Hondenbelastina Geslaagd? Dan zo'n 225euro korting bij Zeeuwse bedrijven OM wacht te lang met hennepzaak: geen vervolging verdachte 2 NIEUWS MAIKEL HARTE Christen-DemocratiscH$\ppèl Column Petje af voor Gary Yanover uit Kortgene. Hij ontplooide een burgerinitiatief en ver zamelde 60.000 handtekeningen om het onderwerp hondenbelas ting op de agenda van de Tweede Kamer te krijgen. Donderdag stond hij in de Kamer te pleiten voor de afschaffing ervan. een burger van Noord-Beveland zover komt. Of hij z'n zin krijgt, is de vraag. De opbrengst van de hondenbelasting werd vroeger ge bruikt om hondsdolheid te be strijden, maar het wordt nu door veel gemeenten voor andere doel einden in de begroting gebruikt. Kunnen de gemeentes dat missen? Wat er ook beslist wordt, het zal Huize Harte financieel niet raken. Wij hebben namelijk geen hond, want ik ben er als de dood voor, wij hebben op dit moment alleen een hamster. Een hamsterbelas- ting zie ik er echter nog niet van komen en als die er al komt, kan het voor zo'n klein beestje dat niet buiten komt nooit veel zijn. Hoe werkt dat bij honden eigen lijk? Betaal je voor een chihuahua net zoveel als voor een Deense dog? Dat zou ik dan wel oneerlijk vinden, bij auto's kijken ze bij voorbeeld ook naar het gewicht bij de berekening van de wegenbelas ting. Wat mij betreft houden we hon denbelasting, maar wordt de op brengst volledig gebruikt voor het tegengaan van hondenpoep op straat. Dat is namelijk bij veel mensen een grote bron van erger nis. Ik sprak laatst een telg uit de befaamde dierenartsenfamilie Van de Vijver uit IJzendijke en die wees mij erop, nadat er zowat in onze voortuin was gescheten, dat via DNA-onderzoek de dader kon worden opgespoord. Zo'n opspo ringsdienst lijk me wel wat, want ondanks talloze klachten blijft de overlast en lijkt er niet gehand haafd te worden. Ik moet dan altijd weer denken aan die bewoner aan het Terneuzense Wilhelmina- plantsoen die bij de gemeente klaagde dat 'hij veel last had van hondenontlasting'. ,,Dan moet u minder brokken eten", was de re actie van de ambtenaar. Betaal je voor een chihuahua net zoveel als voor een Deense dog? DE STELLING Vandaag: Ik ga weer naar een festival deze zomer 1057 stemmen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters SGP wil opheldering over ontpolderingen Kruiskwal nu op meer plekken MIDDELBURG Partij voor Zeeland wil opheldering over zonnepanelen Het examencadeau is een idee van de Zeeuwse Connectie. Dat is een club van 12.000 Zeeuwen, binnen en buiten Zeeland, die al een jaar of tien regelmatig borrels en evene menten organiseert. Ze doet dat in tal van plaatsen zoals Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Utrecht en Breda. ,,Het gevoel van Zeeuw zijn neemt voor veel mensen toe wan neer je Zeeland verlaat", zegt Jim Goedhart. Maar wat hebben jongeren die geslaagd zijn eraan? ,,Zij kunnen met hulp van de Zeeuwse Connectie strakjes in een studen tenstad makkelijk andere Zeeuwen vinden. Om mee af te spreken, te carpoolen, om een studentenwo ning mee te delen, of wat dan ook. Ook wie in Zeeland blijft, kan ervan profiteren." Elk jaar weer doen tussen de 4000 en 5000 Zeeuwse scholieren examen. ,,Daarvan gaat twee derde de provincie uit en slechts een kwart daarvan komt later weer te rug naar Zeeland." Om jongeren vroeg aan zich te binden, geeft de Zeeuwse Connec tie geslaagden een examencadeau, mits ze (gratis) lid worden van de Zeeuwse Connectie. ,,Die 225 euro is een berekening", zegt Goedhart. ,,Dat bedrag kan hoger zijn afhan kelijk van welke kortingen je ge bruikmaakt. Soms gaat het om een bedrag, soms om een percentage dat je aan korting krijgt." Deelnemende bedrijven zijn: Bomont, Omoda, YourSurprise, Festive Events, Rico Moda, Om nium, Lima Beach, Mia's Axel, Rij school Wolf, Mariner Sunglasses, Soms gaat het om een bedrag, soms om een percentage dat je aan korting krijgt ZeeuwseVacaturebank.nl en Alter nate. En wat krijg je dan? ,,Om wat voorbeelden te noemen: bij Rico Moda krijg je 25 euro korting bij een besteding vanaf 150 euro. Bij Your- Surprise krijg je 20 procent korting en bij Wolf (met vestigingen door Nederland) krijg je een eerste rijles