Via Feyenoord en Aalsmeer naar Duitsland ZEELAND 13 Met publiek spelen is tien keer leuker en brengt ook veel meer spanning met zich mee voor het eerst sinds lange tijd weer met publiek. Dat is tien keer leuker en brengt ook veel meer spanning met zich mee. In die eerste wedstrijd was het mooi om te zien hoe som mige jongens er nóg harder in gin gen, nadat het Limburgse publiek zich tegen hen keerde.'' Of hij over tuigd is van een goede afloop? ,,Het gaat zeker niet makkelijk worden, maar als ik kijk hoe we spelen en trai nen, dan heb ik er zeker vertrouwen in. We willen het niet op een beslis singswedstrijd aan laten komen.'' ,,Dat zou bovendien voor mij ook gunstiger zijn'', wijst Houtepen met een knipoog naar zijn eigen 'vakan tie'. ,,Dan kan ik twee weken vrij ne men.'' Veel vrije dagen staan er deze zomer niet op de planning voor de Middelburger. Als er nog een beslis singswedstrijd gespeeld moet wor den blijven er voor hem maar drie 'vakantiedagen' over. Op 28 juni ver trekt hij met Jong Oranje naar Slowa kije voor twee oefeninterlands. Een week later begint hij alweer bij zijn nieuwe club in Duitsland (zie kader) met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Als kers op de taart staat vanaf 12 augustus het EK in Letland op het programma met Oranje U19. Houtepen in de eerste finalewed strijd grotendeels vanaf de bank moest toekijken mocht voor hem de pret niet drukken. „Ik kwam eigen lijk naar Aalsmeer voor het tweede team, maar kreeg al snel veel speel tijd in de hoofdmacht. Dat het alle maal zo snel zou gaan, had ik alleen maar kunnen dromen." Logisch „Dat de coach nu een beroep doet op meer geroutineerde spelers is lo gisch. In deze finales draait het even niet om mijn ontwikkeling, maar om het teamresultaat. Ook vanaf de bank draag ik mijn steentje bij en op het moment dat je ingebracht wordt moet je zorgen dat je er direct staat. De beleving is enorm intens, na de wedstrijd had ik geen stem meer over van het schreeuwen. Ik heb hier enorm veel geleerd en het zou fantas tisch zijn als we dit seizoen met de 1 landstitel kunnen bekronen." L „Nu moeten we het afmaken in wL eigen huis", klinkt het vol ver- Hk trouwen uit de mond van de jongeling, die in Aalsmeer re kent op de steun van het thuispubliek. „Afgelopen zaterdag speelden we AALSMEER Thomas Hout epen heeft zich de afgelopen jaren in rap tempo ontwik keld en dat resulteerde in de nodige opvallende trans it fers. Vanuit Zeeland maakte I hij de overstap naar eerste divisionist Feyenoord. Waar hij eigenlijk voor de A-jeugd was gehaald, verdiende hij al snel het vertrouwen om deel uit te maken van de hoofdmacht. Daarna volgde de overstap naar regerend landskampioen Aalsmeer, waarmee hij dit weekend de landstitel kan pak ken. Zijn razendsnelle ontwikke ling bleef ook in Duitsland ('het land met de sterkste competitie ter wereld') niet onopgemerkt en zo dwong Houtepen een transfer af naar TV Cloppen- burg. De Noord-Duitse ploeg komt uit in de Derde Bundes- liga, waar hij na de zomer voor zo'n tweeduizend man publiek mag gaan spelen. zaterdag 12 juni 2021 GO - Thomas Houtepen De vuist van nummer 55 Thomas Houtepen gaat de lucht in, na een doelpunt van zijn ploeg, fotosrezaka RIMI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37