II O O) CD O 12 ZEELAND Thomas Houtepen kan vandaag met Green Park Aalsmeer landskampioen worden. De 19-jarige jeugdinternational won met zijn ploeg de eerste finalewedstrijd met 23-27 van de Limburg Lions. Wordt er in Aalsmeer opnieuw gewonnen, dan is de landstitel binnen. Bij een nederlaag wordt de titelstrijd volgend weekend beslecht, met een beslissingswedstrijd in Sittard-Geleen. HANDBALLER THOMAS HOUTEPEN Tolhoek Scharn 4 4 Aalsmeer ,,Leuk, spannend en enorm leerzaam'', zo omschrijft handballer Thomas Hout epen uit Middelburg de hectische sei zoensapotheose. Daarin strijdt hij mo menteel met Green Park Aalsmeer om de landstitel. Het plezier straalt er vanaf wanneer hij vertelt over zijn beleving rondom de finalewedstrijden, terwijl hij onderweg is in de auto van Aalsmeer naar zijn 'thuis' in Papendal. ,,We trainen momenteel iedere dag in Aalsmeer, maar ik moet morgen ook nog gewoon naar school in Deventer. Dat is iets praktischer vanuit Papendal.'' Rustig gaat het deze zomer sowieso niet meer worden voor de 19-jarige jeugdin ternational. Begin juli start voor hem het avontuur bij zijn nieuwe club in Duitsland. Tussendoor staat er nog een oefencampagne met Oranje U19 op het programma en in augustus is hij met de nationale jeugdploeg actief op het Euro pees kampioenschap in Letland. Dat Aalsmeer om de titel mag strijden is op zich geen verrassing, want de Noord-Hollanders zijn regerend lands kampioen. In de reguliere competitie eindigden ze echter achter de Limburg Lions, die in 2021 in de competitie onge slagen bleven en zodoende als favoriet begonnen aan de eindstrijd. Nog scherper ,,Je weet dat zij een heel goede ploeg hebben, maar dat hebben wij ook'', zegt Houtepen. ,,Wat je de laatste drie weken vooral merkt, is dat de oudere, gerouti neerde spelers het team bij de hand ne men. Die jongens trekken er nu nog net even iets harder aan dan normaal, waar door iedereen nog scherper is. Ik heb echt klappen gehad die ik nog nooit ge voeld heb. Dan denk je dat je lekker staat te trainen, maar dan trappen zij nog even de turbo in en word je als jonge gast weer op je plaats gezet.'' De optimale beleving binnen het team resulteerde in de eerste finalewed strijd in het gewenste resultaat. In Sit tard-Geleen werd met 23-27 gewonnen Dat het allemaal zo snel zou gaan, had ik alleen maar kunnen dromen van Limburg Lions. Aalsmeer begon goed en kwam in de eerste helft een aantal punten los, maar halverwege was het verschil nog slechts één punt (11-12). „In de tweede helft liepen we weer uit", blikt Houtepen terug. „Toch werd het nog spannend. Zij kregen zelfs een penalty om het verschil terug te brengen tot één punt, maar die werd gemist. In de laat ste minuten liepen we alsnog uit naar een vei lige marge, waarmee de scherpte en het vertrouwen van de afgelopen weken beloond werd." Dat de jeugdige zaterdag 12 juni 2021 GO I Wielrenner Antwan Tol hoek (foto) uit Yerseke deed gisteren op nieuw voorin mee in de Ronde van Zwitserland. In de slotkilome- ters miste hij de beslissende demarrage, waardoor hij achtste werd. In het alge meen klasse ment klom hij naar de zeven tiende plaats. De Zeeuwse Jumbo-renner was in deze zesde etappe de hele dag weer attent voorin mee. 75 Voormalig olympisch at leet Haico Scharn is in de nacht van 9 op 10 juni in zijn woonplaats Culemborg overleden. De echtgenoot en coach van at lete Els Vader uit Vlissingen (in februari overleden) werd 75 jaar. 'We willen het niet op een derde wedstrijd aan laten komen' Menno Kole - Thomas Houtepen a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 36