daarna schoot Figo een kanonskogel binnen. Portugal won nog met 3-2. Ik keek die wedstrijd live op tv en was echt vol van dat doelpunt.'' „Ha ha, nee dat denk ik niet. Al heb ik van een speler die uitstroomt bij JVOZ wel een pak ketje gekregen, waar veel oranje spullen in za ten. Mijn zoontje zal dat ook wel leuk vinden. De eerste wedstrijd van Oranje kijk ik morgenavond gewoon thuis. Die kleine ligt dan in bed en schrikt misschien een paar keer wakker van het juichen. Dat zou mooi zijn, want dat bete kent dat Oranje het goed doet. Ik hoop dat ze ver komen.'' ,,Frenkie de Jong vind ik een bijzon dere speler, net als Ryan Gravenberch. Ik zie ze graag spelen.'' ,,Ik hoop Karim Benzema, al raakte hij deze week wel geblesseerd. Dat vond ik echt zonde, ik ben wel fan van hem. Ronaldo zou ik ook mooi vinden, of iemand als Jack Grealish. Ik hoop dat hij de pannen van het dak speelt.'' ,,De achtste finale moeten we wel ha len, want bijna iedere ploeg gaat door na de poulefase. Daarna ligt het vooral aan de tegenstanders die je treft. Ik hoop dat Oranje ver komt, maar dat is vooraf moeilijk te zeggen. Tijdens zo'n eindtoernooi moet je ook altijd een beetje geluk hebben.'' Niels Slager met zoon Benja, op het hoofdveld in Vlissingen. foto lex de meester de beste ploeg te zijn, om te winnen. Of zoals Jong Oranje laatst tegen Frankrijk, op het jeugd-EK. Dat is het onvoorspelbare aan voetbal. Grieken land werd in 2004 Europees kampi oen, terwijl niemand er op rekende.'' „Engeland. Voordat corona kwam ging ik graag met vrienden naar wedstrij den in Engeland. Als ik nu dan zo'n Phil Foden met een Paul Gascoigne- kapsel zie, daar krijg ik het warm van. Echt, dat vind ik mooi. N et als een spe ler als Jack Grealish, van Aston Villa. De Engelsen kwamen met 2-0 voor, daarna schoot Figo een kanonskogel binnen Die is fenomenaal goed. No nonsense, zijn sokken naar beneden en een pot gel in zijn haar; prachtig. Foden, Harry Kane, Marcus Rashford, Grealish er achter; wat een aanval heb je dan. Die Engelsen hebben ook wel de gunfac- tor. Al heb ik dat bij Cristiano Ronaldo en Portugal ook. Ik vind Ronaldo een geweldenaar. Portugal heeft ook echt veel fantastische spelers. Ze behoren voor mij tot de favorieten.'' ,,Dat is een lastige vraag. Ik kom dan toch uit bij de goal van Luis Figo, op zaterdag 12 juni 2021 'Foden met een Gascoigne-kapsel, daar krijg ik het echt warm van' Barry van der Hooft Vlissingen Maakt Oranje een serieuze kans op de titel? Stekelenburg De Vrij De Ligt Timber Blind F. de Jong Gravenberch Wijnaldum Berghuis Depay Malen Zit jij in het oranje voor de televisie, met vlagge tjes op je wangen? Wie is je favoriete speler bij het Nederlands elftal? En wie wordt de beste speler van dit EK? Om af te sluiten: hoe ver gaat Oranje komen? Naar de wedstrijden van welk land kijk je het meest uit? -Niels Slager Wat is eigenlijk je favoriete EK-mo- ment ooit?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38