en een theoriepakket (ter waarde van 119 euro)." Daarnaast worden er onder de deelnemers ook nog eens extra ca deaus verloot, zoals een iPhone, Chromebook, gamecomputer, kle ding en zonnebrillen. De actie loopt de hele zomer en de kortingscodes gelden het hele jaar. Wie er gebruik van wil maken kan zich inschrijven via: zeeuwseconnectiekado.nl of zeeuwseconnectiecadeau.nl. Wie zich inschrijft, wordt een aantal vragen gesteld om te checken of je echt geslaagd bent. ,,Er is geen controle bij scholen. Dat is niet te doen." Van O., die in 2010 al eens is veroor deeld voor twee hennepkwekerijen met elk meer dan tweeduizend planten, moest zich verantwoorden voor betrokkenheid bij kwekerijen in Scherpenisse (769 planten), drie in Roosendaal (200, 539 en 854 planten) en Goes (336 planten). Dat speelde zich af tussen 2010 tot en met 2015. In haar vonnis stelt de rechtbank dat in ieder geval de redelijke ter mijn 'in zeer extreme mate' is over schreden. Zo zeer, dat daarmee de waarheidsvinding wordt bemoei lijkt, waardoor een behoorlijke pro cesorde is geschonden en het nog maar de vraag is of er een eerlijk proces kan plaatsvinden. Zo wordt het voor met name de verdediging wel erg moeilijk om zeker tien jaar na dato nog onderzoekswensen te formuleren. Dat de rechtbank om die reden het OM niet-ontvankelijk verklaart, is zeer uitzonderlijk. Volgens het OM speelde de over gang naar een nieuw ict-systeem een rol. Verder zou door het gebrek aan zittingscapaciteit de afdeling planning moeite hebben om voor dergelijke zaken een hele dag te re serveren. zaterdag 12 juni 2021 Ik kan er wel van genieten als Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik kijk uit naar het EK voetbal 23% n% DEN HAAG De SGP in de Tweede Kamer zwengelt de dis cussie over de ontpolde- ring van de Hedwigepol- der opnieuw aan. Afgelo pen week heeft de partij het kabinet gevraagd hoe het zit met het gerucht dat in Zeeland nog 2400 hectare aan land onder water moet worden gezet. Ter vergelijking: de Hedwigepolder is 300 hectare groot. Ook vraagt de partij bij het ka binet stukken op over af spraken die Nederland en Vlaanderen medio 2007 zouden hebben gemaakt over de onteigening. De SGP doet dat mede naar aanleiding van de petitie van oud-Statenlid Johan Robesin uit Hoek. KORTGENE De Japanse kruiskwal in het Veerse Meer heeft zijn territorium uitgebreid. Bij de Paardenkreek bij Kortgene werden eerder al Japanse kruiskwallen aangetroffen, maar een paar dagen geleden zijn ze ook gezien bij het strandje aan de West- bermweg bij Kortgene en bij Camping de Zand- kreek. Bij deze locaties mag wel worden gezwommen, maar er geldt een waar schuwing. Ook komen er borden te staan. Aanra king met de Japanse kruiskwal kan zorgen voor jeuk, prikkeling en rode huid. De Partij voor Zeeland in het bestuur van water schap Scheldestromen wil opheldering over de dreigende strop met zonnepanelen. Het wa terschap wil bij acht ri oolwaterzuiveringen zonnepanelen plaatsen. Daarvoor is 3,5 miljoen euro uitgetrokken, maar door sterk gestegen materiaalkosten kan dat wel eens een miljoen euro duurder worden. De Partij voor Zeeland is onaangenaam verrast hierover. Zij vraagt zich onder meer af of de in vestering nog kan wor den teruggedraaid, of dat er geen goedkopere oplossing is. Ben je geslaagd voor je eindexa men of doe je dat binnen enkele maanden alsnog, dan krijg je een opmerkelijk cadeau van Zeeuwse bedrijven. Moet je je wel eerst gratis inschrijven als lid van de Zeeuwse Connectie. Een club die Zeeuwen - ook bui ten Zeeland - met elkaar in con tact brengt. Maar als je dat doet, wacht je een reeks kortingen van bij elkaar opgeteld 225 euro. Jeffrey Kutterink Vlissingen -Jim Goedhart De 48-jarige Terneuzenaar H. van O., die ervan wordt verdacht betrokken te zijn bij zeker vijf hennepkwekerijen, kan opge lucht ademhalen: hij wordt daar voor niet meer vervolgd. De rechtbank in Middelburg heeft gisteren beslist dat het Open baar Ministerie (OM) niet ont vankelijk moet worden ver klaard. Ofwel: het OM heeft het recht om te vervolgen ver speeld, omdat de zaken veel te lang geleden plaatsvonden. Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2